Napisz wiadomość | Support SOB-CZW 10:00 - 21:00   PT 10:00 - 22:00

Czy wiesz że...

Nie musisz czekać! Jeśli zależy Ci na szybkiej odpowiedzi,
zadzwoń lub pozostaw swój numer na który Oddzwonimy!

EXIMtours biuro podróży

Rezerwuj:
801 44 30 30
32 349 27 35
Nasza infolinia dostępna:
SOB-CZW 10:00 - 21:00 PT 10:00 - 22:00
Wyślij zapytanie

Hiszpania La Gomera

 • La Gomera to jedna z najmniejszych Wysp Kanaryjskich, położona blisko Teneryfy, La Palmy oraz El Hierro. Jest pochodzenia wulkanicznego, okrągła i otoczona urwistym wybrzeżem. Urzeka skalistymi szczytami, dużą ilością zieleni i wąwozami. Centrum wyspy porasta stary las laurowy, którego niezwykły, tajemniczy klimat i powyginane drzewa przyciągają rzesze turystów. Jest on chroniony przez Park Narodowy Garajonay, ze szczytem o te samej nazwie (1487 m. n.p.m.), wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

  Wyspa była pierwotnie zaludniona przez Guanczów, których w XV w. podbili Hiszpanie, a nowi osadnicy przejęli od dawnych mieszkańców język gwizdów zwany „el silbo”. Na La Gomerze był tez Krzysztof Kolumb – zatrzymał się tu w 1492 roku, podczas swojego ostatniego postoju przez przepłynięciem Atlantyku i podbiciem Ameryki. W San Sebastian po dziś dzień znajduje się dom, w którym mieszkał.

  Na wyspie uprawia się głównie winorośl i banany, sadzone tarasowo na zboczach pokrytych żyzna, wulkaniczną glebą.
   

  Nasze obiekty: kameralne hotele i apartamenty położone głownie w Valle Gran Rey, cieszące się bardzo dobra opinią na forach internetowych


  Przelot: odbywa się na Teneryfę, skąd transfer zabiera Gości do portu na przeprawę promową, po dopłynięciu przejazd do wybranego obiektu.


  Opieka: na miejscu nasi Goście są pod opieką lokalnego kontrahenta z jęz. angielskim lub niemieckim, można także kontaktować się telefonicznie z Exim Tours w Polsce.


  Transfer: transfer z lotniska do portu shuttle bus (max. czas oczekiwania ok 60 min.), przeprawa promem trwa ok 50 minut na trasie Los Cristianos-San Sebastian. Niezbędne jest podanie nr paszportów przy rezerwacji w celu zarezerwowania przeprawy promowej.

 • formacja skalna Roque de Agando na wyspie La Gomera na Wyspach KanaryjskichSmocze drzewo - Drago de Agalan (Dracaena draco), w pobliżu Alajero, La Gomerawidok na miejscowość Playa de SantiagoWidok na wyspę Peñón de Vélez de la Gomera u wybrzeży MarokaWybrzeże San Sebastián de La Gomera i szczyt Teide w tlegaje palmowe w Arguamul w gminie Vallehermoso, La Gomeraklify w pobliżu kurortu Valle Gran Rey na wyspie La GomeraAgulo - malownicza miejscowość na północnym wybrzeżu wyspy La Gomera, znana pod nazwą zielony balkonformacja skalna Roques de Hermigua - większa skała San Pedro (św. Piotr) i mniejsza skała San Pablo (św. Paweł)wąwóz na wyspie La Gomerawidok na stolicę wyspy - San Sebastián de la Gomeragóry na wyspie La Gomera, Hiszpania
Powrót na górę strony
Partnerzy:
ERVKatowice AirportPZULotnisko RzeszówLotnisko BydgoszczLotnisko Chopina WarszawaLotnisko WrocławRzetelna FirmaTransparentny TouroperatorStart ParkingLotnisko Warszawa-ModlinRentalcarsTATUUMR-KANTOR
Pobierz program Google earthPobierz hotele (oferta czeska)