Nasi przewoźnicy - SMALL PLANET AIRLINES | EXIMtours - wakacje, wczasy, oferty last minute HTTP/1.0 200 OK Cache-Control: no-cache, private Date: Mon, 18 Mar 2019 21:25:50 GMT
Rezerwuj: 801 44 30 3032 349 27 35 | infolinia czynna: sob.-czw. 10:00-21:00, pt. 10:00-22:00
Wróć

Nasi przewoźnicy - SMALL PLANET AIRLINES

Znak firmowy Przewoźnik Symbol Bagaż główny / os. Bagaż podręczny / os.
SMALL PLANET AIRLINES SMALL PLANET AIRLINES LLP 20 kg 5 kg

Historia
Small Planet Airlines to największa nadbałtycka czarterowa linia lotnicza, działająca od 2008 roku. Jej działalność obejmuje rynki: litewski, estoński, francuski, brytyjski, polski i włoski. Członek grupy Avia Solutions Group,  która jest wiodącym dostawcą produktów, usług oraz rozwiązań w branży lotniczej  w Europie Środkowej i Wschodniej. Wcześniej będąca pod nazwą FlyLal Charters - Small Planet Airlines posiada certyfikat przewoźnika lotniczego (AOC – Air Operator’s Certificate) w każdym kraju, w którym prowadzi działalność. Umożliwia to latanie z tych krajów poza granice Unii Europejskiej oraz zatrudnianie pracowników regionalnych.
 

Flota
Flotę Small Planet Airlines na rynku polskim stanowią 3 samoloty Airbus A320-200, które zabierają na pokład po 180 osób.
 

Najważniejsze opłaty dodatkowe
Ceny podane za przelot w jedną stronę, nadbagaż oraz bagaże specjalne muszą być wcześniej zgłaszane Agentowi lub Przewoźnikowi. Przewóz bagażu dodatkowego nie jest obowiązkiem Przewoźnika i wykracza poza świadczenia wynikając z umowy przewozu.
- Nadbagaż -  40 PLN/ 10 EUR / 14 USD za kilogram
- Sprzęt specjalny oraz sportowy (łuk, rower, wędka, zestaw do gry w golfa, sprzęt do nurkowania, narty, snowboard, deska surfingowa, kite, windsurfing)  - 160 PLN / 40 EUR / 55 USD za sztukę
- Istnieje możliwość łączenia limitów bagażowych pasażerów, którzy podróżują razem i odprawiają się w tym samym czasie.

Informacje dotyczące przewozu niepełnosprawnych
- Dopuszczenie do podróży osoby niepełnosprawnej lub innej osoby, która wymaga lub może wymagać specjalnej pomocy, podlega ustaleniom ze Small Planet Airlines lub organizatorem podróży przed zakupem biletu. Linie lotnicze i/lub organizator podróży podaje na żądanie wszelkie informacje dotyczące wymagań i świadczonych usług.

Informacje dotyczące przewozu dzieci oraz kobiet w ciąży
- Dzieciom do wieku 1,99 lat nie mającym miejsca siedzącego w samolocie przysługuje bezpłatnie 10 kg bagażu rejestrowanego oraz składany wózek dziecięcy (max 10 dzieci do 2 lat na rejsie).
- Small Planet Airlines zaleca pasażerkom w ciąży omówienie przed wylotem planów podróży z lekarzem. Do 27 tygodnia ciąży nie obowiązują żadne ograniczenia w podróży. W przypadku ciąży pomiędzy 28 a 35 tygodniem (włącznie) należy przedstawić certyfikat medyczny, wydany nie wcześniej niż 2 tygodnie przed lotem, zawierający informacje dotyczące czasu trwania ciąży. Po 34 tygodniu ciąży przewóz odbywa się na wyłączne ryzyko kobiety. Kobiety w ciąży po 36 tygodniu nie mogą podróżować drogą lotniczą. 

Informacje dotyczące przewozu zwierząt
- Zwierzęta (max 3 w kabinie pasażerskiej) mogą być przyjęte do przewozu, jako bagaż rejestrowany, ale powinny być umieszczone w odpowiednich kontenerach wraz z żywnością oraz zaopatrzone w ważne świadectwa weterynaryjne. Zwierzę wraz z klatką i żywnością ( łącznie max 32 kg) stanowi nadwyżkę bagażową, za którą pasażer płaci wg obowiązujących stawek.  Zwierzęta do 8 kg (wraz z kontenerem) można przewozić na pokładzie, w odpowiednich klatkach.  
- Psy, które są przewodnikami osób niewidomych lub niesłyszących są przewożone bezpłatnie, jednak muszą być zaopatrzone w smycz, kaganiec, potwierdzenie o tresurze oraz wymaganą dokumentację. Nie ma tu limitów wagi.
- Zwierzę przewożone w klatce na pokładzie samolotu  - koszt 160 PLN / 40 EUR / 55 USD za sztukę 
 

PAKIET PREMIUM CLASS >>>
 

Dane kontaktowe
Small Planet Airlines Sp. z o.o.
Adres: ul. 17 Styczna 45B, 02-146
Warszawa, Polska
Tel: +48 22 427 9090
Fax: +48 22 427 9093
E-mail: poland@smallplanet.aero
www.smallplanet.aero/pl