Sharm El Sheikh, Egipt - wycieczki, wakacje i wczasy | Exim Tours
Rezerwuj: 801 44 30 3032 349 27 35 | infolinia czynna: sob.-czw. 10:00-21:00, pt. 10:00-22:00
Sharm El Sheikh

Sharm El Sheikh

Wróć
Ogólne
Wycieczki<br>fakultatywne
Hotele
Galeria
Transfery<br>indywidualne
Wideo
Lokalizacja
Opis kierunku
Zakładka 2
Zakładka 3
Zakładka 4
Zakładka 5
Zakładka 6

Sharm El Sheikh to tętniące serce baśniowego, mistycznego półwyspu Synaj, położone między strzelistymi, monumentalnymi wzgórzami i lazurowymi wodami Morza Czerwonego. Luksusowy kurort słynie z perfekcyjnej pogody, pięknych plaż i rozwiniętej architektury turystycznej, zapewniającej zabawę do białego rana.

 

Sharm El Sheikh to miasto leżące w północnej części słynnego na cały świat półwyspu Synaj, usytuowane między trzema niezwykłymi pomnikami przyrody: Parkiem Narodowym Świętej Katarzyny, Parkiem Narodowym Ras Muhammad oraz Rezerwatem Nabk. Miejscowość podzielić można na trzy główne dzielnice: wysunięte na południe Old Market i Hadaba, tętniące życiem centrum Naama Bay oraz nowoczesną i najnowszą część miasta - Nabq.

 

 

Jednym z głównych atutów tego zachwycającego regionu są piękne, piaszczyste plaże, obmywane falami krystalicznie czystszych wód Morza Czerwonego. Wielbiciele kąpieli słonecznych i wodnych będą zachwyceni szerokimi wybrzeżami położnymi nad trzema zatokami – Shark Bay, Naama Bay i Maya Bay.

 

Oprócz tego można tu znaleźć rozwiniętą i różnorodną bazę hotelową oraz liczne atrakcje turystyczne, które przyciągają wczasowiczów z całego świata. Są to między innymi letnie kluby, luksusowe kasyna i ogromne pola golfowe.

 

Zatoka Starca, jak tłumaczone jest Sharm El Sheikh, to raj dla wielbicieli dzikiej, dziewiczej natury. Podziwiając okolice koniecznie trzeba się wybrać do Parku Narodowego Ras Muhammad, w którym znajduje się jedna z najcudowniejszych raf koralowych na świecie. Występuje tutaj ponad 150 unikatowych gatunków koralowców wśród których można spotkać niezwykłe gatunki zwierząt, w tym żółwie i delfiny. Nie mniej interesującym miejscem jest Park Narodowy Nabq – znany z lasów mangrowych, w których żyją niezwykłe gatunki ptaków.

Jerozolima autokarem
Wyjazd w nocy do Taby, przejazd nad Morze Martwe, w którym będzie można zażyć kąpieli (prosimy zabrać ze sobą kostiumy kąpielowe). Wyjazd do Jerozolimy. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od Góry Oliwnej, z której roztacza się przepiękna panorama na Stare Miasto i Wzgórze świątynne z pozłacaną Kopułą Skały. Następnie zobaczymy Kościół Dominus Flevit (czyli Pan Zapłakał) – miejsce, w którym Jezus płakał na losem Jerozolimy. Na północ od niego znajduje się Kościół Pater Noster wzniesiony tuż obok groty, w której Jezus nauczał swoich apostołów. Ciekawostką tego miejsca jest ułożony z kafli ceramicznych tekst modlitwy Pańskiej w ponad 60 językach. VIA DOLOROSA – Droga Krzyżowa, którą szedł Jezus, dźwigając krzyż na miejsce stracenia. Zaczyna się ona w dzielnicy muzułmańskiej na dziedzińcu rzymskiej twierdzy Antonina. Dalej biegnie obok łuku Ecce Homo i prowadzi do BAZYLIKI GROBU PAŃSKIEGO w dzielnicy chrześcijańskiej. Centralnym punktem dzielnicy żydowskiej jest Ściana Płaczu, będąca pozostałością zewnętrznego muru po Drugiej Świątyni Jerozolimskiej, zbudowanej w końcu VI wieku p.n.e. na miejscu świątyni, wzniesionej przez Salomona. Wyznawcy Judaizmu przychodzą modlić się tu, a pomiędzy kamienie muru wkładają karteczki z modlitwami i prośbami wierząc, że jest to miejsce najbardziej zbliżone do domu Boga. Następnie udamy się do Kościoła Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny, znajdującego się na górze Syjon. Tuż za kościołem znajduje się Grób Dawida. Odwiedzimy także Wieczernik, miejsce spożycia Ostatniej Wieczerzy Jezusa z apostołami.
Przejazd do BETLEJEM – zwiedzanie Bazyliki Narodzenia wybudowanej ponad grotę, uważaną za miejsce narodzin Jezusa.
Powrót do Sharm El Sheikh w godzinach nocnych.
NALEŻY ZABRAĆ: paszport, oryginał rachunku, kostium kąpielowy, ręcznik, strój stosowny do zwiedzania Jerozolimy, wygodne buty.
Cena ok. 145 USD


Kair - 1 dzień samolotem
Wylot z Sharm El Sheikh we wczesnych godzinach rannych. Około godziny 8:30 jestemy w stolicy Egiptu – Kairze. Rozpoczynamy zwiedzanie Muzeum Starożytności, gdzie zgromadzono eksponaty pochodzące z epoki Starego i Nowego Państwa. Niewątpliwie największym zainteresowaniem cieszy się bogate wyposażenie grobowe odnalezione w grobowcu faraona Tutanchamona (m. in. złota maska, tron itp.). Następnie przejeżdżamy do Gizy, gdzie będziemy podziwiać najsłynniejsze piramidy: Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa. W cieniu Sfinksa zjemy lunch. Podczas naszego pobytu w Kairze odwiedzimy również wytwórnię perfum oraz zrobimy zakupy na słynnym bazarze kairskim Khan el Khalili.
NALEŻY ZABRAĆ: paszport, oryginał rachunku, wygodne obuwie.
Cena ok. 285 USD


Petra (1 dzień autokarem)
Petra to kraina niezwykłej urody i klimatu, zamieszkana przez życzliwych i uczynnych ludzi, a rządzona przez młodego króla i jego piękną jak z opowieści „Tysiąca i jednej nocy” mażonkę Ranię. W VI wieku p.n.e. koczownicze plemię Nabatejczyków opanowało dolinę skalną między Al-Akaba nad Morzem Martwym, a po stronie wschodniej Wadi al Araba w Jordanii. Najsłynniejszy zabytek Petry to Skarbiec (el-Kasne) z fasadą 27-metrowej szerokości i 40-metrowej wysokości. Budynek jest bardziej klasyczny niż nabatejski, z sześcioma kolumnami, niskim frontonem i attyką, na której stoją trzy barokowe nadstawki. Dolina za Skarbcem ukazuje liczne grobowce skalne wykute w bladoróżowym piaskowcu. Teraz już wiadomo, że pierwotnie Petra nie była różowa. Zapewne to działanie naturalnych czynników tak ją odmieniło. Dawniej budowle były zdobione sztukateriami. W 106 roku n.e. Petra stała się częścią Imperium Rzymskiego, a wtedy wybudowano forum, termy oraz teatr. Są one w stylu rzymskim. Teatr jest wykuty w różano-czerwono-łososiowej skale i mieścił 4000 widzów.
NALEŻY ZABRAĆ: paszport, oryginał rachunku, wygodne obuwie.
Cena ok. 260 USD  


Góra Mojżesza i Klasztor św. Katarzyny
Wyjazd z hotelu w godzinach wieczornych. Po około 2,5 godzinach dojeżdżamy do Klasztoru św. Katarzyny. Pod osłoną nocy w towarzystwie gwiazd rozpoczniemy wspinaczką na Gorę Mojżesza, na szczycie której Mojżesz otrzymać od Boga 10 Przykazań. Wędrówka trwa ok. 3 godzin (droga „bita” + 750 schodów). Ze szczytu będziemy podziwiać niezapomniany wschód słońca. Po zejściu czas na odpoczynek, aż do otwarcia klasztoru (09:00). Zobaczymy bazylikę Justyniana z VI w., kolekcję ikon, krzew gorejący, oraz zwiedzamy wnętrze klasztoru.
NALEŻY ZABRAĆ: paszport, oryginał rachunku, strój stosowny do zwiedzania klasztoru, wygodne buty, ciepłą odzież.
Cena ok. 45 USD


Klasztor św. Katarzyny
Klasztor św. Katarzyny leży u stóp Góry Mojżesza. Ten klasztor - twierdza został wzniesiony na wysokości 1570 m n.p.m. w wąskiej dolinie. Pośrodku zespołu klasztornego wznosi się bazylika justyniańska z VI w. Na terenie sanktuarium znajdują się słynne bizantyjskie mozaiki z VI w. oraz cenny zbiór ikon. Wycieczka rozpoczyna się we wczesnych godzinach porannych transferem do św. Katarzyny. Śniadanie w formie suchego prowiantu zabieramy ze sobą z hotelu. Wyjazd z hotelu ok. godz. 7:00. Przejazd do klasztoru będzie trwać 2,5 godziny. W programie wizyta w klasztorze św. Katarzyny, bazylika Justyniana z VI wieku, kolekcja ikon, biblijny „gorejący krzew”, sesja zdjęciowa u stóp góry Synaj (2285 m n.p.m). Lunch. Wizyta na bazarze w Dahab. Powrót do hotelu ok. godz. 18:00.
NALEŻY ZABRAĆ: paszport, oryginał rachunku, strój stosowny do zwiedzania klasztoru, wygodne buty.
Cena ok. 50 USD


Skarby Sharm
Wyjazd z hotelu rano, przejażdżka quadami po pustyni, przejażdżka na wielbłądach. Przejazd do portu ok. godz. 11.30. Wypływamy statkiem w kierunku wyspy TIRAN. Możliwość trzykrotnego zejścia ze statku do wody i podziwiania raf koralowych. Podczas rejsu podany jest lunch oraz napoje. Sprzęt ABC dodatkowo płatny.
NALEŻY ZABRAĆ: paszport, oryginał rachunku, chustki ochronne, okulary słoneczne, ręcznik, strój kąpielowy, sprzęt ABC.
 
Cena ok. SGL - 55 USD, DBL - 50 USD

Quad+wielbłądy
Wyjazd z hotelu około godz. 14:30 do bazy, gdzie przesiadamy się na QUADY - czterokołowe motory buggy. Oprócz 2-godzinnego programu przejażdżki po pustyni odwiedzicie Państwo Wioskę Beduinską gdzie zostaniecie Państwo poczęstowani beduińską herbatką. Wycieczka pozostawi po sobie niezapomniane wrażenia.
NALEŻY ZABRAĆ: paszport, ciemne okulary, wygodne buty, oryginał rachunku.
Cena ok. 30 USD SGL, 30 USD DBL - wycieczka odbywa się codziennie.


Dahab Safari
Zapraszamy Państwa na niezapomniane Dahab Safari. Po drodze przejazd pomiędzy wioskami beduińskimi położonymi w Dolinie Mandar, charakteryzującej się ciekawymi formacjami skalnymi, przejażdżka na wielbłądach oraz kąpiel w jednym z najbardziej popularnych miejsc nurkowych na świecie – Blue Hole. Czas na obiad. Na zakończenie
zapraszamy na zakupy i odpoczynek w centrum Dahab.
NALEŻY ZABRAĆ: paszport, oryginał rachunku, wygodne buty, sprzęt ABC. Możliwość wypożyczenia maski, fajki i płetw.
Cena ok. 50 USD


Camel trip
W czasie wycieczki możemy zaznać przejażdżki na wielbłądach oraz posmakować beduińskiej herbaty i świeżo upieczonego chleba. Po zachodzie słońca odbędzie się orientalna kolacja z muzyką na żywo, przy blasku świec.
NALEŻY ZABRAĆ: paszport, oryginał rachunku.
Cena ok. 55 USD


Park Narodowy Ras Mohammed rejs statkiem
Wyjazd z hotelu rano, przejazd do portu. Wypływamy statkiem w kierunku Parku Narodowego Ras Mohammed. Tu znajdują się najpiękniejsze na świecie rafy koralowe (150 różnych rodzajów koralowców oraz setki gatunków bajecznie kolorowych ryb). Mamy możliwość kilkakrotnego zejścia ze statku do wody i podziwiania raf koralowych pod opieką instruktorów. Podczas rejsu podany jest lunch w formie bufetu szwedzkiego oraz nieograniczona ilość napoi: kawa, herbata i napoje zimne. Jest to jedna z najpiękniejszych i najbardziej przyjemnych wycieczek, jaką proponujemy Państwu w Sharm El Sheikh. Maski i rurki za dodatkową opłatą
NALEŻY ZABRAĆ: ręcznik, strój kąpielowy, paszport, oryginał rachunku, sprzęt ABC. Możliwość wypożyczenia maski, fajki i płetw.
Cena ok. 40 USD


Pokaz delfinów
45-minutowy pokaz w delfinarium – „Dolphinella Show” z udziałem delfinów, m.in. skoki, salta oraz różne zabawy z przedmiotami w wodzie.
NALEŻY ZABRAĆ: oryginał rachunku.
Cena ok. 30 USD


Pływanie z delfinami
Przez 30 minut można pływać z delfinami w kostiumie kąpielowym lub w piance. Można pływać w ABC, czyli z maską, fajką i z płetwami. Delfiny podpływają do ludzi i bawią się z nimi. UWAGA! Dziennie z delfinami może pływać maksymalnie 30 osób! Grupy maksymalnie 6-osobowe. Tylko 6 osób może pływać z delfinami w tym samym czasie, dlatego jeśli chcecie Państwo skorzystać z unikalnej oferty pływania, należy zarezerwować miejsce wcześniej u reprezentanta.
NALEŻY ZABRAĆ: oryginał rachunku, ręcznik i strój kąpielowy.
Cena ok. 140 USD


Wyspa Tiran - rejs statkiem
Wyjazd z hotelu rano, przejazd do portu. Wypływamy statkiem w kierunku wyspy Tiran. Mamy możliwość trzykrotnego zejścia ze statku do wody i podziwiania raf koralowych pod opieką instruktorów. Podczas rejsu podany jest lunch w formie bufetu szwedzkiego oraz nieograniczona ilość napoi: kawa, herbata i napoje zimne. Maski i rurki za dodatkową opłata.
NALEŻY ZABRAĆ: ręcznik, strój kąpielowy, paszport, oryginał rachunku, sprzęt ABC. Możliwość wypożyczenia maski, fajki i płetw.
Cena ok. 35 USD


Nurkowanie
Niesamowite przeżycie odkrycia najpiękniejszych raf koralowych, w sprzęcie nurkowym, pod opieką polskich instruktorów. Oferujemy programy dla amatorów, jak i doświadczonych nurków.
1. Na pierwszy raz
Nurkowanie INTRO. Całodniowa wycieczka na otwartym morzu. Jedno zejście pod wodę + 2 postoje na snorkeling – 50 USD
. Dwa zejścia pod wodę + 1 postój na snorkeling – 70 USD lunch w cenie na statku). W przypadku nurkowania w Parku Narodowym Ras Mohammed, dodatkowa opłata za wstęp – 7 USD.2.

2. Kurs nurkowania OWD 4/3dni – 320 USD + 35 USD certyfikat PADI oraz 50 USD za podręcznik.
3. Kurs Advance (2 dni) – 230 USD
4. Pakiety nurkowe:
1 dzień – 2 zejścia pod wodę- 45 USD
2 dni – 4 zejścia pod wodę - 90 USD
3 dni – 6 zejść pod wodę - 135 USD

Wypożyczenie sprzętu 12 USD za 1 dzień.
W przypadku nurkowania w Parku Narodowym Ras Mohammed, dodatkowa opłata za wstęp – 7 USD.

Powyższa lista wycieczek ma jedynie charakter informacyjny i w świetle prawa nie stanowi oferty handlowej Biura Podróży EXIM SA. Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych organizowanych przez naszego kontrahenta lokalnego udziela rezydent na miejscu. Wyżej podane ceny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.
lec zmianie.

Następna strona
Poprzednia strona
Falcon Hills
Falcon Hills
już od 1949PLN
Sprawdź
Falcon Hills
Falcon Hills
już od 2019PLN
Sprawdź
Coral Beach Tiran
Coral Beach Tiran
już od 2119PLN
Sprawdź
Aurora Oriental Resort
Aurora Oriental Resort
już od 2169PLN
Sprawdź
Coral Beach Tiran
Coral Beach Tiran
już od 2179PLN
Sprawdź
Grand Oasis Resort
Grand Oasis Resort
już od 2189PLN
Sprawdź
Aurora Oriental Resort
Aurora Oriental Resort
już od 2199PLN
Sprawdź
Club Faraana Reef Resort
Club Faraana Reef Resort
już od 2229PLN
Sprawdź
Club Faraana Reef Resort
Club Faraana Reef Resort
już od 2329PLN
Sprawdź
Jolie Ville Golf & Resort
Jolie Ville Golf & Resort
już od 2399PLN
Sprawdź
Hilton Waterfalls
Hilton Waterfalls
już od 2399PLN
Sprawdź
Otium Amphoras
Otium Amphoras
już od 2399PLN
Sprawdź
Otium Amphoras
Otium Amphoras
już od 2429PLN
Sprawdź
Jolie Ville Golf & Resort
Jolie Ville Golf & Resort
już od 2469PLN
Sprawdź
Hilton Waterfalls
Hilton Waterfalls
już od 2469PLN
Sprawdź
Charmillion Club Aqua Park
Charmillion Club Aqua Park
już od 2489PLN
Sprawdź
Hilton Sharks Bay Resort
Hilton Sharks Bay Resort
już od 2489PLN
Sprawdź
Barcelo Tiran Sharm
Barcelo Tiran Sharm
już od 2499PLN
Sprawdź
Parrotel Beach Resort
Parrotel Beach Resort
już od 2519PLN
Sprawdź
Hilton Sharks Bay Resort
Hilton Sharks Bay Resort
już od 2549PLN
Sprawdź
Charmillion Club Aqua Park
Charmillion Club Aqua Park
już od 2569PLN
Sprawdź
Xperience Sea Breeze
Xperience Sea Breeze
już od 2579PLN
Sprawdź
Charmillion Club Resort
Charmillion Club Resort
już od 2629PLN
Sprawdź
Reef Oasis Blue Bay Resort
Reef Oasis Blue Bay Resort
już od 2629PLN
Sprawdź
Reef Oasis Beach Resort
Reef Oasis Beach Resort
już od 2629PLN
Sprawdź
Charmillion Club Resort
Charmillion Club Resort
już od 2649PLN
Sprawdź
Monte Carlo Sharm Resort & SPA
Monte Carlo Sharm Resort & SPA
już od 2699PLN
Sprawdź
Aqua Blu Resort
Aqua Blu Resort
już od 2699PLN
Sprawdź
Royal Albatros Moderna
Royal Albatros Moderna
już od 2699PLN
Sprawdź
Monte Carlo Sharm Resort & SPA
Monte Carlo Sharm Resort & SPA
już od 2739PLN
Sprawdź
Cleopatra Luxury Resort
Cleopatra Luxury Resort
już od 2799PLN
Sprawdź
Albatros Aqua Park Sharm
Albatros Aqua Park Sharm
już od 2859PLN
Sprawdź
Aqua Blu Resort
Aqua Blu Resort
już od 2869PLN
Sprawdź
Albatros Palace Resort Sharm El Sheikh
Albatros Palace Resort Sharm El Sheikh
już od 2939PLN
Sprawdź
Royal Albatros Moderna
Royal Albatros Moderna
już od 2939PLN
Sprawdź
Sultan Gardens Resort
Sultan Gardens Resort
już od 3019PLN
Sprawdź
Sentido Reef Oasis Senses Resort
Sentido Reef Oasis Senses Resort
już od 3039PLN
Sprawdź
Reef Oasis Beach Resort
Reef Oasis Beach Resort
już od 3039PLN
Sprawdź
Reef Oasis Blue Bay Resort
Reef Oasis Blue Bay Resort
już od 3039PLN
Sprawdź
Sultan Gardens Resort
Sultan Gardens Resort
już od 3059PLN
Sprawdź
Albatros Aqua Park Sharm
Albatros Aqua Park Sharm
już od 3199PLN
Sprawdź
Coral Sea Sensatori
Coral Sea Sensatori
już od 3199PLN
Sprawdź
Stella Di Mare Beach
Stella Di Mare Beach
już od 3219PLN
Sprawdź
Sentido Reef Oasis Senses Resort
Sentido Reef Oasis Senses Resort
już od 3319PLN
Sprawdź
Baron Palms
Baron Palms
już od 3419PLN
Sprawdź
Stella Di Mare Beach
Stella Di Mare Beach
już od 3459PLN
Sprawdź
Baron Resort
Baron Resort
już od 3739PLN
Sprawdź
Royal Monte Carlo Sharm Resort
Royal Monte Carlo Sharm Resort
już od 3889PLN
Sprawdź
Coral Sea Sensatori
Coral Sea Sensatori
już od 3949PLN
Sprawdź
Royal Monte Carlo Sharm Resort
Royal Monte Carlo Sharm Resort
już od 4049PLN
Sprawdź
Rixos Premium Seagate
Rixos Premium Seagate
już od 4449PLN
Sprawdź
Poprzednia strona
Następna strona
Zapisz się na newsletter

Wakacje nie jeden mają kierunek!

Bądź zawsze na bieżąco. Zapisz się na newsletter.

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z postanowieniami polityki prywatności Exim S.A. Zgadzam się na wykorzystywanie mojego adresu e-mail do przesyłania informacji handlowych, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Szczegółowe informacje w polityce naszej firmy dotyczącej cookies.