Stambuł city break dla aktywnych | Exim Tours
 • ZIMA
 • LATO 2023
 • LAST MINUTE
 • ALL INCLUSIVE
 • BLOG
 • ZIMA
 • LATO 2023
 • LAST MINUTE
 • ALL INCLUSIVE
 • BLOG
Wybrany region

Stambuł city break

Oferty
Stambuł
Kreator atrakcji
Wycieczki fakultatywne
Tabela atrakcji

Stambuł - wycieczki

Nad zatoką Bosfor i Morzem Marmara, rozciągnięte na dwóch kontynentach, leży jedno z największych miast świata. Istambuł od zachodu jest położony w Europie, swoim wschodnim krańcem sięga Azji. Stolica chrześcijańskiego cesarstwa i muzułmańskiego imperium, to największe miasto Turcji. Strzeliste minarety w starożytnych uliczkach odbijają tu dźwięk kościelnych dzwonów. Są też ślady innych kultur i religii, które warto odkrywać podczas wycieczki do Stambułu.  

Romantyczny Stambuł mieści w sobie wszystko, co tylko się z Turcją kojarzy. Europę i Orient. Magiczny blask starożytnego, portowego miasta. Krzyk mew nad ciepłym morzem. Kolorowe lampy z witraży, kawę, herbatę, zioła i przyprawy, złoto, jedwabne chusty i piękne dywany. 


City break w Stambule - wycieczka na kilka dni

Wielki Bazar to cała część miasta i kwintesencja tureckiego stylu bycia. To największy na świecie targ pod zadaszeniem, działający nieprzerwanie od czasów Bizancjum. Ciągle pracuje tu 4 tysiące sklepików w 61 pasażach. Najstarszą część targowiska stanowi gąszcz wąskich uliczek i kupieckich straganów, wśród których można zjeść turecki posiłek, napić się tradycyjnej herbatki lub kawy. Na Bazarze wśród sklepików są i meczety. Obok jednego z nich swoje miejsce ma Targ Korzenny. Działa w pobliżu Nowego Meczetu od XVI wieku. To tu można dostać zioła, słodycze, akcesoria do zaparzania kawy i herbaty. Zapach jest tu wprost niesamowity, a ilość barw oszałamia. Niezwykłym doznaniem w trakcie wycieczek do Stambułu są też i tureccy kupcy, głośno chwalący towar i targujący się wśród rzesz turystów na bazarach.

Koniecznie trzeba tu zobaczyć Kościół Mądrości Bożej - Hagia Sofia, ufundowany przez cesarza Justyniana I Wielkiego w VI w. n.e. Katedra patriarchy kościoła wschodniego i miejsce koronacji cesarzy Konstantynopola uznawane jest za wyjątkowe dzieło architektoniczne, nie pozwalające się sklasyfikować i nie dające się wpisać w żadne znane schematy typów budowli. 


Wnętrze tej świątyni także jest wyjątkowe. Znajduje się tu jedno z najbardziej znanych i rozpoznawanych ikonicznych przedstawień Chrystusa. Mozaika Chrystusa Pantokratora widnieje nad wejściem głównym - Cesarskimi Wrotami. Przedstawia postać siedzącą na bogato zdobionym tronie, z księgą oznaczającą sprawiedliwość w jednej ręce, z drugą udzielającą błogosławieństwa. Wspaniałe są także mozaiki przedstawiające anioły - Serafiny, istoty beznogie, lecz o sześciu skrzydłach. Wszystko w Hagia Sofia jest niezwykłe i tajemnicze. Wrażenie to spotęgowane jest przez wielkość kopuły i światło, wpadające tu przez 170 okien, nieznacznie tylko rozpraszając ciemności, większość świątyni pozostawiając w mistycznym półmroku.


Błękitny Meczet - Sultan Ahmet Camii - nazwę bierze od koloru mozaiki z płytek, która zdobi wnętrze monstrualnej świątyni. Meczet zaprojektował sławny architekt Mehmed Aga, a dziełem swym chciał przewyższyć wielkość i świetność Hagii Sophii. Błękitny Meczet ma zatem wielką kopułę, której średnica wynosi 23,5 metra, a wysokość osiąga 43m. od poziomu posadzki i sześć strzelistych minaretów. Światło  wpada tu przez 260 okien, w których pierwotnie były umieszczone kolorowe, weneckie witraże. Na posadzce leży dywan, na który można wchodzić bez butów. Wielkie wrażenie robią zawieszone tuż nad ziemią, okrągłe żyrandole. 


Wart wizyty jest także XVI-wieczny meczet Sulejmana Wspaniałego. Widoczny z azjatyckiego brzegu miasta jest niemal tak wspaniały jak sam Błękitny Meczet, lecz znacznie mniej oblegany. Warto zobaczyć podczas wakacji w Stambule również meczet Sehzade Mehmet i pobliski Akwedukt.


Każdy, kto był tu choć raz, ten bardzo chętnie wraca. Miło wpaść znowu do ulubionej kawiarenki, najchętniej w Parku Gulhane, patrzeć na Bosfor i płynące cieśniną statki. Wspaniale jest podziwiać przepych Pałacu Topkapi, a wieczorem krążyć po Starym Mieście.

Są też amatorzy Złotego Rogu. Ta wąska, głęboko wcięta zatoka, oddziela starożytny Konstantynopol od leżącej na północnym brzegu Galaty. Tu przy moście można podziwiać imponującą obfitość targu rybnego na Emimonu Balik Pazari. Jak w każdym nadmorskim mieście, tak i w Stambule handluje się rybami, a bazarowi sprzedawcy co rano umieszczają świeży towar w oknach swoich sklepików.


Atrakcje podczas wycieczki po Stambule


Meczety – Suleymaniye Camii, Yeni Camii, Beyazıt Camii, Valide Sultan Camii, Eyüp Sultan Camii

 • Plac Taksim - serce nowoczesnego Istambułu
 • Ulica Istitklal i historyczny tramwaj
 • Wieża Galata - zbudowana przez genueńczyków w 1384 roku i ma 63 metry wysokości (67 metrów z kopułą). Wg. legendy Hezarfen Ahmet Çelebi, zwany tureckim Dedalem, zbudował skrzydła by przelecieć nad cieśniną Bosfor i wylądował po azjatyckiej stronie miasta. 
 • Wielki Bazar - targowisko o powierzchni 30 ha., zajmujący 61 ulic, 3500 sklepów, 22 bramy. Są tu restauracje, kawiarnie, dwa meczety, cztery fontanny.
 • Hagia Sophia - monumentalna Świątynia Mądrości Bożej, wzniesiona za czasów cesarza Justyniana, po zdobyciu Konstantynopola przez Turków zamieniona w meczet, a w XX wieku w muzeum
 • Błękitny Meczet - muzułmańska odpowiedź na Hagia Sophia
 • Kościół Św. Zbawiciela na Chorze
 • Stare Mury miasta
 • Dzielnice: Beyoglu, Taksim, Istiklal Caddesi, Eminönü , Beyazit Laleli Aksaray, Besiktas Macka Sariyer, Uskudar i Kadikoy
 • Pałac Topkapi – siedziba sułtańskiego dworu, zbudowany został według wschodnich reguł i kryteriów piękna i posiada aż trzy dziedzińce

Wycieczka do Stambuł skrojona na miarę

Kreator atrakcji to praktyczne narzędzie, z którym zwiedzisz miasto tak, jak zechcesz. Rekomendujemy Ci wybór Stanbul Tourist Pass na co najmniej 1 dzień. Możesz też dokonać pojedynczych rezerwacji na wybrane atrakcje. Bez przepełnionych, z góry ustalonych programów zwiedzania. Już w chwili rezerwacji wyjazdu do Stambułu wykup dostęp do aplikacji i zwiedzaj tak, jak lubisz. Wybierz:

 

· karnet na zwiedzanie wybranych atrakcji turystycznych Stambułu 

kup dostęp do dedykowanej aplikacji w języku angielskim, która umożliwia udział w zwiedzaniu 1, 2, 3, 4 lub 5 wybranych, najbardziej popularnych atrakcji Stambułu. Możesz wybrać:

 • Muzeum Sztuki Tureckiej i Islamskiej w Stambule z przewodnikiem,

 • Hagia Sophia z przewodnikiem, 

 • Pałac Dolmabahçe  z przewodnikiem,

 • Pałac Topkapi z przewodnikiem,

 • Wieczorny rejs po zatoce Bosfor z kolacją i wieczorem tureckim

Wraz z dokumentami podróży otrzymasz specjalny plik PDF ze swoim unikalnym ID i linkiem do rejestracji. Po podaniu numeru ID i swojego nazwiska otrzymasz voucher z QR kodem uprawniającym do wejścia do zaznaczonych przez Ciebie atrakcji. QR kod możesz zapisać w telefonie lub wydrukować na papierze, wraz z innymi dokumentami podróży. 

Mając wykupiony karnet na wybrane atrakcje, już na miejscu łatwo podejmiesz decyzję, kiedy z jakiej wycieczki w Stambule skorzystasz. Po prostu wybierz swój dzień i godzinę atrakcji. Bądź na miejscu na 10 minut przed wyznaczoną porą. Jeśli ściągniesz aplikację na telefon, to ona pokaże Ci miejsce zbiórki, a nawet Cię do niego zaprowadzi. Naszemu partnerowi na miejscu okaż swój kod QR i już! Po prostu ciesz się zwiedzaniem.


WAŻNE: Wieczorny rejs po cieśninie Bosfor wraz z wieczorem tureckim wymaga wcześniejszego podania W UWAGACH do rezerwacji, w jaki dzień zechcesz skorzystać z atrakcji.  Podanie terminu jest obowiązkowe z uwagi na ograniczoną ilość miejsc dostępnych na łodzi.· Stanbul Toursit Pass, czyli ciesz się zwiedzaniem w najlepszej cenie 

kup dostęp do dedykowanej aplikacji w języku angielskim na 1, 2, 3, 4 lub 5 dni i zobacz niemal 50 różnych atrakcji turystycznych w mieście. W cenie karnetu masz wycieczki z angielskim przewodnikiem, rejs po zatoce Bosfor i całodniowe wypady za miasto, a także wejścia do muzeów i innych ciekawych miejsc. Spis najważniejszych atrakcji w ramach karnetu znajdziesz w zakładce: TABELA ATRAKCJI

W chwili rezerwacji oferty wybierz preferowaną długość obowiązywania karty. W sekcji UWAGI do rezerwacji koniecznie wpisz dzień, od którego karta ma zacząć obowiązywać. Bez tej informacji karta obowiązuje od następnego dnia po przylocie. W dniu otrzymania dokumentów podróży otrzymasz specjalny link wraz z Twoim ID. Na telefon ściągnij aplikację i zaloguj się do niej swoim numerem ID. Ciesz się dostępem do atrakcji ze Stanbul Tourist Pass przez tyle dni, na ile wykupiłeś dostęp.


Atrakcje na aplikacji podzielone są na trzy sekcje:

Guided tours: wycieczki z anglojęzycznym przewodnikiem:
Nie musisz ich rezerwować. Na podstawie przesłanej Ci z dokumentami podróży tabeli spotkań staw się na 10 minut przed rozpoczęciem wycieczki po Stambule w miejscu, które wskaże Ci aplikacja. Aplikacja również poprowadzi Cię sama w punkt zbiórki z miejsca, w którym aktualnie będziesz znajdować. Przewodnikowi pokaż swój kod QR i ciesz się zwiedzaniem.
Dotyczy to także rejsów po cieśninie, gdzie o wyznaczonej godzinie wypłynięcia  należy okazać QR kod.


Walk-in: wejdź i skorzystaj kiedy chcesz:
korzystasz kiedy chcesz i jak chcesz, bez żadnych ograniczeń. Jedynie przy wejściu do poszczególnych miejsc pokazujesz do QR i już.

Book: Zarezerwuj wcześniej:
W aplikacji dokonaj wyboru interesującej Cię atrakcji. Dokonaj rezerwacji na określony dzień i godzinę. Bądź na miejscu o wyznaczonej porze. Przy całodniowych wycieczkach objazdowych po Stambule autobus przyjedzie po Ciebie do hotelu. 

 


Stambuł - wycieczki fakultatywne

Wycieczki po Stambule, dostępne w kreatorze pojedynczych rezerwacji lub w pakiecie Istanbul Tourist Pass.


Pałac Topkapi:
(zamknięty we wtorki)
Zapraszamy do odwiedzenia jednego z najpiękniejszych pałaców na świecie - Topkapi.  Miejsce to przez ponad 400 lat było domem władców imperium Osmańskiego. To tutaj miały miejsce wszystkie intrygi dworskie znane z serialu “Wspaniałe stulecie”. Razem z przewodnikiem zobaczysz ten klejnot architektury islamskiej oraz poznasz najpilniej strzeżone tajemnice sułtańskiego haremu. 
Cena: 180 zł / os.  Dziecko: 90 zł

Cena w pakiecie Istanbul Tourist Pass: 0 złPałac Dolmabahce:

(zamknięty w poniedziałki)
Poznaj niesamowite historie. Zobacz niezliczone skarby i dowiedz się jak żyli Sułtani, tuż przed upadkiem swojego imperium. To wszystko czeka na was w Pałacu Dolmabahce. Wybudowany  przez sułtana Abdulmecida w  XIX wieku, stanowił centrum administracyjne kraju w jego ostatnich dziesięcioleciach istnienia.
Cena: 160 zł / os.  Dziecko: 80 zł
Cena w pakiecie Istanbul Tourist Pass: 0 zł

 

Hagia Sophia:

Hagia Sophia to jedno z najsłynniejszych miejsc na świecie.  Wybudowana jako główny kościół cesarstwa bizantyjskiego, następnie przekształcona w meczet, była do niedawna jedną z największych budowli na świecie.  Dzisiaj stanowi  niesamowity przykład połączenia kultury chrześcijańskiej z islamską, dając przykład na to że te dwie religie mogą wspólnie żyć obok siebie. 
Cena: 120 zł / os.  Dziecko: 70 zł

Cena w pakiecie Istanbul Tourist Pass: 0 zł

 

Muzeum Sztuki Tureckiej i Islamskiej:

(zamknięte w poniedziałki)
Muzeum Sztuki Tureckiej i Islamskiej to największy tego typu obiekt na świecie, z najpiękniejszą kolekcją dywanów. Tutaj również znajduje się jedna z najpiękniejszych kolekcji kaligrafii arabskiej i wielu innych arcydzieł świata orientu. Wizyta z przewodnikiem pozwoli wam bliżej poznać tą sztukę i kulturę.
Cena: 80 zł / os.  Dziecko: 50 zł
Cena w pakiecie Istanbul Tourist Pass: 0 zł
 

Wieczorny rejs po cieśninie Bosfor wraz z wieczorem tureckim:

Nie ma nic piękniejszego, niż wieczorny Stambuł z perspektywy morza, gdy miliony świateł oświetlają miasto. Romantyczna sceneria, doskonałe dania lokalnej kuchni serwowane na pokładzie, z pokazem ludowych tańców tureckich dopełniających całości to znakomity sposób na zakończenie pobytu.
WAŻNE ! Wycieczka odbywa się codziennie o wyznaczonej porze, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na statku, prosimy w momencie rezerwacji podać w uwagach preferowany dzień rejsu. Bez tej daty atrakcja będzie dostępna w pierwszym wolnym terminie w trakcie waszego pobytu. Jeżeli w wyznaczonym przez was dniu zabraknie miejsc na statku, nasz zespół skontaktuje się z wami w celu ustalenia innej daty.

cena: 280 zł / os.  Dziecko: 150 zł
Cena w pakiecie Istanbul Tourist Pass: 0 zł

 

Błękitny Meczet:

Sułtan Ahmed I był zafascynowany architekturą Hagi Sophi. Widząc, że kultura chrześcijańska potrafiła wznieść tak wspaniały obiekt, tuż po objęciu tronu nakazał wybudowanie meczetu, który swoją wielkością i pięknem będzie dorównał budowli sakralnej cesarza Konstantyna. I tak właśnie powstał Błękitny Meczet. Czy słutan osiągnął swój cel ? Dowiedz się tego w trakcie wycieczki objazdowe po Stambule z przewodnikiem!

Wycieczka po Stambule dostępna tylko w pakiecie Istanbul Tourist Pass w cenie: 0 zł

 

Wielki Bazar

(zamknięty w niedzielę)

To największy, działający bez przerwy od czasów Bizancjum bazar w Turcji. Znajduje się tutaj ok. 61 uliczek, gdzie mieszczą się niezliczone sklepiki, restauracje, a nawet  meczety i fontanny. Podczas wycieczki z przewodnikiem poznaj tradycyjne towary orientu i najlepsze przyprawy, którymi się tu handluje.         

Wycieczka po Stambule dostępna tylko w pakiecie Istanbul Tourist Pass w cenie: 0 zł

 

Bursa

Miasto założone w III wieku przed naszą erą było głównym ośrodkiem handlu jedwabiem. Kolebka dynastii Osmańskiej i pierwsza stolica imperium. Ma piękną, średniowieczną starówkę, która zachwyca dziś spokojnym urokiem historycznych miejsc. Miasto wraz z pobliską wioską Cumalikzik, zostały wpisane na światową listę UNESCO i stanowią ciekawą odskocznię od gwaru Stambułu. Wycieczka możliwa za wcześniejszą rezerwacją.

Wycieczka po Stambule dostępna tylko w pakiecie Istanbul Tourist Pass w cenie: 0 zł

 


Wycieczki do Stambułu - ważne informacje:

· W cenie wycieczek jest  wejście do zwiedzanych obiektów oraz usługa profesjonalnego, anglojęzycznego przewodnika.

· Na miejscu każdej zbiórki należy stawić się na 10 minut przed planowaną godziną rozpoczęcia atrakcji.

· Miejsce spotkań jest określone w Tabeli Spotkań, można je sprawdzić w aplikacji - po zalogowaniu.

· Organizatorem wycieczek po Stambule oraz właścicielem aplikacji Istanbul Toursit Pass jest  CitiBerry z siedzibą w Stambule. Exim tours zaznacza że jest jedynie pośrednikiem w sprzedaży dodatkowych usług. W razie reklamacji względem wykonania usług prosimy o kontakt bezpośrednio z organizatorem.

· W razie problemów z aplikacją i jej działaniem, Klienci mają dostęp do bezpłatnej pomocy poprzez numer telefonu lub numer WhatsApp, dostępny po zalogowaniu się do aplikacji. Obsługa pracuje w języku angielskim.

· Login ID wraz z linkiem do aplikacji oraz tabelą spotkań jest dołączony do dokumentów podróży.

· Powyższe usługi można anulować jedynie wraz z całą imprezą, na zasadach OWU do 3 dni przed wylotem. Po tym terminie pobierana jest opłata w wysokości 100 % wartości karnetu.

· Pakiety są imienne i nie można ich odsprzedać, lub wykorzystać przez osoby trzecie.

· Dzieci każdorazowo są zobligowane do okazania przewodnikowi paszportu, w celu weryfikacji wieku.

      · Organizator zastrzega sobie możliwość zmian godzin wycieczek z przewodnikiem oraz anulacji niektórych atrakcji, związaną np. z czasowym zamknięciem obiektów lub brakiem dostępnych miejsc (w szczególności imprez z dodatkową rezerwacją). Wszystkie aktualności i zmiany są dostępne w aplikacji.  

Wróć