Nasi przewoźnicy - CONDOR AIRLINES | EXIMtours - wakacje, wczasy, oferty last minute HTTP/1.0 200 OK Cache-Control: no-cache, private Date: Mon, 18 Mar 2019 22:40:17 GMT
Rezerwuj: 801 44 30 3032 349 27 35 | infolinia czynna: sob.-czw. 10:00-21:00, pt. 10:00-22:00
Wróć

Nasi przewoźnicy - CONDOR AIRLINES

Znak firmowy Przewoźnik Symbol Bagaż główny / os. Bagaż podręczny / os.
CONDOR AIRLINES CONDOR AIRLINES DE 20 kg 6 kg

Historia:
Niemiecka, największa czarterowa linia lotnicza w tym kraju, która swoją działalność rozpoczęła w 1956 roku. Głównym hubem tej linii jest Port Lotniczy Frankfurt.

Flota:
Flota składa się z 41 samolotów, z tego 13 stanowią samoloty dalekiego zasięgu (Boeing 767-300ER). Na flotę tego przewoźnika składają się również samoloty krótko i średniodystansowe Airbus (A320, A321 oraz Boeing 757).

Najważniejsze opłaty dodatkowe:
- dodatkowy bagaż – pakiet 5 kg, 10 kg, 15 kg lub 20 kg w zależności od strefy ( 1-4 ) od 35 Euro do 200 Euro za pakiet w jedną stronę (szczegółowe informacje na stronie https://www.condor.com/pl/przygotowanie-do-lotu/bagaz-i-zwierzeta/nadbagaz.jsp )
- opłata za nadbagaż w przypadku przekroczenia limitu, przy płatności na lotnisku, w zależności od strefy ( 1-4 ) od 12 Euro/kg do 20 Euro/kg ( szczegółowe informacje na stronie j.w. )
- sztuka sprzętu sportowego do 20 kg w zależności od grupy ( A lub B ) i strefy ( 1-5 ) od 40 Euro/szt w jedną stronę do 75 Euro/szt w jedną stronę ( szczegółowe informacje na stronie https://www.condor.com/pl/przygotowanie-do-lotu/bagaz-i-zwierzeta/sprzet-sportowy-i-bagaz-specjalny/sprzet-sportowy.jsp )
Informacje dotyczące przewozu niepełnosprawnych:
Linie Condor zapewniają opiekę – w miarę możliwości – odpowiednio do potrzeb pasażera. W tym celu na 5 dni (najpóźniej na 2 dni) przed odlotem konieczny jest kontakt z linią w celu przekazania niezbędnych informacji dotyczących oczekiwanej pomocy.
Informacje dotyczące przewozu dzieci oraz kobiet w ciąży:
Dozwolony limit bagażu bezpłatnego dla dzieci:
- Dzieciom poniżej 2 roku życia nie przysługuje możliwość zabrania bagażu podręcznego, dzieciom powyżej 2 roku życia do 12 przysługuje limit jak osobie dorosłej
- Dzieciom poniżej 2 roku życia przysługuje możliwość zabrania bagażu rejestrowanego 10 kg dla strefy 1-4, dzieciom powyżej 2 roku życia do 12 przysługuje limit jak osobie dorosłej
W przypadku lotów długodystansowych liniami Condor (strefy lotów 3, 4 i 5) rodzice otrzymują na zapytanie oraz w miarę dostępności akcesoria dziecięce takie jak butelki, pokarm dla niemowląt i pieluchy. Przewijaki są dostępne w toaletach na wszystkich trasach.
- Wózki dziecięce, spacerówki, łóżeczka dla niemowląt, nosidełka i foteliki samochodowe są przewożone bez dodatkowych opłat w luku bagażowym. Na jedno dziecko można przewieźć maksymalnie dwa z wymienionych przedmiotów. Przedmiotów tych nie trzeba wcześniej zgłaszać.
Kobiety będące w ciąży do 28 tygodnia mogą lecieć liniami Condor bez zaświadczenia lekarskiego. W przypadku lotu w terminie między 28 a 36 tygodniem w przypadku ciąży pojedynczej ( i 28 a 32 tygodniem w przypadku ciąży mnogiej ) wymagane jest zaświadczenie lekarskie nie starsze niż dziesięć dni przed terminem wylotu (treść zaświadczenia: potwierdzenie normalnego przebiegu ciąży, przewidywany termin porodu, inne wskazówki zdrowotne oraz pozwolenie na lot). W przypadku ciąży pojedynczej powyżej 36 tygodnia ( i 32 w przypadku ciąży mnogiej ) lot liniami Condor jest zabroniony.
Informacje dotyczące przewozu zwierząt:
Przewóz zwierząt nie jest wliczony w cenę bagażu bezpłatnego i pobrana będzie za nie opłata w zależności od strefy ( 1-5 ) oraz od wielkości i wagi całkowitej zwierzęcia od 50 Euro/1 zwierzę w jedną stronę w kabinie do 155 Euro/1 zwierzę w jedną stronę w luku bagażowym. Szczegółowe informacje na stronie https://www.condor.com/pl/przygotowanie-do-lotu/bagaz-i-zwierzeta/przewoz-zwierzat.jsp
Przewóz psa-przewodnika jest bezpłatny. Zgodnie z regulacjami UE wymagany jest paszport dla zwierząt. Dodatkowo pies musi być wcześniej zgłoszony i posiadać odpowiednie zaświadczenia  oraz być przygotowany do podróży zgodnie z wymogami linii Condor.

Dane kontaktowe:
Condor Flugdienst GmbH
+49 (0) 6171 6988941 
Formularze i adresy e-mail na stronie www.condor.com
Kontakt 24 h
Kontakt w języku niemieckim lub angielskim

Ogólne warunki przewozu:
https://www.condor.com/pl/fileadmin/dam/agb/pl/agb.pdf