Nasi przewoźnicy - NOUVELAIR | EXIMtours - wakacje, wczasy, oferty last minute HTTP/1.0 200 OK Cache-Control: no-cache, private Date: Thu, 21 Feb 2019 15:29:47 GMT
Rezerwuj: 801 44 30 3032 349 27 35 | infolinia czynna: sob.-czw. 10:00-21:00, pt. 10:00-22:00
Wróć

Nasi przewoźnicy - NOUVELAIR

Znak firmowy Przewoźnik Symbol Bagaż główny / os. Bagaż podręczny / os.
NOUVELAIR NOUVELAIR BJ 20 kg 5 kg

Historia
Nouvelair to tunezyjskie linie lotnicze, które powstały w 1989r, z siedziba w Monastyrze. Podstawową bazą przewoźnika jest lotnisko Habiba Burgiby w Monastyrze, a zapasowe znajdują się w Tunisie (Tunis-Carthage) oraz na Djerbie (Djerba-Zarzis). Nouvelair wykonuje obecnie zarówno loty rejsowe, jak i czarterowe, łącznie operując na ok. 120 trasach, obejmujących lotniska w kilkunastu krajach europejskich, Maghrebie i na Bliskim Wschodzie. Udział Nouvelair w tunezyjskim rynku przewozów lotniczych wynosi obecnie ok. 32%, co daje liniom drugą pozycję po państwowym Tunisair. Część floty Nouvelair jest obecnie wykorzystywana przez Libyan Arab Airlines oraz Afriqiyah Airways.

Flota
Flotę Nouvelair stanowi 9 samolotów Airbus A320 (w konfiguracji 177-180 osób) oraz 2 samoloty Airbus A321 (215 miejsc).

Najważniejsze opłaty dodatkowe
Ceny podane za przelot w jedną stronę, nadbagaż oraz bagaże specjalne muszą być zgłaszane przed rejsem. Przewóz bagażu dodatkowego nie jest obowiązkiem Przewoźnika i wykracza poza świadczenia wynikające z umowy przewozu
-nadbagaż – 8 EUR/kg
-rowery– 45 EUR
-narty wodne, kajak – 45 EUR
-sprzęt do gry w golfa – 5 EUR
-sprzęt do nurkowania – butle mogą być przewożone wyłącznie puste – 45 EUR
Informacje dotyczące przewozu niepełnosprawnych
Pasażerowie wymagający specjalnej troski są zobowiązani poinformować o tym Przewoźnika z odpowiednim wyprzedzeniem, w czasie rezerwacji. Wózki inwalidzkie są przewożone bezpłatnie, jako bagaż rejestrowany.
Informacje dotyczące przewozu dzieci oraz kobiet w ciąży
Dzieciom do 2 lat, nie mającym miejsca siedzącego w samolocie, bezpłatnie przysługuje dodatkowo 10 kg bagażu, wózek składany oraz fotelik samochodowy. Wózki dziecięce są przewożone jako bagaż rejestrowany.
Kobiety w ciąży mogą podróżować na pokładzie samolotów przewoźnika do 26 tygodnia ciąży bez posiadania zaświadczenia lekarskiego. Przewoźnik dopuszcza przewóz kobiet w ciąży pomiędzy 27 a 34 tygodniem ciąży, po przedstawieniu przez podróżującą kobietę zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego zaawansowanie ciąży oraz brak przeciwwskazań do odbycia podróży samolotem. Przewóz kobiet do 34 tygodnia ciąży odbywa się na własne ryzyko kobiety, a  przewoźnik nie ponosi w związku z tym żadnej odpowiedzialności.
Informacje dotyczące przewozu zwierząt
Zgłoszenie przewozu zwierząt jest obowiązkowe, z odpowiednim wyprzedzeniem.  Przewoźnik dopuszcza jedynie przewóz zwierząt domowych. Zwierzęta powinny być umieszczone w odpowiednich kontenerach z żywnością oraz zaopatrzone w ważne świadectwa weterynaryjne dotyczące stanu zdrowia i szczepień, zezwolenia na wjazd i inne potrzebne dokumenty. W kabinie pasażerskiej dozwolony jest przewóz do 5 kg.
Psy przewodniki są przewożone bezpłatnie. Musza być w kagańcu i szelkach.
Zwierzęta są przewożone za dodatkową opłatą.
*W kabinie pasażerskiej, na jednym rejsie max 4 szt., jest to koszt 30 EUR.
*Jako bagaż rejestrowany, 2 szt. na rejsie, koszt 50 EUR.

Dane kontaktowe
Zone Touristique Dkhila - 5065 - Monastir - Tunisie
(+216) 73 52 06 00
(+216) 73 52 06 50
info@nouvelair.com.tn
www.nouvelair.com

Ogólne Warunki Przewozu: http://www.nouvelair.com/en/faq.html