Nasi przewoźnicy - SUNEXPRESS | EXIMtours - wakacje, wczasy, oferty last minute HTTP/1.0 200 OK Cache-Control: no-cache, private Date: Thu, 21 Feb 2019 16:13:51 GMT
Rezerwuj: 801 44 30 3032 349 27 35 | infolinia czynna: sob.-czw. 10:00-21:00, pt. 10:00-22:00
Wróć

Nasi przewoźnicy - SUNEXPRESS

Znak firmowy Przewoźnik Symbol Bagaż główny / os. Bagaż podręczny / os.
SUNEXPRESS SUNEXPRESS XQ 20 kg 6 kg

Historia:
Turecka linia lotnicza obsługująca połączenia regularne i czarterowe , która swoją działalność rozpoczęła w 1989 roku. Głównym hubem tej linii jest Międzynarodowy Port Lotniczy w Antalii.

Flota:
Flota składa się z 60 samolotów typu Boeing 737-800 oraz 2 samolotów typu Airbus A330.  SunExpress jest jedyną linią lotniczą w Turcji posiadającą certyfikaty ISO 9001, ISO 14001 i Ohsas 18001.

Najważniejsze opłaty dodatkowe:
- dodatkowy bagaż – pakiet 5 kg, 10 kg, 15 kg lub 20 kg, na rejsach międzynarodowych, od 15 Euro do 60 Euro za pakiet w jedną stronę. Dodatkowy bagaż nie może być zarezerwowany dla dziecka poniżej 2-go roku życia.
- opłata za nadbagaż w przypadku przekroczenia limitu, przy płatności na lotnisku, od 10 Euro/kg (szczegółowe informacje na stronie j.w. )
- sztuka sprzętu sportowego do 30 kg, od 40 Euro/szt w jedną stronę (https://www.sunexpress.com/en/information/luggage-info/special-baggage/)
Informacje dotyczące przewozu niepełnosprawnych:
Linie SunExpress zapewniają opiekę – w miarę możliwości – odpowiednio do potrzeb pasażera. W tym celu na ok. 5 dni przed odlotem konieczny jest kontakt z linią w celu przekazania niezbędnych informacji dotyczących oczekiwanej pomocy. Informację o koniecznej asyście można przekazać za pomocą formularza na stronie https://www.sunexpress.com/en/information/passenger-info/handicapped-passengers/
Informacje dotyczące przewozu dzieci oraz kobiet w ciąży:
Dozwolony limit bagażu bezpłatnego dla dzieci:
- Dzieciom, również poniżej 2 roku życia, przysługuje możliwość zabrania bagażu rejestrowanego – 20 kg.
- Przewijaki są dostępne na pokładzie samolotu  na wszystkich trasach, jest również możliwość podgrzania wody, mleka czy posiłku dla dziecka
- Wózki dziecięce, spacerówki, łóżeczka dla niemowląt, nosidełka i foteliki samochodowe są przewożone bez dodatkowych opłat w luku bagażowym. Przedmiotów tych nie trzeba wcześniej zgłaszać.
Kobiety będące w ciąży mogą podrózować z SunExpress do 35 tygodnia bez specjalnego zaświadczenia lekarskiego. Od 36 tygodnia ciąży podróżowanie z tą linią jest niemożliwe.
Informacje dotyczące przewozu zwierząt:
Przewóz zwierząt nie jest wliczony w cenę bagażu bezpłatnego i pobrana będzie za nie opłata w zależności od wielkości i wagi całkowitej zwierzęcia od 20 Euro/1 zwierzę w jedną stronę w kabinie do 75 Euro/1 zwierzę w jedną stronę w luku bagażowym. Szczegółowe informacje na stronie https://www.sunexpress.com/en/information/luggage-info/transporting-animals/ Liczba zwierząt podróżujących z SunExpress jest limitowana przez linię lotniczą.
Przewóz psa-przewodnika jest bezpłatny. Zgodnie z regulacjami UE wymagany jest paszport dla zwierząt. Dodatkowo pies musi być wcześniej zgłoszony ( min 48 godz. przed wylotem ) i posiadać odpowiednie zaświadczenia  oraz być przygotowany do podróży zgodnie z wymogami linii SunExpress. Na pokładzie samolotu mogą podróżować maksymalnie dwa psy-przewodnicy.

Dane kontaktowe:
SunExpress
Service Center
Tel.: +49 (0) 1806 95 95 90
E-mail: travelcenter@sunexpress.com
Kontakt 24 h
Kontakt w języku niemieckim lub angielskim
Ogólne warunki przewozu:
https://www.sunexpress.com/en/terms-and-conditions/