Curaçao - wycieczki, wakacje i wczasy | Exim Tours
Curaçao

Curaçao

Wróć
Następna strona
Poprzednia strona
Poprzednia strona
Następna strona

Curaçao to nie tylko piękne, piaszczyste plaże i idealne miejsce do relaksu, ale również niezwykłe bogactwo fauny i flory oraz zapierające dech w piersiach pomniki dzikiej, nienaruszonej przyrody. Wybierz się na cudowną podróż po wyspie, aby poczuć egzotyczny klimat rajskich Karaibów.

 

Wielbiciele aktywnego wypoczynku będą zachwyceni licznymi pieszymi trasami z widokiem na barwny krajobraz wyspy. Najpiękniejsze z tras znajdują się w największym parku narodowym na wyspie o nazwie Christoffel, który położony jest na zachodnim krańcu Curacao. W parku wyznaczono osiem szlaków turystycznych o różnym stopniu trudności, aby każdy mógł wybrać trasę odpowiednią dla siebie. Najokazalszą atrakcją tego niezwykłego miejsca są tajemnicze jaskinie Hato, gdzie możemy podziwiać niespotykane formy stalagmitów i stalaktytów oraz malowidła skalne sprzed niemal 1500 lat. Niezwykłe obrazy stworzone zostały przez Indian z plemienia Arawaków. W samym sercu parku można spotkać dziko żyjące zwierzęta, takie jak jelenie czy jaszczurki, a na wybrzeżu żółwie morskie.

 

Oceanarium, leżące tuż obok wód Morza Karaibskiego, jest idealną atrakcją zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jest to miejsce zamieszkania niezwykłych okazów zwierząt z podwodnych głębin: rekinów, żółwi morskich, płaszczek i wielobarwnych ryb. To jedyne oceanarium na świecie gdzie można nie tylko podziwiać te unikalne na skale światową stworzenia, ale także samodzielnie je nakarmić. W okolicy znajduje się piękna plaża Seaquarium Beach z miękkim białym piaskiem, przy której rosną palmy kokosowe i daktylowe.

 

Na terenie wyspy możemy także spotkać ciekawe, nietypowe zabudowania. Najsłynniejszą miejscowością jest stolica Willemstad. Ze względu na niezwykłe, kolorowe budynki w stylu holenderskim została okrzyknięta mianem „małego Amsterdamu”. Dzięki urokliwemu, zabytkowemu miastu i barwnemu portowi miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Narodowego UNESCO. Ciekawy jest także Most Królowej Juliany o wysokości 185 stóp, który łączy Zatokę Św. Anny z Willemstad i uchodzi za jeden z najwyższym mostów na całym świecie.

 

Warto również wybrać się do fabryki likieru Curacao w Landhuis Chobolobo, gdzie odkryjesz niezwykłe sekrety wytwarzania słynnego na całym świecie alkoholu. Na koniec wycieczki, po przejściu wszystkich etapów produkcji tego niezwykłego trunku, będzie można skosztować różnych odmian likieru. Podczas degustacji będzie okazja, aby zapoznać się ze smakami: klasycznego likieru o jasnej barwie oraz jego słynnej niebieskiej odmiany, a także wersji zielonej, czerwonej i pomarańczowej.

Wymagane dokumenty

Obywatele polscy nie muszą posiadać wizy na wjazd na Curacao, jeśli pobyt nie przekroczy 90 dni. Dokumentem potrzebnym do przekroczenia granicy jest ważny paszport. Lokalne władze imigracyjne mogą zażądać przy wjeździe okazania biletu powrotnego czy gwarancji posiadania wystarczających środków finansowych. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie ma tu zastosowania. Zaleca się wykupienie dodatkowego indywidualnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Czas lokalny

UTC/GMT -4 godziny, latem zegarki cofamy o 6 godzin, a zimą o 5 godzin.

Język

niderlandzki, papiamento

Waluta

Gulden antylski. 1 gulden = 100 centów. W obiegu znajdują się: monety o nominałach 1, 5, 10, 25 i 50 centów oraz 1, 2½ i 5 guldenów i banknoty o nominałach 5, 10, 25, 50, 100 i 250 guldenów. Bez problemu można płacić dolarami amerykańskimi. Karty płatnicze takie jak Visa, MasterCard czy American Express są akceptowane i przyjmowane tylko w dużych centrach turystycznych, hotelach, restauracjach i wypożyczalniach samochodów.

Szczepienia

Nie są wymagane żadne szczepienia. Jednak jak przy każdej podróży zalecane są szczepienia: przeciwko żółtaczce typu A i B, błonicy polio, tężcowi, durowi brzusznemu, wściekliźnie. Przypominamy, że nabycie odporności po niektórych szczepieniach następuje po 2 - 4 tygodniach. Należy zaszczepić się odpowiednio wcześniej! Listę placówek medycyny podróży oraz aktualne informacje i porady dla osób planujących podróże znajdą Państwo na stronie www.szczepienia.pl.

Napięcie

110V/ 60 Hz, wtyczki angielskie 3 bolce

Ambasady

Ambasada Królestwa Niderlandów w Polsce
Kawalerii 10, 00-468 Warszawa
tel. (0-22) 559 12 00
fax (0-22) 840 26 38

 

W Curacao brak jest polskiej placówki dyplomatycznej. Najbliższa polska ambasada znajduje się w Wenezueli.

 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Wenezueli
Wenezuela, Caracas, Ave. Nicolás Copérnico, Qta. Ambar, Sector Valle Arriba,
Urbanización Las Mercedes, 1060
Tel.: +58 212 991 6167 Tel. dyżurny: +58 412 262 21 65 Faks: +58 212 992 2164
caracas.amb.sekretariat@msz.gov.pl 
www.caracas.msz.gov.pl