Kos, Grecja - Nasze kierunki | EXIMtours - wakacje, wczasy, oferty last minute
Kos

Kos

Wróć
Następna strona
Poprzednia strona
Summer Village
Summer Village
już od 1969PLN
Sprawdź
Apollon
Apollon
już od 1969PLN
Sprawdź
Captain Pavlos
Captain Pavlos
już od 2119PLN
Sprawdź
Pyli Bay
Pyli Bay
już od 2179PLN
Sprawdź
Ilios Hotel & Apartments
Ilios Hotel & Apartments
już od 2279PLN
Sprawdź
Marebello Beach Resort
Marebello Beach Resort
już od 2399PLN
Sprawdź
Akti Kalimera Kos
Akti Kalimera Kos
już od 2589PLN
Sprawdź
Caravia Beach
Caravia Beach
już od 2849PLN
Sprawdź
Kipriotis Panorama Hotel & Suites
Kipriotis Panorama Hotel & Suites
już od 2929PLN
Sprawdź
Neptune Hotels Resort
Neptune Hotels Resort
już od 3159PLN
Sprawdź
Poprzednia strona
Następna strona

Wyspa Kos – wczasy w boskiej Grecji!

Kos potrafi zauroczyć! To wyspa znakomita na wypoczynek na plaży, uprawianie sportów wodnych i zwiedzania atrakcji architektonicznych. Zobacz na własne oczy najpiękniejsze plaże Grecji i bujne zielone ogrody, szalej w parku wodnym Lindo i rozsmakuj się w wyjątkowych specjałach! Wybierz się na wakacje na Kos, wyspę rozsławioną przez Hipokratesa!
 

Kos – plaże idealne na błogi relaks!

Plaże na Kosie słyną jako jedne z najpiękniejszych na greckich wyspach. Są niezwykle malownicze, ale także kameralne, co ucieszy zwolenników błogiego wypoczynku. Na 110 km wybrzeża mamy ponad 20 plaż. Wśród nich są świetnie zagospodarowane – z leżakami, parasolami i barami, ale także niemal dzikie dla gości stroniących od tłoku na popularnych plażach.
Jedną z najpopularniejszych jest plaża Kos, ale też Lambi z widokiem na tureckie wybrzeże, a jako oazy spokoju słyną Marmari oraz Tigaki oddzielone jeziorem. Naszym oczom ukażą się tam stada różowych flamingów i korzystające ze słońca żółwie morskie. Osobną atrakcję stanowi niewielka plaża otoczona klifami, czyli Embros Therma kryjąca naturalne wody termalne!
 

 

Popularne kurorty na Kosie

W lubianych przez turystów kurortach znajduje się świetnie rozwinięta baza noclegowa. Hotele na wyspie Kos powstają niezwykle szybko, gdyż w sezonie letnim wyspa przeżywa prawdziwe oblężenie. Każdy znajdzie dla siebie hotel lub pensjonat odpowiadający potrzebom i możliwościom finansowym. Warto zamieszkać w stolicy – Kos Town – aby korzystać ze wszystkich atrakcji, jakie przygotowano dla turystów.
 

Błogi relaks czy intensywne zwiedzanie?

Wakacje na Kosie to nie tylko możliwość odpoczynku i kąpieli słonecznych. Miłośnicy starożytnej architektury powinni zobaczyć słynny Asklepion wybudowany po śmierci Hipokratesa. Koniecznie muszą wybrać się też do miasta Kos, stolicy wyspy znajdującej się na jej wschodnim wybrzeżu. Duże wrażenie robią m.in. średniowieczny zamek Neratzia, antyczny amfiteatr, meczet Defterdar, agora, rzymski odeon oraz rzymski dom Casa Romana, w którym dom zachowały się fragmenty mozaik i malowideł.
 

 

Kos na wakacje last minute?

Warto zwiedzić stolicę wyspy, gdzie można wybrać się na spacery nadmorską promenadą obsadzoną palmami. To miejsce idealne na urlop last minute, gdyż nie brakuje tu hoteli, sklepów, kafejek, klubów, ale i zabytków. W ciągu dnia można wypoczywać na plaży i kąpać się w morzu, a wieczorem korzystać z innych atrakcji. Można zdecydować się też na pakiet last minute o dowolnej porze roku, gdyż panujący w Grecji klimat sprzyja wypoczynkowi przez cały rok!