Curaçao - Nasze kierunki | EXIMtours - wakacje, wczasy, oferty last minute
Curaçao

Curaçao

Wróć
Następna strona
Poprzednia strona
Livingstone
Livingstone
już od 5643PLN
Sprawdź
Kura Hulanda Village & Spa Curaçao
Kura Hulanda Village & Spa Curaçao
już od 5873PLN
Sprawdź
Papagayo Beach Hotel
Papagayo Beach Hotel
już od 5882PLN
Sprawdź
Avila Beach Hotel
Avila Beach Hotel
już od 6097PLN
Sprawdź
Kura Hulanda Lodge & Beach Club Curacao
Kura Hulanda Lodge & Beach Club Curacao
już od 6162PLN
Sprawdź
Hilton Curaçao
Hilton Curaçao
już od 6326PLN
Sprawdź
Poprzednia strona
Następna strona
Willemstad - stolica Curaçao to miasto portowe położone na północno - zachodnim wybrzeżu wyspy. Willemstad ze względu na zabytkowe stare miasto wpisano na listę UNESCO. Miasto zachwyca architekturą, kolorowymi kamienicami i dworkami, które przywodzą na myśl Amsterdam.

Park Narodowy Christoffel - to największy park narodowy w Curacao, który znajduje się na zachodnim końcu wyspy. W parku można zobaczyć lokalną faunę i florę. Rośnie tu wiele gatunków storczyków i kaktusów, a żyją tu m.in. jelenie, jastrzębie, jaszczurki, a na plażach składają swoje jaja żółwie morskie. Na terenie parku znajduje się najwyższy szczyt wyspy Mt. Christoffel- (377m) z którego roztaczają się piękne widoki. W parku jest osiem dobrze oznakowanych szlaków turystycznych o różnym stopniu trudności.

Jaskinia Hato - dawne miejsce schronienia Indian z plemienia Arawaków, w którym oprócz ciekawych form stalaktytów i stalagmitów można podziwiać malowidła naskalne sprzed 1500 lat.

Oceanarium - powstało w 1984 roku, leży bezpośrednio nad oceanem. Oprócz podziwiania różnego rodzaju zwierząt morskich, istnieje wiele pokazów karmienia m.in. płaszczek, żółwi morskich i rekinów. Każdy może wziąć udział w przygodzie zwanej "Animal Encounters". Jest to jedyne miejsce na świecie, gdzie można samemu karmić rekiny, żółwie morskie, płaszczki i kolorowe tropikalne ryby podczas nurkowania, dlatego proponujemy zabrać swój strój kąpielowy. W oceanarium znajduje się również muzeum w którym można podziwiać niezwykłych rozmiarów piękne muszle. Na terenie oceanarium znajduje się restauracja i sklep z pamiątkami. W okolicy jest się piękna plaża (Seaquarium Beach) z miękkim białym piaskiem przy której rosną palmy kokosowe i daktylowe.

Fabryka likieru Curaçao w Landhuis Chobolobo - można tu prześledzić proces produkcji i degustować różne odmiany likieru. Jest on produkowany w 5 różnych kolorach: oryginalny jasny likier, słynny niebieski i zielony, czerwony i pomarańczowy

Curaçao

Curaçao – malownicza wyspa na Morzu Karaibskim słynie przede wszystkim z likieru o takiej samej nazwie, ale też cudownych plaż i bajecznej rafy koralowej. Nie brakuje tu również atrakcji dla miłośników aktywnego wypoczynku. Spędź wakacje na Curaçao, a dowiesz się, jak wygląda rajskie życie!

Wyspa określana bywa jako holenderski raj na Karaibach, gdyż jej terytorium należy do Królestwa Niderlandów. Wpływy Holandii i echa kolonialnej przeszłości można tu dostrzec niemal na każdym kroku.
 

Wymarzone wczasy na Curaçao

Wśród turystów Curaçao słynie przede wszystkim z szerokich plaż o drobnym i jasnym piasku, a także walorów nieskalanej działalnością człowieka przyrody. Polecamy kilka wyjątkowych miejsc – m.in. Mambo czy Knip – gdzie najlepiej udać się po słońce. Nie brakuje tu komfortowych hoteli, ośrodków SPA, kasyn oraz innych atrakcji przygotowanych z myślą o turystach.
 

Wśród plaż na uwagę zasługuje m.in. Blue Bay Beach ze względu na aksamitny piasek, Seaquarium Beach z palmami kokosowymi i daktylowymi, a także Boca Santa Cruz zachwycająca doskonałymi warunkami do uprawiania snorkelingu oraz innych sportów wodnych. Miłośnikom takich atrakcji spodoba się także w oceanarium nad samym… oceanem! Nurkując, będziesz mieć okazję karmić żółwie morskie, rekiny czy też tropikalne ryby we wszystkich kolorach tęczy.
 

Curaçao – wycieczki pełne atrakcji

Aby odpocząć od plażowania, warto wybrać się na wycieczkę po Curaçao. Park Narodowy Christoffel to wyjątkowy teren, gdzie można podziwiać lokalną faunę i florę. To właśnie tutaj znajduje się najwyższy szczyt na wyspie, Mt. Christoffel – roztaczające się stąd widoki zapierają dech w piersiach! W parku wyznaczono osiem szlaków turystycznych o różnym stopniu trudności, aby każdy mógł wybrać trasę odpowiednią dla siebie.
A może masz ochotę na safari na Curaçao? Warto także w ten wyjątkowo atrakcyjny sposób odkrywać uroki wyspy. Nie można też zapomnieć o szlakach wycieczkowych przygotowanych nie tylko dla turystów, ale i ornitologów!
 

Różnorodne atrakcje Curaçao

Wakacje na Curaçao to nie tylko możliwość wypoczywania na plażach, ale też zwiedzania licznych zabytków i pamiątek kolonialnej przeszłości. Warto wybrać się do Willemstad, miasta uchodzącego za jedno z najpiękniejszych na całych Karaibach.
 

Domki w różnych kolorach, wybudowane na nabrzeżu Handelskade, tak bardzo kojarzą się ze stolicą Holandii, że miasto znane jest też jako mały Amsterdam. Wystarczy spacer po mieście, aby zrozumieć, dlaczego uroczą Starówkę wpisano w 1997 roku na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Na zakończenie urlopu na Curaçao i zarazem na osłodę warto wybrać się także do fabryki likieru Curaçao w Landhuis Chobolobo. Poznasz proces produkcji, ale też zasmakujesz w słodkim i kolorowym trunku!