Nasi przewoźnicy - RYANAIR | EXIMtours - wakacje, wczasy, oferty last minute HTTP/1.0 200 OK Cache-Control: no-cache, private Date: Mon, 18 Mar 2019 21:24:56 GMT
Rezerwuj: 801 44 30 3032 349 27 35 | infolinia czynna: sob.-czw. 10:00-21:00, pt. 10:00-22:00
Wróć

Nasi przewoźnicy - RYANAIR

Znak firmowy Przewoźnik Symbol Bagaż główny / os. Bagaż podręczny / os.
RYANAIR RYANAIR FR 0 kg 10 kg

Historia
Firma Ryanair rozrosła się od małej rodzinnej firmy operującej jednym samolotem do jednej z wiodących na świecie linii lotniczych.
 

Flota
Posiada największą w Europie flotę Boeingów 737-800 liczącą 303 maszyny — a zamówionych jest dodatkowych 175 samolotów.
 

Najważniejsze opłaty dodatkowe (ceny orientacyjne)
Najważaniejsze opłaty dodatkowe
Sprzęt sportowy za sztukę/lot w jedną stronę:             237 PLN (max 20 kg)
Opłata za rezerwację tlenu:                                             475 PLN
Opłata za bagaż 15 kg w dwie strony:                             200 PLN
Opłata za nadbagaż:                                                           10€/kg
Opłaty mogą zostać zmienione przez przewoźnika bez wcześniejszego komunikatu. Ceny wszelkiego rodzaju usług dodatkowych mogą być różne, jeżeli ich zakup będzie dokonany już po zakupie biletów.

Informacje dotyczące przewozu niepełnosprawnych
Pasażerom niepełnosprawnym lub o ograniczonej możliwości ruchu nie będzie odmawiane prawo do przewozu w związku z taką niepełnosprawnością lub ograniczoną mobilnością. Informacja na temat osób niepełnosprawnych musi być zgłoszona przed dokonaniem zakupu biletu.

Informacje dotyczące przewozu dzieci oraz kobiet w ciąży
Przyjęcie do przewozu osób niepełnoletnich podróżujących samemu, osób ubezwłasnowolnionych, kobiet w ciąży, osób chorych, niewidomych lub z zaburzeniami wzroku, lub innych osób wymagających pomocy specjalnej podlega uprzedniemu uzgodnieniu z Przewoźnikiem na podstawie Regulaminu.

Firma Ryanair nie przewozi osób w wieku poniżej 16 lat bez opieki. Dzieci w wieku poniżej 16 lat muszą podróżować z osobą towarzyszącą w wieku powyżej 16 lat. Opieka i usługi specjalne NIE są dostępne.

Jeżeli ciąża nie jest zagrożona i wkracza w 28 tydzień, przyszła matka zobowiązana jest przedstawić zaświadczenie lekarskie wypełnione przez lekarza lub położną na druku przewoźnika, powinno być wystawione na nie wcześniej niż 2 tygodnie przed planowanym wylotem i okazane przy odprawie paszportowo bagażowej lub na bramce przed wejściem na pokład.
Ryanair zastrzega sobie prawo do odmowy przyjęcia przyszłej matki na pokład po upływie 28 tygodnia ciąży, jeżeli zaświadczenie lekarskie nie zostanie przedstawione przy odprawie paszportowo bagażowej lub na bramce przed wejściem na pokład.
Dla kobiet w ciąży niezagrożonej, podróż jest niedozwolona po upływie poniższych terminów:
- Dla pojedynczej, niezagrożonej ciąży po upływie 36 tygodnia ciąży
- Dla mnogiej, niezagrożonej ciąży po upływie 32 tygodnia ciąży

Natomiast matka noworodka może zostać wpuszczona do samolotu po upływie 48 godzin od porodu, o ile odbył się on bez komplikacji i interwencji chirurgicznej. Jeśli miało miejsce cesarskie cięcie lub operacja, okres, po którym kobieta może odbyć podróż samolotem, wynosi 10 dni. Tym niemniej w takim przypadku kobieta musi dysponować zgodą na podróż od lekarza prowadzącego.
Nieodpłatnie można przewieźć jeden całkowicie składany wózek dziecięcy/podwójny wózek dziecięcy/system podróżny/chustę do noszenia na każde dziecko oraz jeden z następujących przedmiotów: fotelik samochodowy, podstawkę podwyższającą lub łóżeczko turystyczne.

Informacje dotyczące przewozu zwierząt
Przewoźnik nie przewozi na swoich rejsach zwierząt ani ładunków towarowych, poza psami przewodnikami na niektórych trasach.
 

Ogólne Warunki Podróży
www.ryanair.com/pl/warunki-dotyczace-podrozy/

 

REGULACJE RYANAIR SUN S.A. DOTYCZĄCE KWESTII ODPOWIEDZILNOŚCI PRZEWOŹNIKA LOTNICZEGO ZA PASAŻERÓW I ICH BAGAŻ

Od dnia 22.06.2018 obowiązuje zakaz łączenia bagażu rejestrowanego na rejsach realizowanych przez linię czarterową Ryanair Sun. Każdy pasażer powinien posiadać swój bagaż o wadze do 20 kg.