Napisz wiadomość | Support SOB-CZW 10:00 - 21:00   PT 10:00 - 22:00

Czy wiesz że...

Nie musisz czekać! Jeśli zależy Ci na szybkiej odpowiedzi,
zadzwoń lub pozostaw swój numer na który Oddzwonimy!

EXIMtours biuro podróży

Rezerwuj:
801 44 30 30
32 349 27 35
Nasza infolinia dostępna:
SOB-CZW 10:00 - 21:00 PT 10:00 - 22:00
Wyślij zapytanie

Włochy Sardynia

 • Sardynia - Druga pod względem wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym. Na Sardynii warte zobaczenia są warowne wieże obserwacyjne, które pochodzą z połowy II tysiąclecia przed Chrystusem. Na wyspie znajduje się ich około 7000. Budowane były bez użycia zaprawy z ociosanych kamieni przez zasiedlającą Sardynię od ok XVII do ok. II w p.n.e. cywilizację nazywaną nuragijską. Warto odwiedzić Cagliari stolicę Sardynii, która położona jest nad Zatoką Aniołów, gdzie na starym mieście znajduje się XIII-wieczna katedra Santa Maria z pięknymi płaskorzeźbami i Torre dell’Elefante (Wieża Słonia). Z Monte Urpinu roztacza się wspaniały widok na miasto i okolicę. Aby odpocząć od upałów warto wybrać się do Muzeum Archeologicznego, którego najcenniejszą kolekcją są znaleziska z czasów tajemniczej cywilizacji nuragijskiej, pochodzące z wykopalisk na terenie całej Sardynii. Jeśli zdecydujemy się opuścić stolicę wyspy warto odwiedzić Alghero położone na zachodnim wybrzeżu. W oryginalnej architekturze miasta widać silne wpływy katalońskie, co jest dziedzictwem czasów, kiedy na Sardynii panowali Hiszpanie. Koniecznie należy wybrać się na wycieczkę wybrzeżem Costa Smeralda. Ten kilkunastometrowy odcinek wyspy uchodzi za najpiękniejszy na Sardynii. Oprócz wspaniałych plaż, błękitnego morza znajdują się wspaniałe kurorty m.in.  Porto Cervo, Cala di Volpe i Romazzino - gdzie międzynarodowe elity ze świata mody i filmu tradycyjnie spędzają wakacje.
   


 • JASKINIA NEPTUNA
  Rejs statkiem wzdłuż wybrzeża do słynnej "Jaskini Neptuna".  Jest to największa i najbardziej znana jaskinia na wyspie. Położona na wysokości poziomu morza, pełna jest niespotykanych form krasowych, które w połączeniu z odpowiednim oświetleniem, zabiorą cię do innej rzeczywistości.
  Groty Neptuna robią na odwiedzających ogromne wrażenie. W środku znajduje się słone jezioro Lamarmora o długości 120 m i szerokości 25 m, zasilane przez wodę morską. Choć ścieżka turystyczna ma 580 m, szacuje się, że system grot ciągnie się przez ok. 4 km. Oprócz jeziora, zachwyt budzą ogromne stalaktyty i stalagmity oraz nacieki jaskiniowe. Samo zwiedzanie trwa mniej więcej 40 minut.
  Hotele: Stintino Calas, Club Esse Sporting, Club Esse Roccaruja – Cena  ok. 64 EUR, dziecko (2-12 lat) ok. 32 EUR
  Hotel Soleado: Cena ok. 36 EUR, dziecko (2-12 lat) ok. 18 EUR

   
  BOSA – CITY TOUR
  Miasteczko uważane jest za jedne z najbardziej kolorowych miast Sardynii. Wąskie, pachnące dawnymi czasami uliczki Bosy pełne są małych domów i kamieniczek w pastelowych kolorach. W średniowieczu Bosa była pod silnymi wpływami Hiszpanów, którzy długo rządzili Sardynią. Dziś to urokliwe miasteczko słynie z tradycji złotniczych i koronkarskich. Przespacerujemy się po starym mieście oraz zobaczymy tradycyjny wyrób koronek, przekazywany z pokolenia na pokolenie. Podczas wolnego czasu będzie można spróbować lokalnego wina, znanego jako Malvasia lub kupić wyroby lokalnego rękodzieła.
  Hotele: Stintino Calas, Club Esse Sporting, Club Esse Roccaruja –  Cena  ok. 38 EUR, dziecko (2-12 lat) ok. 19 EUR
  Hotel Soleado – Cena ok. 33 EUR , dziecko (2-12 lat) ok.  17 EUR
   
  BOSA CITY TOUR + rejs statkiem  
  Miasteczko uważane jest za jedne z najbardziej kolorowych miast Sardynii. Wąskie, pachnące dawnymi czasami uliczki Bosy pełne są małych domów i kamieniczek w pastelowych kolorach. W średniowieczu Bosa była pod silnymi wpływami Hiszpanów, którzy długo rządzili Sardynią. Dziś to urokliwe miasteczko słynie z tradycji złotniczych i koronkarskich. Przespacerujemy się po starym mieście oraz zobaczymy tradycyjny wyrób koronek, przekazywany z pokolenia na pokolenie. Podczas wolnego czasu będzie można spróbować lokalnego wina, znanego jako Malvasia lub kupić wyroby lokalnego rękodzieła. Druga część wycieczki to rejs na rzece Temo, która biegnie wzdłuż głównych ulic miasta - Corso Vittorio Emanuele II. Znajduje się na niej wiele pracowni złotniczych i wytwórni biżuterii z koralu. Przed nami piękne widoki na panoramę miasta i otaczającego krajobrazu. Podczas rejsu na statku odbędzie się degustacja wina i słodkich sardyńskich przekąsek.
  Hotele: Stintino Calas, Club Esse Sporting, Club Esse Roccaruja – Cena  ok. 58 EUR, dziecko (2-12) ok. 28 EUR
  Hotel Soleado – Cena ok. 50 EUR, dziecko (2-12 lat) ok. 25 EUR

   
  CASTELSARDO
  Najpiękniejsze średniowieczne miasteczko Sardynii, gdzie możemy znaleźć fascynującą historię, niesamowite krajobrazy, jak również niezliczone sklepiki z typowymi sardyńskimi wyrobami (ceramika, wyroby z korka, biżuteria z korala, itp.) Zobaczymy charakterystyczny i znany z przewodników i widokówek, element  tutejszego krajobrazu - Roccia dell’Elefante, czyli wielką skałę w kształcie słonia, stojąca przy krętej drodze na południe od miasteczka. Podczas wycieczki, spacerując typowymi średniowiecznymi uliczkami miasta usytuowanego na szczycie góry z niesamowitym widokiem na Zatokę Asinara, zwiedzimy ruiny zamku, opcjonalnie wejście do muzeum.  Podczas zwiedzania miasta można odwiedzić lokalny targ, na którym można skosztować typowych produktów z Sardynii, a także kupić tradycyjne sardyńskie pamiątki i spróbować lokalnych produktów. Czas wolny na zakupy.
  Hotele: Stintino Calas, Club Esse Sporting, Club Esse Roccaruja –  Cena  ok. 33 EUR, dziecko (2-12) ok. 17 EUR
  Hotel Soleado –  Cena ok. 33 EUR, dziecko (2-12 lat) ok. 17 EUR
   
  ALGHERO
  Alghero to malownicze miasteczko położone nad brzegiem Morza Śródziemnego, na zachodnim wybrzeżu Sardynii. Miasto zadziwia już od pierwszych chwil, ponieważ przyjezdni czują się w nim jak na hiszpańskim wybrzeżu. Takie skojarzenia przywodzi na myśl miejscowa architektura, układ uliczek, lokalna kuchnia jak również przypominający kataloński język, którym posługują się mieszkańcy. To harmonijne połączenie smacznych Włoch z temperamentem Hiszpanii, przez co nazywane jest Barcelonettą – małą Barceloną. Przejazd autobusem wzdłuż wybrzeża, postój z widokiem na wyspę Foradada.  W programie  zwiedzanie zabytkowego centrum miasta. Czas wolny.
  Hotele: Stintino Calas, Club Esse Sporting, Club Esse Roccaruja – Cena  ok. 33 EUR dla dorosłych,  dzieci (2-12 lat) ok. 17 EUR
   
   
  Powyższa lista wycieczek ma jedynie charakter informacyjny i w świetle prawa nie stanowi oferty handlowej B.P. EXIM S.A. Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych organizowanych przez naszego kontrahenta lokalnego udziela rezydent na miejscu. Wyżej podane ceny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.
   
   
   

 • Sardynia - wyspa między Europą a Afryką

  Włoska wyspa słynie z niezwykłego wybrzeża, morza o szmaragdowej barwie i plaż o złotym drobnym piasku. Urlop na Sardynii to jednak nie tylko plażowanie na malowniczym wybrzeżu czy morskie kąpiele, ale też zwiedzanie Alghero, Cagliari, Księżycowej Doliny czy uroczych malowniczych wiosek.
   

  Wakacje na Sardynii o każdej porze roku!

  Sardynia jest drugą co do wielkości włoską wyspą leżącą w połowie drogi między Europą i Afryką, a dokładniej między Korsyką a wybrzeżem Tunezji. Ponad 1800 kilometrów wybrzeża obfituje w piaszczyste plaże, malownicze urwiska i atrakcje przyrodnicze. Wyspa słynie z kontrastów i różnorodności – warto poznać jej różne oblicza.
  Na wczasy na Sardynię wybieramy się po słońce, gdyż wymarzona na relaks pogoda jest tu gwarantowana przez cały rok. Najwięcej turystów przybywa tutaj od maja do października, kiedy temperatura wynosi około 25 stopni Celsjusza.
   
  widok na wyspę Tavolara, niewielka wyspa u wybrzeży Sardynii
   

  Słynne miasta Sardynii

  Od relaksowania się na wspaniałych plażach warto zrobić sobie przerwę! Można wybrać się do pełnych uroku miasteczek Sardynii, m.in. do Bosy. Wyjątkowo kolorowe miasto prezentuje całą paletę barw, którą można podziwiać podczas spacerów wąskimi uliczkami.
  Kolejnym z malowniczych miast Sardynii jest Alghero przypominające jednak... hiszpańskie wybrzeże! Dzięki temu określa się je jako Barcelonettę – małą Barcelonę. Zwiedzanie zabytkowego serca miasta jest obowiązkowe!
  Jednak za najpiękniejsze średniowieczne miasteczko uchodzi Castelsardo z uroczą Starówką. Niezwykłe krajobrazy warto ujrzeć na własne oczy, a fascynujące dzieje wyspy poznać od jej gościnnych mieszkańców. Niedaleko znajduje się słynna skała w kształcie słonia, Roccia dell’Elefante.
   

  Atrakcje przyrodnicze Sardynii

  Mimo że urokliwe plaże, szmaragdowe morze czy malownicze zatoczki to główne atrakcje włoskiej wyspy, nie są one jedyne! Warto wybrać się na różne wycieczki fakultatywne, m.in. rejs statkiem do jaskini Neptuna, największej i najsłynniejszej groty na wyspie. Miłośnicy przyrody będą zachwyceni niezwykłymi formami krasowymi, jeziorem Lamarmora, stalaktytami oraz stalagmitami.
  Warto ruszyć w podróż po wyspie, aby ujrzeć dziką lawendę, oliwki, tymianek, laguny ze stadami flamingów, parki narodowe, wspaniałe górzyste tereny. Niebywałe wrażenia zapewnia też rejs po rzece Temo.
   
  wybrzeże Costa Paradiso, Sardynia

 • plaża Cala Domestica w pobliżu miasta Buggerruplaża Cala Biriola, Sardyniamiasto Cagliari, WłochySpiaggia Tinnari, Sardyniawybrzeże Costa Paradiso, SardyniaZatoka Porto Giunco, Sardynia, Grecjadoskonała oliwa, sery i wino z SardyniiCytryny rosnące w ogrodzie, Sardyniakozy w górach Sardyniijaskinia w zatoce Orosei, Sardynia, Włochymiasteczko Castelsardo, Włochywybrzeże Capo Testa (Księżycowa Dolina) w w pobliżu Santa Teresa Di Gallura w Sardynii
Powrót na górę strony
Partnerzy:
ERVKatowice AirportPZULotnisko RzeszówLotnisko BydgoszczLotnisko Chopina WarszawaLotnisko WrocławRzetelna FirmaTransparentny TouroperatorStart ParkingLotnisko Warszawa-ModlinRentalcarsTATUUMR-KANTOR
Pobierz program Google earthPobierz hotele (oferta czeska)