Aruba - Nasze kierunki | EXIMtours - wakacje, wczasy, oferty last minute
Aruba

Aruba

Wróć
Następna strona
Poprzednia strona
Barcelo Aruba
Barcelo Aruba
już od 10220PLN
Sprawdź
Tamarijn Aruba
Tamarijn Aruba
już od 10237PLN
Sprawdź
Divi Aruba
Divi Aruba
już od 10237PLN
Sprawdź
Poprzednia strona
Następna strona
Oranjestad - stolica i największe miasto Aruby, położone jest na zachodnim krańcu wyspy. Miasto zostało zbudowane wokół Fortu, który został zbudowany w 1796 roku. Warto przejść się do fortu oraz zobaczyć położoną w pobliżu wieżę Wilhelma III. W pobliżu portu jachtowego swoją siedzibę ma gubernator i parlament, tu również znajdują się centra handlowe, hotele i restauracje serwujące dania z różnych stron świata.

San Nikolas - drugie co do wielkości miasto Aruby położone na wybrzeżu w południowej części wyspy. Jest to kurort, gdzie oprócz nowoczesnych hoteli znajdują się w okolicy odsalarnie, które znajdują się na drugim miejscu na świecie pod względem dziennej produkcji słodkiej wody. W pobliżu miasta można odpocząć na pięknej plaży Baby.

Nurkowanie - w ciepłych wodach Morza Karaibskiego znajdują się kolorowe rafy koralowe, niespotykane, egzotyczne ryby i tajemnicze wraki statków. Nurkowanie pod opieką wykwalifikowanych instruktorów na pewno pozostawi niezatarte wspomnienia.

Jeep safari - tylko wozami terenowymi można dotrzeć na wschodni brzeg wyspy, do naturalnego, skalnego basenu znajdującego się na terenie Parku Narodowego Arikok. Po drodze można zobaczyć olbrzymie kaktusy i nadbrzeżne mosty skalne uformowane przez fale.

Wyspa Palmowa - maleńka prywatna wyspa słynie z organizacji na białej piaszczystej plaży, porośniętej palmami romantycznych kolacji dla dwojga przy zachodzie słońca.