Napisz wiadomość | Support SOB-CZW 10:00 - 21:00   PT 10:00 - 22:00

Czy wiesz że...

Nie musisz czekać! Jeśli zależy Ci na szybkiej odpowiedzi,
zadzwoń lub pozostaw swój numer na który Oddzwonimy!

EXIMtours biuro podróży

Rezerwuj:
801 44 30 30
32 349 27 35
Nasza infolinia dostępna:
SOB-CZW 10:00 - 21:00 PT 10:00 - 22:00
Wyślij zapytanie

Grecja Zakynthos

 • Zakynthos – magiczne 40 km długości i 20 km szerokości. Wyspa na Morzu Jońskim oferująca dla aktywnych błękitne groty na północy oraz niezwykle widokowe zachodnie wybrzeże. Spragnionych słońca zachwyci południowa część wyspy, a amatorzy rozrywki pokochają Laganas. Być może tylko miłośnicy antycznych zabytków będą nieco rozczarowani, ponieważ  pamiątek starożytnych kultur jest tam stosunkowo niewiele. Będąc na wyspie nie można nie wybrać się na jedną z najpiękniejszych plaż świata, do Zatoki Wraku. W to urokliwe miejsce za zachodzie Zakyntos, rejsy organizowane są z każdego miejsca na wyspie.

  Symbolem wyspy jest żółw Caretta Caretta , który tysiące lat temu wybrał wyspę Zakyntos jako swoje miejsce lęgowe. Kto wie, może uda się Państwu być świadkiem narodzin jednego z nich ? Zakyntos oprócz typowo turystycznych atrakcji oraz  niezwykłej atmosfery oferuje ciągle dzikie plaże, gaje oliwne i mnóstwo nie odkrytych szlaków - zapraszamy zatem do poznania tej niezwykłej wyspy.
   

  Zakintos
  Około 8 km od lotniska, na południowym zachodzie leży stolica wyspy – Zakintos. Miasto, które nie przyciąga może turystów plażą, ale  trudno odmówić sobie, będąc na wyspie, spaceru malowniczymi uliczkami, które zaprowadzą nas na niezwykle przytulny ryneczek. Tutaj będziemy mieli możliwość nie tylko napić się słynnej kawy frappe, ale  również skosztować lokalnych potraw, czy zrobić zakupy. Zakintos, to również największy port na wyspie, który pozwoli nam podziwić statki i ekskluzywne jachty przybijające do brzegu.


  Laganas
  Największy i najbardziej popularny ośrodek na wyspie. Na całym świecie znany jest z mieszanki muzyki, barów, klubów nocnych i niezwykłej atmosfery. Taka sława nie powinna jednak zniechęcać do wypoczynku w tej miejscowości np. rodzin z dziećmi lub amatorów wypoczynku biernego. Tutaj z pewnością znajdziemy swój ulubiony kawałek plaży z całych 9 km, z ciepłymi, czystymi i płytkimi wodami. Warto wiedzieć, że duża część tej plaży należy do Narodowego Parku Morskiego. Laganas to również miejsce oferujące rejsy statkiem z możliwością obserwowania żółwi, możliwość podziwiania drzew oliwnych podczas pieszych spacerów  lub rowerowych wycieczek, odwiedziny w przybrzeżnych winnicach i wreszcie zakupy w wielu sklepach oferujących pamiątki i produkty ludowe.


  Argassi
  Niewielka, urokliwa miejscowość w południowo – wschodniej części wyspy. Jak w każdej miejscowości turystycznej znajdziemy tutaj sporo sklepów, tawern i miejsc uatrakcyjniających wypoczynek. Odwiedzając Argassi koniecznie trzeba wybrać się na spacer w pobliskie góry, żeby móc podziwiać XIX w. ruiny, a spacer po starym moście lub krótki postój na odpoczynek w licznych punktach z przepięknym widokiem z pewnością uatrakcyjni pobyt.


  Tsilivi
  Zaledwie 9 km od lotniska i 5 km od stolicy wyspy, na jej północno-wschodnim wybrzeżu położony jest jeden z głównych ośrodków turystycznych. O atrakcjach, które znaleźć możemy tutaj, ale i w wielu innych miejscowościach nie trzeba pisać. Koniecznie jednak trzeba wiedzieć, że właśnie w Tsilivi wypoczywać można na 2 km plaży z certyfikatem Blue Flag. Łagodne, piaszczyste zejście do morza czyni tę plaże niezwykle atrakcyjną, szczególnie dla rodzin z dziećmi, ale i amatorzy spacerów chętnie będą przemierzać promenadę, by w końcu odpocząć na leżaku. Jest jeszcze jeden punkt, który wyróżnia to miasteczko – Park Wodny, który gwarantuje doskonałą zabawę dla dzieci i dorosłych.


  Kalamaki
  Nadmorski kurort położony na południowo – wschodnim wybrzeżu, zaledwie 5 km od stolicy i 3 km od lotniska. Długa, piaszczysta plaża należy do Narodowego Parku Morskiego i tutaj właśnie można znaleźć gniazda lęgowe żółwi Caretta Caretta. Oprócz pięknej plaży ogromną przyjemnością będzie wypoczynek wśród bujnej roślinności oraz wśród gajów oliwnych. Turyści znajdą w Kalamaki nie tylko ogromny wybór bazy hotelowej, ale cały wachlarz atrakcji turystycznych jak sklepy, tawerny, restauracje oraz wypożyczalnie samochodów i rowerów.


  Alikes
  Na północno – wschodnim wybrzeżu, ok. 10 km od stolicy położony jest zanany i bardzo lubiany kurort Alikes. Jest to  miejsce do którego chce się wracać. Powodów jest wiele, ale najważniejsze to płytkie i czyste morze z piaszczystymi plażami, bardzo gościnni mieszkańcy, którzy dbają o atmosferę, tradycyjne tawerny serwujące greckie specjały i wreszcie położenie, będące doskonała bazą wypadową do zwiedzania wyspy. Miejsce doskonałe dla rodzin, par i singli.

 • Wokół wyspy
  Zapraszamy Państwa do spędzenia dnia z nami podczas wycieczki wokół wyspy. Pokażemy Państwu naturalne piękno wyspy i jej dziedzictwo kulturowe. Poznacie Państwo historię wyspy i życie obecne wyspiarzy. Odwiedzicie Państwo winnice, skosztujecie wina i oliwy z oliwek, będzie możliwość zrobienia zakupów lokalnych specjałów, by później w domu długo jeszcze cieszyć się smakami Grecji. Przewidziany jest postój na Bochali, ze wspaniałą panoramą na miasto Zakynthos. W dalszej drodze będziecie podziwiać najpiękniejszą plażę w Grecji - Navagio, ze słynnym wrakiem statku, a wszystko to można sfotografować z punktu widokowego. Dalej, w ciągu dnia odwiedzicie Państwo klasztor patrona wyspy, św. Dionizosa, a także tradycyjną wioskę grecką Anafonitria. Będzie też czas na lunch i skosztowanie specjałów greckiej kuchni.
  Cena ok. 30 EURO (lunch dodatkowo płatny)
   
  Rejs statkiem - plaża Navagio
  Po wypłynięciu z portu w Zakynthos, popłyniecie Państwo w rejs wzdłuż wschodniego wybrzeża, w kierunku północnego przylądka. Podziwiać będziecie malownicze zatoczki wzdłuż linii brzegowej, a pierwszym postojem będzie port Agios Nikolaos, z możliwością podziwiania błękitnych grot, z imponującą grą światła na morzu. Podczas rejsu, nie może zabraknąć przystanku przy zatoce Navagio, z tajemniczym wrakiem statku, położonym na środku plaży. 200 metrowe białe skały wapienne, otaczające piaszczystą plażę w połączeniu z turkusem wody, tworzą niewiarygodny krajobraz. W drodze powrotnej kolejny postój na kąpiel w zatoce Xigia, znanej z podwodnych źródeł siarkowych, będących naturalnym Spa. Rejs pozwoli Państwu na wypoczynek, pozostawiając w pamięci niezapomniane obrazy klifów, zatoczek i jaskiń.
  Cena ok. 30 EURO (lunch dodatkowo płatny)
   
  Groty Keri
  Z małego portu w Limanaki, w zatoce Laganas wypłyniecie Państwo w stronę półwyspu Keri, położonego na południu wyspy. Pierwszy przystanek odbędzie się na wyspie Marathonisi, by tam odpocząć na małej plaży, popływać i nurkując, odkrywać niesamowity podwodny świat. Później, statek popłynie wzdłuż wyspy, aż do grot Keri. Tutaj zobaczycie Państwo niewiarygodny odcień niebieskiego koloru, będący wynikiem odbicia światła w jaskini. Przy odrobinie szczęścia, być może uda się zobaczyć żółwie Caretta Caretta. Podczas rejsu będzie też czas na lekką przekąskę na pokładzie.
  Cena ok. 30 EURO (lunch dodatkowo płatny)
   
  Kefalonia
  Jednodniowa wycieczka na sąsiednią wyspę jest doskonałą okazją, aby odkryć urok i piękno niemal nie tkniętej przez turystykę Kefalonii. Wyspa zachwyca górami, bujną przyrodą, niezwykłymi klifami, malowniczymi zatokami, bezludnymi terenami, ale również błogą atmosferą w urokliwych miasteczkach. Po dopłynięciu do małego portu Pessada, kierujemy się do stolicy Argostoli. Nie może zabraknąć również wizyty, w jaskini Melissani z podziemnym jeziorem. Do groty turyści docierają łodziami, by móc podziwiać niezwykłą grę świateł. Kolejnym przystankiem są jaskinie Drogorati, z niesamowitą akustyką wewnątrz. Na końcu jeszcze postój na plaży Myrthos, gdzie został nakręcony znany film „Kapitan Corelli”.
  Cena ok. 55 EURO (bilety wstępów do jaskiń oraz lunch dodatkowo płatne)
   
  Olympia
  Zapraszamy Państwa w podróż na Peloponez, do sanktuarium poświęconego Zeusowi, gdzie odbywały się pierwsze panhelleńskie igrzyska, zwane od tego miejsca olimpijskimi. Najważniejszą budowlą wznoszoną w tym obrębie jest świątynia Zeusa, wewnątrz której znajdował się jeden z tzw. siedmiu cudów świata - posąg Zeusa. Właśnie stamtąd przenoszony jest przez olimpijską sztafetę Płomień olimpijski. Jest to jedno z najważniejszych stanowisk archeologicznych, które wpisane zostało na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. W trakcie wycieczki czas wolny na lunch i zakupy.
  Cena ok. 65 EURO (bilety wstępów oraz lunch dodatkowo płatne)
   
  Powyższa lista wycieczek ma jedynie charakter informacyjny i w świetle prawa nie stanowi oferty handlowej B.P. EXIM S.A. Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych organizowanych przez naszego kontrahenta lokalnego udziela rezydent na miejscu. Wyżej podane ceny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Powrót na górę strony
Partnerzy:
ERVKatowice AirportPZULotnisko RzeszówLotnisko BydgoszczLotnisko Chopina WarszawaLotnisko WrocławRzetelna FirmaTransparentny TouroperatorStart ParkingLotnisko Warszawa-ModlinRentalcarsTATUUMR-KANTOR
Pobierz program Google earthPobierz hotele (oferta czeska)