Bonaire - wycieczki, wakacje i wczasy | Exim Tours
Bonaire

Bonaire

Wróć
Następna strona
Poprzednia strona
Poprzednia strona
Następna strona

Bonaire to wspaniała, rajska wyspa na której można podziwiać zapierające dech w piersiach pomniki dzikiej, nienaruszonej natury. Bogata fauna i flora, która jest unikatowa na skalę światową, zachwyci każdego wielbiciela przygód na łonie przyrody.

 

Wspaniałe bogactwo podwodnych głębin można podziwiać w niezwykłym Parku Morskim Boinare, na terenie którego znajduje się jedna z najlepiej zachowanych raf koralowych na całym świecie. Łagodne nadmorskie zejście do morza i wysoka temperatura wody pozwalają korzystać z uroków podwodnej fauny i flory w komfortowy i przyjemny sposób. Niesamowite żółwie morskie, barakudy i kolorowe ławice ryb można tutaj spotkać na każdym kroku.

 

Następnym miejscem na mapie wyspy jest surowy pod względem krajobrazu Park Narodowy Washington-Slagbaai usiany różnorodnymi gatunkami kaktusów i agawy, które położone są wśród piaskowych wydm. Ten północno-zachodni skrawek terenu upodobały sobie kolorowe gatunki ptaków, można tu spotkać flamingi, papugi, a nawet nietoperze. W parku znajdują się również miejsca lęgowe żółwi morskich, a także stacja meteorologiczna i latarnia morska.

 

Równie ciekawymi miejscami są słone Jezioro Goto, które jest domem dla ponad 20 tysięcy flamingów oraz Klein Bonaire – niezamieszkała rajska wyspa pełna zatoczek i jaskiń, która jest miejscem schronienia dla kilku gatunków żółwi morskich.

 

Dla osób poszukujących miejscowego folkloru i lokalnych wyrobów idealnymi miejscami na wycieczki będą największe miasta wyspy – Kralendijk i Rincon. Pierwsze z nich to stolica Bonaire, charakteryzuje się ona urokliwą zabudową złożoną z kolorowych, pastelowych domków, w których kryją się liczne knajpki, puby i restauracje. Rincon to miejsce sielankowe, niemal baśniowe o niezwykłym klimacie i sennym, spokojnym charakterze. Warto się tutaj wybrać w sobotę, kiedy otwarty jest lokalny targ, na którym można kupić tradycyjne wyroby i starocie.

 

Najwspanialszym punktem widokowym na wyspie jest szczyt Bradaris, który znajduje się 241 m nad poziomem morza. To niezwykłe miejsce oferuje niezapomniany widok na całą wyspę, a także znajdujące się nieopodal Curacao i Wenezuelę.

Dokumenty

Przy wjeździe na teren Bonaire na okres krótszy niż 90 dni nie jest potrzebna wiza. Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od planowanej daty wylotu. Władze mogą żądać okazania biletu powrotnego lub wystarczających środków finansowych. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie ma tu zastosowania. Zaleca się wykupienie dodatkowego indywidualnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Czas

UTC/GMT - 4 godziny. Zimą zegarki cofamy o 5 godzin, a latem o 6 godzin.

Waluta

Gulden antylski. Dolar amerykański jest mile widzianą walutą. Karty płatnicze takie jak Visa, MasterCard czy American Express są akceptowane i przyjmowane w dużych centrach turystycznych, hotelach, restauracjach i wypożyczalniach samochodów.

Szczepienia

Obowiązkowe nie są wymagane.
Szczepienia zalecane:
WZW A (wirusowe zapalenie wątroby typu A) - zalecane.
WZW B (wirusowe zapalenie wątroby typu B) - zalecane.
Żółta gorączka (żółta febra) – zalecane.
BTP (błonica, tężec, polio) - zalecane.
Przypominamy, że nabycie odporności po niektórych szczepieniach następuje po 2 - 4 tygodniach. Należy zaszczepić się odpowiednio wcześniej!
Listę placówek medycyny podróży oraz aktualne informacje i porady dla osób planujących podróże znajdą Państwo na stronie www.szczepienia.pl.

Napięcie

127 V / 220 V; 50 Hz Wtyczki elektryczne: typ A, typ B, typ F

Ambasady

Nie ma polskiej ambasady w Antylach Holenderskich. Najbliższa ambasada jest w Wenezueli.

 

Ambasada Królestwa Niderlandów w Polsce
Kawalerii 10, 00-468 Warszawa
tel. (0-22) 559 12 00
fax (0-22) 840 26 38