Napisz wiadomość | Support SOB-CZW 10:00 - 21:00   PT 10:00 - 22:00

Czy wiesz że...

Nie musisz czekać! Jeśli zależy Ci na szybkiej odpowiedzi,
zadzwoń lub pozostaw swój numer na który Oddzwonimy!

EXIMtours biuro podróży

Rezerwuj:
801 44 30 30
32 349 27 35
Nasza infolinia dostępna:
SOB-CZW 10:00 - 21:00 PT 10:00 - 22:00
Wyślij zapytanie

Grecja Leros

 •  


   

 • Rejs statkiem

  Całodzienny rejs podczas którego można odwiedzić okoliczne wysepki. Codziennie rano statek wypływa z portu Agia Marina na Leros i płynie w stronę północnego wybrzeża. Po godzinie następuje pierwszy przystanek na „białych wyspach”, które wieki temu były połączone z większą wyspą Lipsi. Wzdłuż ich wybrzeży oraz na dnie znajdują się charakterystyczne duże białe kamienie. Można także zanurkować pod krystalicznie czystą wodę i zobaczyć jaskinię podwodną.

  Następnie statek płynie wzdłuż Lipsi i zatrzymuje się kolejno przy bezludnych wyspach: Macronisi z imponującym skalistym wybrzeżem i jaskiniami oraz Tiganakia. W trakcie rejsu możliwość skoków do wody z pokładu statku, pływanie i snorkeling. Ostatni i najdłuższy postój odbędzie się na wyspach Arki i Marathi z piaszczystymi plażami, zamieszkałymi przez niewielką liczbę mieszkańców. Tutaj przeznaczony jest dłuższy czas na zwiedzanie lub wizytę w tradycyjnej restauracji. Powrót w godzinach wieczornych do portu Agia Marina.
  Cena ok. 25 EUR (lunch dodatkowo płatny)
   
  Kalymnos-Telendos
  Całodzienna wycieczka podczas której odwiedzimy dwie wyspy: Kalymnos i Telendos. Rano wypłynięcie statkiem, z portu w Panteli na wyspę Kalymnos. Zwiedzanie wyspy m.in. urokliwego miasteczka Emporios na północy. Następnie przepłynięcie na sąsiednią wysepkę Telendos, na której można poczuć się jak w raju. Tutaj będzie czas wolny na pływanie i zwiedzanie okolicy. Powrót w godzinach popołudniowych.
  Cena ok. 30 EUR (lunch dodatkowo płatny)
   
  Island Tour- zwiedzanie wyspy
  Wycieczkę rozpoczynamy od zwiedzania miejscowości Alinda znanej z pięknych plaż, gdzie odwiedzimy także Muzeum Historii i Folkloru. Następnie udamy się w stronę portu Agia Marina, przez stolicę wyspy Platanos i dalej do Pandeli, typowej wioski rybackiej.
  Drogą dojedziemy do największej atrakcji wyspy XI-wiecznego zamku Panagia, położonego na wzgórzu Aptiki, gdzie rozpościerają się niezapomniane widoki. Następnie przejeżdżamy do miasta i portu w Lakki, powstałego podczas okupacji włoskiej. Dalej trasa prowadzi wzdłuż wybrzeża do miasteczka Merikia, gdzie znajduje się unikalne muzeum wojenne położone w autentycznym schronie podziemnym. Następnie udajemy się na południe wyspy przez Temenię do urokliwego miasteczka z małą kapliczką- Xirokampos. Wracając w stronę Lakki, kierujemy się na północ wyspy, przejeżdżając przez wioski Plakes, Drymonas, Gourna i Kamara. Na końcu zwiedzimy kościół Agia Kioura-Matrona, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Powrót do hotelu.
  Cena ok. 20 EUR (lunch dodatkowo płatny)
   
  Nurkowanie
  Podczas nurkowania schodzimy do imponujących wraków z Drugiej Wojny Światowej. Będzie można zobaczyć leżące ponad siedemdziesiąt lat, pod krystaliczną wodą Morza Egejskiego, części bombowców, statków towarowych i poczuć się jak w podwodnym muzeum. Wraki są zatopione wokół wyspy Leros na głębokościach od 16 do 50 metrów pod wodą.
  Cena ok. 50 EUR (jedno zejście); 90 EUR (dwa zejścia)
   
  Powyższa lista wycieczek ma jedynie charakter informacyjny i w świetle prawa nie stanowi oferty handlowej B.P. EXIM S.A. Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych organizowanych przez naszego kontrahenta lokalnego udziela rezydent na miejscu. Wyżej podane ceny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.
   

 • wyspa Leroswyspa Leroswyspa Leroswyspa Leroswyspa Leroswyspa Leroswyspa Leroswyspa Leroswyspa Leroswyspa Leroswyspa Leroswyspa Leros
Powrót na górę strony
Partnerzy:
ERVKatowice AirportPZULotnisko RzeszówLotnisko BydgoszczLotnisko Chopina WarszawaLotnisko WrocławRzetelna FirmaTransparentny TouroperatorStart ParkingLotnisko Warszawa-ModlinRentalcarsTATUUMR-KANTOR
Pobierz program Google earthPobierz hotele (oferta czeska)