Djerba – wakacje, wycieczki fakultatywne, wczasy | Exim Tours
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG
Wybrany region

Djerba

Oferty
Opis kierunku
Wycieczki fakultatywne

Djerba - wakacje


Strzeliste, monumentalne góry, bezkresne, surowe stepy usiane zielonymi oazami, otoczone długimi wybrzeżami i turkusową wodą to niezwykły krajobraz tunezyjskiej Djerby. Baśniowy, niemal mistyczny pejzaż wyspy podziwiają nie tylko zachwyceni turyści, spędzający wakacje na Djerbie ale również słynni filmowy z Hollywood – to tutaj powstały zdjęcia do kultowych produkcji, takich jak: Gwiezdne Wojny czy Indiana Jones.


Djerba to urokliwa wysepka o powierzchni 514 km2 położona w Zatoce Kabiskiej w basenie Morza Śródziemnego. Największa wyspa Tunezji, znajduje się jedynie kilka kilometrów od południowo-wschodniego wybrzeża, na tyle blisko by z kontynentem łączyła ją grobla. Ten niezwykły region wyróżnia krajobraz z całą paletą barw, wyglądający niczym kolorowy pejzaż. Wystarczy wspomnieć gaje oliwne czy figowe, soczyście zielone palmy, półwysep Ras Rmel, który upodobały sobie różowe flamingi, ogrody palmowe czy farmę krokodyli. Turystów wybierających się na Djerbę zachwyca nie tylko dzika, zapierającej dech w piersiach przyroda, ale również tradycyjna, biała zabudowa, pełna kopuł i zaokrąglonych kształtów.

Główną atrakcją wakacji na Djerbie są niekończące się plaże, a także idealne do zażywania kąpieli morze – spokojne, stosunkowo płytkie i o przyjemnej temperaturze. Na północy i wschodzie wybrzeże jest najpiękniejsze - pod stopami wyczuwalny jest miękki, ciepły piasek, który w południe mieni się kolorami w letnich promieniach słońca. Najbardziej urokliwą częścią nabrzeża jest Zarzis rozciągająca się na powierzchni 12-kilometrów plaża z niesamowitym widokiem na krystalicznie czysta, lazurową wodę.
 
Ten region ma niezwykle bogatą kulturę, na każdym kroku można natrafić na niezwykłe zabytki i zabudowania opowiadające fascynującą historię tej pięknej wyspy. To właśnie tutaj znajduje się największa synagoga w całej Afryce - El Ghriba, w której można podziwiać jedną z najstarszych Tor na świecie. Warto również zajrzeć do niezwykłej stolicy wyspy Houmt Souk, gdzie wśród zwartej, tradycyjnej zabudowy odnajdziesz liczne zabytki i muzea oraz zobaczyć niezwykłe, niemal mistyczne ruiny osady Meninx założonej przez Fenicjan. Obowiązkowa jest także wyprawa na Saharę, do oazy Tamerza lub w gościnę do Berberów, którzy mieszkają w domach wykutych w skałach. Te wycieczki z Djerby wiążą się już jednak z podróżą na kontynent.

Djerba - wycieczki fakultatywne


DOOKOŁA WYSPY – (wycieczka półdniowa)
Zwiedzanie najciekawszych zakątków Djerby z wycieczką fakultatywną. Przejazd do miejsca El Kantara, gdzie rozpoczyna się rzymska grobla łącząca wyspę z kontynentem. Wizyta w miasteczku Guellala, które nazywane jest miasteczkiem garncarzy, wizyta w muzeum tradycji muzułmańskiej oraz wytwórni ceramiki. Następnie wizyta w najstarszej Synagodze w Afryce Północnej – El Griba, oraz wiosce Djerbahood słynącej ze ściennych malowideł wykonanych przez atystów z całego świata, przejazd do stolicy wyspy – Houmt Souk, czas wolny. Powrót do hotelu.
Cena ok. 30 €, dzieci 2-12 lat ok. 15 € (hotele Djerba)
Cena ok. 35 €, dzieci 2-12 lat ok. 18 € (hotele Zarzis)
 
SAHARA - 2 dni
Dzień 1
Wycieczkę rozpoczynamy przejazdem do Matmaty, gdzie znajdują się podziemne jaskinie zamieszkane przez Berberów - rdzennych mieszkańców Tunezji. Kolejno zwiedzanie jednej z jaskiń zamieszkiwanej przez berberyjską rodzinę. Następnie dotrzemy do Douz, gdzie będzie czekał na nas
obiad. Po obiedzie odbędzie się przejażdżka na wielbłądach w strojach ludzi Sahary, po piaszczystych wydmach. W drodze powrotnej będziemy mieli okazję zatrzymać się przy słonym jeziorze - Chott El Jerid, które jest największym słonym jeziorem Afryki. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.
Dzień 2
W tym dniu czeka nas przejażdżka jeepami, podczas której poczujemy klimat rajdu Paryż - Dakar, pędząc przez pustynię do miejsca, gdzie George Lucas kręcił kultowe Gwiezdne Wojny. Dotrzemy również do czarujących górskich oaz - Chebika i Tamerza. W drodze powrotnej obiad w Touzeur. Po obiedzie powrót na Djerbę.
Cena ok. 110 €, dzieci 2-12 lat ok. 70 € (hotele Djerba)

Cena ok. 110€, dzieci 2-12 lat ok. 70€ (hotele Zarzis)


 
STATEK PIRACKI
Zapraszamy na przygodę pirackim statkiem, po której w naszej pamięci pozostaną niezapomniane wrażenia, zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Po śniadaniu przejazd autokarem do portu Houmt Souk. Wypłynięcie statkiem na półwysep Różowych Flamingów. Podczas rejsu z Djerby liczne animacje: zarzucanie sieci rybackiej, makijaż piracki dla dzieci, zdjęcia z piratami. Szczęśliwcy mogą spotkać delfiny. Pobyt na złocistej plaży półwyspu, kąpiele w morzu oraz plażowanie. Obiad w namiocie z bambusa. Następnie program artystyczny - skecze w wykonaniu piratów. Powrót statkiem do portu. Przejazd autokarem do hotelu w godzinach wieczornych.
Cena ok. 30 € (hotele Djerba)
Cena ok 36 € (hotele Zarzis)DJERBA EXPLORE

Wyjazd z hotelu w godzinach popołudniowych do Djerba Explore, zwiedzanie skansenu – dawnych zabudowań tunezyjskich, muzeum dziedzictwa kulturowego oraz największej na świecie farmy krokodyli, wycieczkę kończy pokaz karmienia tych zwierząt.
Cena ok. 30 € (hotele Djerba)

Cena ok. 35 € (hotele ZarzisPowyższa lista wycieczek fakultatywnych na Djerbie ma jedynie charakter informacyjny i w świetle prawa nie stanowi oferty handlowej Biura Podróży EXIM TOURS POLSKA. Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych organizowanych przez naszego kontrahenta lokalnego udziela rezydent na miejscu. Wyżej podane ceny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.
 

Wróć