Hurghada, Egipt - wycieczki, wakacje i wczasy | Exim Tours
Rezerwuj: 801 44 30 3032 349 27 35 | infolinia czynna: sob.-czw. 10:00-21:00, pt. 10:00-22:00
Hurghada

Hurghada

Wróć
Ogólne
Wycieczki<br>fakultatywne
Hotele
Galeria
Transfery<br>indywidualne
Wideo
Lokalizacja
Opis kierunku
Zakładka 2
Zakładka 3
Zakładka 4
Zakładka 5
Zakładka 6

Hurghada to baśniowy raj obmywany ciepłymi, turkusowymi wodami Morza Czerwonego, w których kryje się największy cud tego regionu – zachwycająca Rafa Koralowa. Miasto, które niegdyś było urokliwą, rybacką osadą, dzisiaj co roku przyciąga tłumy turystów, poszukujących doskonałej pogody, pięknej piaszczystej plaży i bogatego zaplecza rozrywkowego.

 

Hurghada to turystyczny kurort lezący na południowy wschód od Kairu wzdłuż wybrzeża ciepłego Morza Czerwonego. Miasto składa się z kilku dzielnic, a najważniejsze z nich to: Dahar – najstarsza część Hurghady, w której mieści się największy egzotyczny bazar przy Dahar Square, Sakala – tętniące centrum miasta oraz Marina i Memsza z pięknymi przybrzeżnymi deptakami pełnymi restauracji, barów i sklepów z pamiątkami.

 

Głównym atutem wakacji w tym regionie są piękne, piaszczyste plaże, iskrzące się w promieniach gorącego słońca usiane licznymi drzewami palmowymi. Większość z hoteli posiada prywatne plaże, zaopatrzone w leżaki, ręczniki, parasole i inne udogodnienia.

 

Hurghada to miejsce tętniące życiem całą dobę, rozrywkowe centrum Egiptu, w którym znajdują się liczne restauracje, puby i wieczorowe atrakcje. Koniecznie zajrzyj do jednej z najlepszych dyskotek, te najbardziej polecane to Papas Beach Party, Ministry of Sound, Hed Candi, a także Calypso. Ten wakacyjny kurort to również idealna destynacja dla rodzin z dziećmi, którzy odnajdą tu piękne plaże z łagodnym zejściem do wody i bogatą ofertą fantastycznych parków wodnych.

 

 

 

Jednak bezsprzecznie największą atrakcją tego regiony jest kolorowa, rajska rafa koralowa znajdująca się jedynie parę metrów pod wodą nieopodal piaszczystego wybrzeża. Koniecznie trzeba również zobaczyć najstarszy w całej Hurghadzie meczet oraz Kościół Koptyjski, a także wybrać się do słynnego Grand Aquarium lub delfinarium.

Kair (wtorek)
Wycieczka zaczyna się ok. 01:30 rano. Śniadanie w formie suchego prowiantu. W Kairze zwiedzamy:  Gizę – 3 Wielkie Piramidy Faraonów: Cheopsa, Chefrena i Mykerynosa. Nieopodal największy posąg świata – Sfinks.  Następnie chwila czasu w wytwórni esencji perfumeryjnych. Obiad (napoje dodatkowo płatne). Kolejnym punktem programu jest Muzeum Kairskie ze skarbami z grobowca Tutanchamona,  rejs motorówką po Nilu (ok.30 minut – płatny 6 USD).
Cena ok. 85 USD (dziecko 40 USD)

Kair samolotem (środa)
Wyjazd ok. 04:30 rano. Suchy prowiant. Zwiedzamy: Muzeum Kairskie, Gizę - 3 Wielkie Piramidy i Stary Kair. Obiad w cenie wycieczki (napoje dodatkowo płatne). Powrót ok. godz. 20:30.
Cena: ok. 270 USD (dziecko 250 USD)

Luxor  (niedziela)
Wycieczka zaczyna się ok. 05:00 rano. Śniadanie w formie suchego prowiantu. Przejazd przez pustynie, podziwianie pięknych widoków, następnie podróż wzdłuż Nilu, gdzie można obserwować codzienne życie rolników egipskich. Program w Luksorze: Świątynia w Karnaku (aleja Sfinksów, sala hypostylowa), Dolina Królów (grobowce władców z okresu Nowego Państwa Egipskiego), Świątynia Królowej Hatszepsut, Kolosy Memnona, fabryka alabastru. Rejs motorówką po Nilu (ok. 30 minut –  płatna 6 USD ). W cenie wycieczki obiad (napoje dodatkowo płatne).
Cena  ok. 90 USD (dziecko 45 USD)

City Tour (sobota )
Wyjazd z hotelu ok 14:30. Przejazd do starego centrum miasta Hurghady – El Dahar. Wizyta w kaplicy koptyjskiej. Następnie zwiedzanie Akwarium Morskiego (wstęp ok. 3 USD). Nowa Marina – port jachtowy. Meczet (wejście płatne 1 USD). Wizyta w orientalnej kawiarni – shisha (1 napój gratis). Panorama Hurghady z nabrzeża. Wizyta w sklepie wolnocłowym. Możliwość zakupów w  wytwórni olejków perfumowanych.
Cena ok. 15 USD (dziecko 10 USD)

Mega Safari ( poniedziałek, środa)
Wyprawa na pustynię wschodnią. Przejażdżka jeepami, quadami, spiderami. Zwiedzanie wioski beduińskiej, poczęstunek herbatką i fajką wodną, przejażdżka wielbłądami, terrarium z pustynnymi zwierzętami.
Cena ok. 45 USD (dziecko 20 USD)

Discovery Safari (poniedziałek)
Około południa wyjazd jeepami na pustynie do bazy wypadowej. Jazda na kładach – ok. 40 min. Przejażdżka spider jeep carami (czterokołowe otwarte samochody terenowe – 4 osoby w jednym aucie). Przejazd do wioski beduińskiej. Krótka przejażdżka na wielbłądach. Następnie zwiedzanie wioski. Poczęstunek herbatą i kawą. Odwiedzimy także  TERRARIUM (kobry indyjskie i egipskie, pytony, anakondy, jaszczurki kameleony, skorpiony, pająki, żółwie). Transfer do bazy. Dla  wszystkich, którzy zdążyli już zgłodnieć czeka kolacja, a podczas kolacji prawdziwe beduińskie pieczywo oraz przepyszne specjały egipskiej i beduińskiej kuchni oraz zimne napoje. Wieczorem oglądanie gwiazd przez teleskopy, muzyka i folklor egipski  - derwisz i tancerka brzucha . Powrót ok godziny 21.00.
Cena ok. 55 USD

Quad Safari ( poniedziałek, środa, piątek)
Dwugodzinna jazda czterokołowymi motorami po pustyni. Przejażdżka na wielbłądach. Odpoczynek w wiosce beduińskiej , herbata, fajka wodna. Grillowana kolacja, wieczór folklorystyczny . Wycieczka trwa od ok. godziny 13.00 do godziny 20.00.
Cena ok. 40 USD

Ocean Diva 
Pięciogodzinny rejs  luksusowym  katamaranem po Morzu Czerwonym z  możliwością snorkelingu (sprzęt, maska ,rurka, płetwy w cenie) – dwa postoje na rafach koralowych w  Dolphin House i w innych miejscach niedostępnych dla zwykłych łodzi. Jedyna okazja pływania z delfinami żyjącymi na wolności.  Wypływamy z ekskluzywnego portu jachtowego w El Gounie - prywatnego miasteczka zwanego Egipską Wenecją. Podczas wycieczki lunch.
Cena ok. 75 USD (dziecko 45 USD)

Giftun – Trzy Wyspy (niedziela, poniedziałek, wtorek)
Zbiórka przy recepcji w hotelu, transfer do portu, sprzęt ABC w cenie (płetwy, rurka, maska). Dwa razy po godzinie stajemy przy  rafach koralowych – możliwość spróbowania swoich sił w snorkelingu,  podziwianie wspaniałego pasa podwodnych raf koralowych, obiad na łodzi. Następnie dopływamy do wyspy Giftun, czas wolny na odpoczynek i kąpiel. Po odpoczynku wchodzimy na pokład i wracamy do Hurghady.
Cena ok.  25 USD (dziecko 15 USD)

Paradise Island  (poniedziałek)
Całodzienna , relaksująca wycieczka na bajeczną prywatną plażę Paradise. Łagodne piaszczyste zejście do morza jest doskonałym miejscem dla rodzin z dziećmi. Wyjazd ok. godz.08.00, snurkowanie przy pięknych rafach koralowych, zejście na plażę – czas na odpoczynek w cieniu palmowych parasoli. Przepyszny obiad w formie bufetu (napój gazowany bezalkoholowy i woda do obiadu w cenie).  Przed wypłynięciem w porcie otrzymują Państwo sprzęt ABC do snurkowania . Powrotny rejs z wyspy w blasku zachodzącego słońca jest okazją do zrobienia ciekawych zdjęć.
 Cena ok. 40 USD (dziecko 20 USD)

Mahmya  (poniedziałek, środa )
Rejs na wyspę, która jest częścią Narodowego Parku Podwodnego. Relaks na bajecznej, prywatnej plaży Mahmya. Zachwyca lazurowy kolor morza, białe piaski plaży, przepiękne widoki. Możliwość snurkowania – sprzęt w cenie. Łagodne piaszczyste zejście do morza  jest doskonałym miejscem dla rodzin z dziećmi. Wypłynięcie z portu ok. godz. 09.00, zejście na plażę – czas na odpoczynek w cieniu palmowych parasoli. Przepyszny obiad w formie bufetu (bezalkoholowy napój gazowany  oraz woda do obiadu w cenie). Powrót ok 17.00. Dzieci  w wieku do 6 lat gratis.
Cena ok. 85 USD (dziecko 45 USD )

Sharm El Naga 
Sharm El Naga to idealne miejsce dla fanów snurkowania oraz dla osób, które mają chorobę morską, a chciałyby podziwiać podwodny świat. Jest to dziewiczy Podwodny Park Krajobrazowy, obszar raf Morza Czerwonego nieskażony działalnością człowieka i przez to zachowujący przepiękne formy koralowców i ogrom ciekawych ryb. Przejeżdżamy na teren parku, tam wypożyczamy sprzęt ABC (płetwy, rurka i maska wliczone w cenę). Jesteśmy na piaszczystej plaży, z parasolami, łagodnym wejściem do morza, stamtąd podpływa się na wspaniałe tereny podwodnego świata łąk koralowców z ich mieszkańcami. Podziwiamy urzekającą florę i faunę. Obiad w cenie (napoje płatne dodatkowo). Powrót do Hurghady.
Cena ok. 50 USD (dziecko 30 USD)

Nurkowanie - Polskie Centrum Nurkowe
Niesamowite przeżycie odkrycia najpiękniejszych raf koralowych, w sprzęcie nurkowym, pod opieką polskich instruktorów. Oferujemy programy dla amatorów, jak i doświadczonych nurków.
1. Na Pierwszy Raz - nurkowanie intro - 55 USD
Całodniowa wycieczka, dwie sesje nurkowe z instruktorem – nurkowanie z łodzi na wodach otwartych.
2. A jeśli się spodoba - kurs Open Water Diver
Czterodniowy kurs zakończony certyfikatem największej amerykańskiej organizacji nurkowej na świecie PADI – 250 USD + 40 USD (certyfikat) + 40 USD (obowiązkowy podręcznik).
3. Dla doświadczonych – daily diver
Dwa nurkowania na wodach otwartych z łodzi 45 USD + 10 USD za sprzęt. Pakiety: 3 dni nurkowe –115 USD, 5 dni nurkowych–180 USD. Sprzęt płatny dodatkowo 10 USD za dzień.

Seascope (codziennie) 
Interesująca wycieczka, dzięki której będziemy mieli możliwość podziwiania wspaniałych raf koralowych Morza Czerwonego – krótki rejs w kierunku raf, następnie przejście do przestronnego , klimatyzowanego pomieszczenia znajdującego się w  pod pokładem (ok. 2 m pod wodą). Znajdują się tam panoramiczne okna pozwalające obserwować niewiarygodne życie podwodne. Wycieczka trwa ok. 2 godziny.
Cena ok. 40 USD  (dziecko 25 USD)

Akwarium Morskie  (wtorek)  
Wizyta w największym w Hurghadzie akwarium morskim, otwartym w 2015 roku. Dzięki potężnym panoramicznym szybom oraz przeszklonym tunelom można poczuć się jak w toni morskiej. Akwarium szczyci się kilkoma wielkimi rekinami oraz płaszczkami, a także żółwiami morskimi. W ogrodzie znajdującym się na terenie akwarium jest mini zoo, gdzie można podziwiać rożne gatunki gadów oraz ptaków. Polecane zwłaszcza dla rodzin  z dziećmi.
Cena ok. 30 USD (dziecko 15 USD)

Submarine (codziennie) 
Wycieczka trwa ok 2 h. Z portu dopływamy do platformy, z której schodzimy do łodzi podwodnej. Jesteśmy na łodzi, która zanurza się na głębokość ok. 20 metrów. Na zewnątrz znajduje się zawodowy nurek karmiący ryby, by zwabić je w pobliże łodzi. Możemy dzięki temu oglądać wspaniałe gatunki ryb, występujące jedynie w Morzu Czerwonym.
Cena ok. 55 USD (dziecko 35 USD)

Delfinarium (codziennie poza wtorkiem)
Pokazy delfinów to atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Podczas godzinnego spektaklu widzowie mają okazję podziwiać inteligencję, zwinność oraz talent aktorski delfinów, morsa, lwa morskiego  i fok. Ponadto delfinarium oferuje możliwość zakupu obrazów namalowanych przez ssaki oraz zrobienia sobie z nimi wspólnego zdjęcia, które będzie z pewnością niezwykłą pamiątką.
Cena ok. 35 USD (dziecko 25 USD)

Odnowa biologiczna z łaźnią turecką (codziennie)
Ok 2,5 godzinny relaks w eleganckim SPA zawiera: pobyt w saunie, łaźni parowej, łaźni tureckiej (peeling rękawicą i pianą + delikatny masaż), kąpiel w jaccuzi oraz 50 minut masażu całego ciała. Podczas pobytu w cenie: woda mineralna, soki owocowe, kawa lub herbata. Spa w trakcie pobytu zapewnia: ręczniki, szlafrok, kapcie.
Cena ok. 45 USD

Powyższa lista wycieczek ma jedynie charakter informacyjny i w świetle prawa nie stanowi oferty handlowej Biura Podróży EXIM S.A. Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych organizowanych przez naszego kontrahenta lokalnego udziela rezydent na miejscu. Podane wyżej ceny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.
Następna strona
Poprzednia strona
Le Pacha
Le Pacha
już od 1129PLN
Sprawdź
Mirage Bay Resort & Aqua Park
Mirage Bay Resort & Aqua Park
już od 1149PLN
Sprawdź
Sunny Days SPA & Aqua Park
Sunny Days SPA & Aqua Park
już od 1159PLN
Sprawdź
Caesar Palace hotel & Aqua Park
Caesar Palace hotel & Aqua Park
już od 1169PLN
Sprawdź
Long Beach Resort
Long Beach Resort
już od 1179PLN
Sprawdź
Hawaii Dreams Aqua Park
Hawaii Dreams Aqua Park
już od 1179PLN
Sprawdź
Hawaii Riviera Aqua Park
Hawaii Riviera Aqua Park
już od 1189PLN
Sprawdź
Sea Gull Beach Resort
Sea Gull Beach Resort
już od 1199PLN
Sprawdź
Hawaii Le Jardin Aqua Park
Hawaii Le Jardin Aqua Park
już od 1229PLN
Sprawdź
Shams Safaga
Shams Safaga
już od 1239PLN
Sprawdź
Aladdin Beach Resort
Aladdin Beach Resort
już od 1269PLN
Sprawdź
Stella Di Mare Garden Resort & SPA
Stella Di Mare Garden Resort & SPA
już od 1279PLN
Sprawdź
Sindbad Club Aquapark Resort
Sindbad Club Aquapark Resort
już od 1289PLN
Sprawdź
Cooee Caribbean World Soma Bay
Cooee Caribbean World Soma Bay
już od 1299PLN
Sprawdź
Ali Baba Palace
Ali Baba Palace
już od 1299PLN
Sprawdź
Imperial Shams Abu Soma
Imperial Shams Abu Soma
już od 1299PLN
Sprawdź
The Three Corners Rihana Inn
The Three Corners Rihana Inn
już od 1339PLN
Sprawdź
Sea Star Beau Rivage
Sea Star Beau Rivage
już od 1349PLN
Sprawdź
Aqua Blu (ex. Sea World Resort)
Aqua Blu (ex. Sea World Resort)
już od 1349PLN
Sprawdź
Albatros Aqua Park
Albatros Aqua Park
już od 1349PLN
Sprawdź
Mercure Hurghada Hotel
Mercure Hurghada Hotel
już od 1349PLN
Sprawdź
Aqua Vista Resort
Aqua Vista Resort
już od 1369PLN
Sprawdź
Stella Di Mare Beach Resort & SPA
Stella Di Mare Beach Resort & SPA
już od 1389PLN
Sprawdź
Serenity Fun City Resort
Serenity Fun City Resort
już od 1439PLN
Sprawdź
Serenity Makadi Beach
Serenity Makadi Beach
już od 1459PLN
Sprawdź
Labranda Club Makadi
Labranda Club Makadi
już od 1459PLN
Sprawdź
The Three Corners Rihana Resort
The Three Corners Rihana Resort
już od 1459PLN
Sprawdź
COOEE Prima Life Makadi Resort
COOEE Prima Life Makadi Resort
już od 1459PLN
Sprawdź
The Three Corners Ocean View
The Three Corners Ocean View
już od 1529PLN
Sprawdź
Tropitel Sahl Hasheesh
Tropitel Sahl Hasheesh
już od 1529PLN
Sprawdź
Jungle Aquapark
Jungle Aquapark
już od 1569PLN
Sprawdź
Beach Albatros Resort Hurghada
Beach Albatros Resort Hurghada
już od 1649PLN
Sprawdź
Sentido Palm Royale Soma Bay
Sentido Palm Royale Soma Bay
już od 1669PLN
Sprawdź
Albatros Palace Resort
Albatros Palace Resort
już od 1679PLN
Sprawdź
Amarina Abu Soma Resort
Amarina Abu Soma Resort
już od 1699PLN
Sprawdź
Sheraton Soma Bay
Sheraton Soma Bay
już od 1739PLN
Sprawdź
Jaz Aquamarine Resort
Jaz Aquamarine Resort
już od 1749PLN
Sprawdź
Steigenberger Al Dau Beach
Steigenberger Al Dau Beach
już od 1779PLN
Sprawdź
Albatros Citadel Sahl Hasheesh
Albatros Citadel Sahl Hasheesh
już od 1779PLN
Sprawdź
Steigenberger Aqua Magic
Steigenberger Aqua Magic
już od 1779PLN
Sprawdź
Albatros White Beach
Albatros White Beach
już od 1819PLN
Sprawdź
Dana Beach Resort
Dana Beach Resort
już od 1879PLN
Sprawdź
Marina Beach
Marina Beach
już od 1999PLN
Sprawdź
Titanic Royal Resort
Titanic Royal Resort
już od 2059PLN
Sprawdź
Hawaii Dreams Aqua Park
Hawaii Dreams Aqua Park
już od 2179PLN
Sprawdź
Mirage Bay Resort & Aqua Park
Mirage Bay Resort & Aqua Park
już od 2179PLN
Sprawdź
Hawaii Riviera Aqua Park
Hawaii Riviera Aqua Park
już od 2219PLN
Sprawdź
Pyramisa Sahl Hasheesh
Pyramisa Sahl Hasheesh
już od 2299PLN
Sprawdź
Hawaii Le Jardin Aqua Park
Hawaii Le Jardin Aqua Park
już od 2319PLN
Sprawdź
Sultan Bey
Sultan Bey
już od 2319PLN
Sprawdź
Movenpick Soma Bay
Movenpick Soma Bay
już od 2429PLN
Sprawdź
Steigenberger Golf Resort El Gouna
Steigenberger Golf Resort El Gouna
już od 2759PLN
Sprawdź
Labranda Club Paradisio El Gouna
Labranda Club Paradisio El Gouna
już od 2799PLN
Sprawdź
Poprzednia strona
Następna strona
Zapisz się na newsletter

Wakacje nie jeden mają kierunek!

Bądź zawsze na bieżąco. Zapisz się na newsletter.

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z postanowieniami polityki prywatności Exim S.A. Zgadzam się na wykorzystywanie mojego adresu e-mail do przesyłania informacji handlowych, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Szczegółowe informacje w polityce naszej firmy dotyczącej cookies.