Nasi przewoźnicy - QATAR AIRWAYS | EXIMtours - wakacje, wczasy, oferty last minute HTTP/1.0 200 OK Cache-Control: no-cache, private Date: Thu, 21 Feb 2019 15:32:27 GMT
Rezerwuj: 801 44 30 3032 349 27 35 | infolinia czynna: sob.-czw. 10:00-21:00, pt. 10:00-22:00
Wróć

Nasi przewoźnicy - QATAR AIRWAYS

Znak firmowy Przewoźnik Symbol Bagaż główny / os. Bagaż podręczny / os.
QATAR AIRWAYS QATAR AIRWAYS QR 30 kg 7 kg

Historia
Katarska linia lotnicza, która rozpoczęła swoje loty 20 stycznia 1994 r. Głównym węzłem linii jest port lotniczy Hamad, położony niedaleko stolicy Kataru – Dohy. Od 1997 roku Qatar stał się bardzo szybko rozwijająca się linią lotniczą, zdobywającą mnóstwo prestiżowych nagród. Jest linią elitarnej grupy linii lotniczych świata nagrodzonych 5 gwiazdkami przyznawanymi przez Skytrax. W Polsce jest obecna od grudnia 2012 roku oferując loty z lotniska Chopina w Warszawie.

Flota
Obecnie Qatar Airways dysponuje flotą 192 samolotów i lata do ponad 151 miejsc na sześciu kontynentach. Średnia wieku samolotów we flocie Qatar Airways wynosi ok 5 lat.
 
Najważniejsze opłaty dodatkowe:
Wszelkiego rodzaju opłaty dodatkowe są różne w zależności od terminu przelotu oraz trasy. Szczegółowych informacji można uzyskać na stronie przewoźnika pod adresem www.qatarairways.com/pl/
Informacje dotyczące przewozu niepełnosprawnych:
Qatar Airways zwraca szczególną uwagę na to, aby pomagać pasażerom ze specjalnymi potrzebami. W przypadku potrzeby zgłoszenia pomocy należy skontaktować się z linią lotniczą na co najmniej 48 godzin przed lotem.
Qatar Airways zezwala bez dodatkowej opłaty na przewóz psów przewodzących w kabinie pasażerskiej tylko w przypadku lotów z albo do USA. Na wszystkich pozostałych połączeniach psy mogą być przewożone bez dodatkowej opłaty w specjalnym luku.
Informacje dotyczące przewozu dzieci oraz kobiet w ciąży:
W zależności od stopnia zaawansowania ciąży i szczególnych okoliczności kobieta może zostać poproszona o przedstawienie odpowiednich zaświadczeń medycznych. Przed podróżą należy skorzystać z tabeli zamieszczonej na https://www.qatarairways.com/en-pl/family/expectant-mothers.html
w celu zapoznania się z przepisami linii dotyczącymi wymaganych zaświadczeń medycznych.
 Przewóz osób będących poniżej 5 roku życia w chwili rozpoczęcia lotu jest możliwe wyłącznie wówczas, gdy podróżują one z osobą towarzyszącą, która ukończyła 18 lat. W przypadku dzieci w wieku od 5 do 16 lat linia może zapewnić towarzystwo takiemu dziecku, pod warunkiem, że Pasażer poinformował Przewoźnika o takiej konieczności na przynajmniej 72 godziny przed podróżą i uiścił dodatkową opłatę.
 Informacje dotyczące przewozu zwierząt:
Przewóz zwierząt jest możliwy wyłącznie po uprzednim wystąpieniu o zgodę Przewoźnika i jej uzyskaniu oraz spełnieniu stosownych postanowień Regulaminu. Poza sokołami oraz wyznaczonymi trasami w przypadku psów przewodzących, przewóz zwierząt w kabinie jest zabroniony.  
 
Dane kontaktowe:
 Infolinia czynna od Pon. do Sob. w godz. 09:00 – 18:00, w Niedz. w godz. 10:00 – 18:00
+48 71 756 4055
https://www.qatarairways.com/en-pl/homepage.html
 
Ogólne warunki przewozu:

https://www.qatarairways.com/en-pl/homepage.html