Bali, Indonezja - wycieczki, wakacje i wczasy | Exim Tours
Bali

Bali

Wróć
Następna strona
Poprzednia strona
Poprzednia strona
Następna strona

Ogólne informacje o Nyepi

Nyepi - Balinese Day of Silence. Jest to hinduskie święto, głównie obchodzone na Bali, jest to także święto państwowe w Indonezji. Nyepi jest pierwszym dniem tradycyjnego kalendarza księżycowego Bali Saka i jest często nazywany "Balinese New Year". Rozpoczyna się od 6 rano 07.03.2019 do 6 rano następnego dnia, tj. 08.03.2019. Dzień Nyepi zarezerwowany jest dla autorefleksji, medytacji i postu. W związku z tym wszystko, co może zakłócić ten cel, jest ograniczone. Główne ograniczenia to brak świateł (światła muszą być utrzymywane na niskim poziomie), brak rozrywki, brak podróży, które obejmują również pozostanie w domu / hotelu. Jest to dzień wolny od pracy. Efektem tych zakazów jest to, że zwykle zatłoczone ulice Bali są całkowicie puste. Publiczne kanały telewizyjne i radia nie działają. Jedynymi osobami, które można zobaczyć na zewnątrz są Pecalang, tradycyjni ochroniarze, którzy patrolują ulice, aby zapewnić przestrzeganie reguł w ten dzień.

Dzień i noc przed Nyepi odbywa się wiele ceremonii i parad we wszystkich częściach wyspy. Dzieci i młodzi mężczyźni oraz kobiety wychodzą na ulicę i wiwatują. Głównymi uczestnikami tych parad są ogromne "potwory Ogoh-Ogoh" - wyobrażeniowe postacie wykonane z bambusa, drewna i kartonu. Wszystko to służy dezorientacji demonów i duchów (reprezentowanych przez "potwory Ogoh-Ogoh") i wypędzeniu ich z wyspy.

Zachowanie gości w dniu Nyepi
GOŚCIE MUSZĄ POZOSTAĆ W TYM DNIU NA TERENIE HOTELU.  Wszystkie obiekty, restauracje i bary w hotelach 4 i 5 gwiazdkowych będą działały jak zwykle. W hotelach 1 - 3 gwiazdkowych mogą wystąpić ograniczenia usług. Szczegółowe informacje dotyczące serwisu będą dostępne w recepcji hotelowej. W tym dniu zabronione są kąpiele w oceanie. Na plażach i ulicach pojawiają się patrole w dzień i w nocy. Osoby, również turyści, łamiące zakazy mogą zostać ukarani grzywną. 

Lotnisko 

Międzynarodowy Port Lotniczy Ngurah Rai jest zamknięty w dniu Nyepi. Żadne rejsy nie są realizowane.

Wycieczki

Wycieczki fakultatywne w dniu 6 marca ( na dzień przed świętem ) mogą się nie odbywać lub mogą obowiązywać ograniczenia dotyczące realizacji programu. W dniu 7 marca nie odbywają się żadne wycieczki fakultatywne.

W imieniu naszego lokalnego kontrahenta oraz naszym własnym, cieszymy się razem z Państwem, że będziecie Państwo mieli okazję do przeżycia obchodów tego wyjątkowego święta razem z mieszkańcami wyspy, jednocześnie prosimy o zrozumienie i uszanowanie tej wyjątkowej tradycji.

Zespół Exim Tours 

 

Święta narodowe w Indonezji/Bali 2019r.

Wtorek, 1 Styczeń 2019  -   New Year’s Day

Wtorek, 5 Luty 2019  - Chinese New Year 2566

Czwartek, 7 Marzec 2019 - Hari Nyepi or Bali’s Day of Absolute Silence

Środa, 3 Kwiecień 2019 - Isra’ Mi’raj Nabi Muhamad S.A.W

Piątek, 19 Kwiecień 2019 - Good Friday

Środa, 1 Maj 2019 - Labour day

Niedziela , 19 Maj 2019 - Hari Raya Waisak ( Buddhist Day of Enlightenment )

Czwartek, 30 Maj 2019 - The Ascension of Jesus Christ

Środa, Czwartek,  5 & 6 Czerwiec 2019 - Idul Fitri

Środa, 24 Lipiec 2019 - Galungan day

Sobota, 2 Sierpień 2019 - Kuningan Day

Poniedzialek, 12 Sierpień 2019 - Idul Adha 1440 H

Sobota, 17 Sierpień 2019 - Indonesia Independence Day 

Wtorek, 1 Wrzesień 2019 - Moslem New Year 1441 H

Niedziela, 10 Listopad 2019 -  Birthday of the Prophet Muhammed S.A.W ( 1441 H)

Środa, 25 Grudzień  2019 - Christmas Day

 

pastedGraphic.png