Polska - wakacje

Zamki w tajemniczych górach, dolinki, wąwozy i jaskinie. Meandry rzek, mierzeje i żuławy. Polska jest krajem zabytków i atrakcji przyrodniczych. Wiele miejsc jest pięknych, znaczących i niezwykłych. Są magnesem dla turystów, bohaterami literatury, inspiracją dla poetów i malarzy. Wiele z nich zasługuje też na miano magicznych.
 

Słowiński Park Narodowy

Teren największych europejskich ruchomych wydm leży nieopodal Łeby. Jest rezerwatem unikalnym na skalę światową. Drobne ziarenka piasku tworzą tu wielkie pagórki, które nieustannie poruszane są przez wiatr i w ten sposób wciąż zmieniają położenie. Wysokość wydm miewrzy powyżej 30 m., a ich pozycja zmienia się nawet do 10 m. w ciągu roku. Najbardziej okazała jest Łącka Góra - wydma licząca sobie powyżej 40 metrów wysokości. Z jej szczytu rozpościera się widok na panoramę okolicy: jezioro Łebsko z jednej i Morze Bałtyckie z drugiej strony.

Najstarszy dom w Łebie należał niegdyś do Johanna Mampego, kupca. Jego powstanie datowane jest na 1723 rok. W okolicy można także podziwiać ślady opuszczonego w XVI wieku, Zasypanego Miasta. Dawne opowieści i legendy nie były traktowane poważnie, aż badania archeologiczne sprawiły, że odkryto historyczne miasteczko, liczące sobie ponad 500 lat.  
 

Puszcza Białowieska

Dziewiczy las jest zachowany całkowicie w pierwotnym stanie i nie ma sobie równego w Europie. Białowieski Park Narodowy i jego ściśle chronione zasoby są domem dla populacji żubrów. Rezerwat o powierzchni 3000 km2 i wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Szlaki turystyczne poprowadzono w rezerwacie w taki sposób, by turyści mogli podziwiać dzikość fauny i flory, w tym również pradawne dęby - Dąb Wielki Mamamuszi i Króla Nieznanowa, któych korony mają ponad 30 metrów wysokości. Można także spotkać stada żubrów. Białowieża jest wspaniałym miejscem na relaks. W okolicy wznoszą się cerkwie prawosławne i meczety tatarskie, charakterystyczne dla tego miejsca. 

 

Warszawa

Stolica kraju i jednocześnie największe miasto w Polsce. Zamieszkuje je ok. 1.8 mln osób. Miasto jest tak różnorodne, że każdy znajdzie coś dla siebie. Na pół dzieli ją królowa polskich rzek – Wisła. Najważniejsze miejsce w stolicy to stare miasto, wpisane na listę UNESCO. W czasie II Wojny Światowej i Powstania Warszawskiego w 1944 r. Warszawa została niemal doszczętnie zniszczona W kolejnych latach panowało powiedzenie „Cały Naród buduje stolicę!” dzięki czemu dziś możemy oglądać piękne i odbudowane miasto.

Na Starym Mieście oczywiście należy odwiedzić Zamek Królewski gdzie podpisano Konstytucje 3 maja – pierwszą w Europie i druga na świecie. Na Placu Zamkowym stoi kolumna króla Zygmunta III Wazy, który w XVI wieku przeniósł stolicę Polski z Krakowa do Warszawy. Dziś zarówno mieszkańcom jak i turystom służy za punkt orientacyjny podczas wielu spotkań i wycieczek. Obok znajduje się Rynek Starego Miasta zbudowany na przełomie XIII i XIV wieku. Na środku rynku znajduje się pomnik Syrenki, symbolu miasta, który znajduje się także w herbie stolicy. Chcąc przemieścić się w stronę centrum warto przespacerować się Traktem Królewskim, który w okresie letnim jest pełen ogródków kawiarnianych.

Łazienki Królewskie to kolejne miejsce często wybierane przez turystów. Po środku parku ukryta jest letnia rezydencja ostatniego króla Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego. Nazwa kompleksu pochodzi od XVII-wiecznej łaźni polskiego szlachcica, przebudowanej w XVIII wieku na pałac. W słynnym Pałacu na Wodzie król wydawał Obiady Czwartkowe dla inteligencji. Na terenie Łazienek zobaczysz także oranżerie, amfiteatr, teatr dworski, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, Pałac Myślewicki. Jedną z atrakcji będzie bliskie spotkanie z pięknymi ptakami – pawiami, które tu żyją na wolności.

Każda stolica musi mieć swoje muzeum. W Warszawie do najważniejszych należy Muzeum Narodowe. Zobaczymy tu kolekcję rzeźb i obrazów z wielu epok. Oprócz obrazów i rzeźb zobaczymy  tu pięknie zdobione meble, tkaniny oraz naczynia, a nawet płaszcz i insygnia koronacyjne króla Augusta III. Jednym z cenniejszych obrazów w stołecznym muzeum jest „Bitwa pod Grunwaldem” Jana Matejki. Jego powierzchnia to niemal 40m2.

Kolejnym muzeum wartym odwiedzenia jest Muzeum Powstania Warszawskiego. Jednak to nie jest takie zwykłe muzeum. Jest to obiekt multimedialny przez co jest bardzo zachęcający dla młodzieży. Cyfrowa ekspozycja pokazuje niesamowity heroizm i walkę jaką stoczyli przez 63 dni powstańcy. Niektóre korytarze są wyłożone oryginalnym ulicznym brukiem z tamtych czasów. Możemy zrobić sobie zdjęcie z wierną repliką samolotu Liberator B-24J. Przez wejściem do muzeum znajduje się mur gdzie wypisane jest 11 tysięcy nazwisk poległych.

Pałac Kultury i Nauki, symbol miasta ale też epoki słusznie minionej. Jest to najwyższy budynek stolicy, który jest widoczny praktycznie w każdym zakątku miasta. Powstał w 1955 roku z inicjatywy Józefa Stalina jako „dar narodu radzieckiego dla Polaków”. W słynnej Sali Kongresowe odbywały się m.in. zjazdy partii czy koncerty np. The Rolling Stones. Odwiedzając pałac obowiązkowym punktem wizyty będzie wjazd na taras widokowy na 30 piętrze. I podziwianie panoramy miasta z wysokości 114 m.

 

Mazury

Od pierwszych ciepłych dni wiosny aż do chłodnych podmuchów jesieni Kraina Tysiąca Jezior jest ulubionym miejscem wędkarzy oraz entuzjastów leśnych wypraw, zarówno pieszych jak i rowerowych. Latem ukryte wśród lasów jeziora są drugim domem kajakarzy, żeglarzy i wczasowiczów, którzy przekazują swoje pasje dzieciom. Mazury są dla tych wszystkich, którzy cenią sobie dzikość przyrody i spokój. Wśród obfitości 2 000 jezior popularne są Śniardwy  - największe polskie jezioro, a zaraz po nim Mamry - akwen o największej głębokości. Na Mazurach wiele jest tras kajakowych, również takich wiodących rezerwatem rzek, jak na przykład rezerwat Krutyni. Położone nad wodą miasteczka wraz z zamkami warownymi, jak Giżycko, Ełk czy Mikołajki mają swoje pełne marynarzy i łódek mariny oraz gwarne promenady. Wśród celów turystycznych są także zamki warowne w Reszlu i Nidzicy oraz sławny kościół w Świętej Lipce.  

 

Trójmiasto

Wraz z Gdynią i Sopotem Gdańsk stanowi Trójmiasto. Jest najstarszym, największym i znanym w świecie polskim portem. Jest także odwiecznym ważnym ośrodkiem kultury. W dawnych wiekach życie koncentrowało się tu na Długim Targu. Dziś to miejsce pełne jest restauracji i turystów. Warte zobaczenia są fontanna z Neptunem, ratusz i Dwór Artusa. W okolicy warto odwiedzić Bazylikę Mariacką, Jarmark św. Dominika, Targ Węglowy i Muzeum Bursztynu czy Galerię Starych Zabawek. W Gdańsku piękne są piaszczyste plaże oraz deptak – promenada, która ciągnie się wzdłuż wybrzeża kilometrami, łącząc ze sobą letnie nadmorskie kurorty.
Sopot jest wspaniałym wakacyjnym kurortem i doskonałym miejscem na spędzenie wakacji. Wśród głównych atrakcji miasta jest czas spędzany w jednej z wielu nadmorskich restauracji, obowiązkowy spacer po zabytkowym molo i zabawa do białego rana w dyskotekach i klubach. Szerokie, piaszczyste plaże gwarantują wakacyjny wypoczynek.
Gdynia powstała w latach międzywojnia i nie ma typowo zabytkowych miejsc. Jednak warto zobaczyć Bulwaru Nowowiejskiego i Skwer Kościuszki, wciąż przesiąknięte atmosferą wczesnych lat 30. dwudziestego wieku. Ciekawy jest gmach Wydziału Nawigacyjnego Wyższej Szkoły Morskiej oraz molo południowe. Trójmiejski Park Krajobrazowy rozciąga się między Gdańskiem a Wejherowem. Tworzą go równiny sandrowe i rynny pozostałe po lodowcu.  

 

Malbork

Zakon Krzyżacki przybył do Polski zaproszony przez księcia Konrada Mazowieckiego, przenosząc swą siedzibę z Wenecji do Malborka. W 1274 roku Krzyżacy wznieśli tu dla siebie wspaniały zamek. Budowla z cegły stoi na brzegu rzeki Nogat. Dziś jest to największa zachowana w Europie gotycka forteca. Twierdza jest miejscem różnorakich atrakcji turystycznych, organizowane są tu rekonstrukcje rycerskich wydarzeń i festyny w historycznym klimacie średniowiecza. 

 

Toruń

Jest miastem ze wspaniałą architekturą, wpisanym dzięki niej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Warto tu zwiedzić muzeum astronoma Mikołaja Kopernika, ruiny zamku krzyżackiego oraz krzywą wieżę. Spacer ulicami Starego Miasta i podziwianie zabytków to wycieczka na kilka godzin. Imponujące wrażenie robią: ratusz, Łuk Cezara, Kościół Mariacki i Brama Świętego Ducha. Ważnym elementem wizyty w Toruniu jest obejrzenie Pomnika Mikołaja Kopernika i wizyta w jego domu rodzinnym – mieszącym muzeum astronoma. Średniowieczne miasto to dziś centrum uniwersyteckie. Jednak Toruń znany jest również z tradycyjnych pierników. Wizyta w Żywym Muzeum Piernika to niezapomniany, interaktywny pokaz. Pierwsze tego rodzaju muzeum w Europie oferuje pokaz, na którym goście biorą udział w wypieku korzennych ciasteczek według średniowiecznej receptury, podziwiają starodawny piec do wypieków oraz drewniane, rzeźbione narzędzia i przybory do wypiekania pierników. Wśród wypiekanych ciast są toruńskie gościńce – szczególnie zdobne pierniki. 

 

Kraków

Dawna stolica Polski to jedno z cenniejszych zabytkowo i atrakcyjnych turystycznie miast Europy. Można tu podziwiać zabytki ze wszystkich okresów historii: średniowieczną katedrę, renesansowy zamek, barokowe kościoły, teatr z okresu secesji. Kraków jest bowiem jednym z najstarszych miast w Polsce, zamieszkiwanym od VII w. Samo centrum Starego Miasta w Krakowie jest przykładem doskonale zachowanej architektury średniowiecza, miasta wzniesionego na prawie magdeburskim, otoczonego fosą. Powstałe w miejscu fosy Planty obecnie zajmują powierzchnię ponad 200 000 m.kw., tworząc obręcz - ring - wokół Starego Miasta.  Kazimierz - Stara Dzielnica Żydowska – wraz z zamkiem królewskim na Wawelu są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto urzeka gwarem i klimatem. Wśród kultowych parków miejskich są Błonia oraz Las Wolski. Rosnący na wzgórzu od Kopca Kościuszki po Sowiniec, leży o kilka minut drogi od Rynku i Wawelu. Jest w nim ukryte Zoo, obserwatorium astronomiczne, zabytkowy Klasztor O.O. Kamedułów na Bielanach oraz wiele szlaków turystycznych i rowerowych. Imponujące wrażenie robią zbiory Muzeum na Wawelu. Są wśród nich meble, których używali królowie, jest unikalna kolekcja flamandzkich gobelinów, klejnoty królewskie i kolekcja broni i zbroi rycerskich z XV wieku. Dawny Kraków i jego ulice odtworzono w Muzeum zwanym Rynek Podziemny.
Wiele znakomitych atrakcji turystycznych leży poza granicami miasta. Unikatowa jest najstarsza w świecie działająca kopalnia soli w Wieliczce, niezwykły jest także Ojcowski Park Narodowy. Położony w odległości 15 km. od Krakowa jest najmniejszym rezerwatem w Polsce. Jego terytorium o powierzchni 22 km2 jest gęsto zalesione. Wśród lasu można tu oglądać wapienne skały, są też ruiny zamku. Park kryje w sobie ponad 400 jaskiń i dwie doliny rzeczne. Na jednej z nich można podziwiać stary młyn, na innej – kapliczkę na wodzie – relikt dawnych zaborów. W parku mieszka wiele gatunków zwierząt oraz 500 gatunków motyli.
Szlak Orlich Gniazd to szlak łączący 25 zamków i wież strażniczych jury. W jego skład wchodzi także położony nieopodal renesansowy zamek w Pieskowej Skale i właśnie ruiny zamku gotyckiego w Ojcowie. 

 

Kopalnia Soli w Wieliczce

Legendarna kopalnia soli funkcjonuje w Wieliczce od XII wieku, już przeszło 800 lat. Labirynt korytarzy wydrążonych w soli ciągnie się tu przez 300 km. W soli wykuto tu komnaty, schody, rzeźby, kaplice i korytarze.

 

Zalipie

Będąc w Krakowie warto odwiedzić także tę wioskę, a w niej Dom Kobiet Malarek. Dom ten wewnątrz i na zewnątrz jest pokryty obrazami kwiatów. Swój niecodzienny wygląd wieś ta zawdzięcza właśnie kwiatowym malunkom na budynkach. Tradycja ozdobnego malowania domów zrodziła się sto lat temu, gdy kobiety zaczęły odnawiać elewacje domów malowidłami, tworzonymi na bazie barwników i mleka. Niemal każda chałupka, stodoła, płot i kościół jest pomalowany w charakterystyczne kwiatowe wzory, podobnie jak ściany i meble w domach.  

Najwyższe pasmo górskie Sudetów kryje w sobie kurorty na przykład takie, jak Karpacz. Miejscowość leżąca u stóp góry Śnieżki, posiada światowej klasy zabytki. Dawną karczma i kościół parafialny pw. Nawiedzenia NMP to prawdziwe rarytasy. Sławna jest świątynia Wang - pochodzący ze średniowiecza norweski kościół przeniesiony do Karpacza przez Fryderyka Wilhelma IV, króla Prus. Kościół pochodzi z XII wieku i jest najstarszym drewnianym kościołem w kraju. Z Karpacza wyciągiem lub pieszo można dostać się na Kopę, a dalej na Śnieżkę - najwyższe wzniesienie Czech.
Szklarska Poręba to przykład eleganckiej zabudowy willowej sprzed ponad stu lat. Ze Szklarskiej wjeżdża się wyciągiem na górę Szrenicę. Wart obejrzenia jest wodospad w Kamieńczyku. W okolicy między Jelenią Górą a Szklarską Porębą można zwiedzić ruiny średniowiecznego zamku Chojnik.

 

Tatry

Szczyty gór zawsze skrywa śnieg. Zbocza są strome, doliny urokliwe, a na ich dnie często znajdziemy stawy. Narciarze cenią sobie niebanalne trasy zjazdowe. Wędrowcy mogą eksplorować 270 km. szlaków pieszych. Tatrzański Park Narodowy powstał w 1954 roku, dla ochrony lasów, łąk i formacji skalnych, tworzących polskie Tatry. Najwyższym szczytem gór są Rysy. Na wysokość 2500 m. n.p.m. można wchodzić samodzielnie, lecz wspinaczka trwa 12 godzin. Dla grotołazów w TPN dostępnych jest 600 jaskiń. Największa z nich nosi nazwę Wielka Śnieżna i liczy sobie 23 km. długości, przy głębokości 824 m. W Tatrzańskim Parku Narodowym jest 30 jezior alpejskich oraz Wielka Siklawa – wodospad o wysokości 70 m. Największym jeziorem w parku jest Morskie Oko – cel wycieczek 50 000 turystów w każdym roku. Góralska legenda głosi, że jezioro łączy z morzem podziemnym korytarz, jednak Morskie Oko jest słodkowodne i zimą woda w jeziorze zamarza. Szczyty otaczające jezioro należą do najwyższych i najgroźniejszych w Tatrach.
U stóp Tatr leży Zakopane – najwyżej położone miasto w Polsce i turystyczna stolica Podhala.  Powstało za czasów Stefana Batorego, jako osada pasterska. W XIX wieku zyskało na popularności i stało się drugim domem dla wielu polskich artystów. Nowy właściciel Zakopanego - hrabia Władysław Zamoyski – wówczas właśnie zmodernizował to miejsce, budując kolej do Chabówki, wodociągi, pocztę, szkoły, muzea, zalesiając tatry i kładąc podwaliny pod dzisiejszy Tatrzański Park Narodowy. Miasteczko o charakterystycznej, drewnianej  architekturze zwanej stylem zakopiańskim - urzeka również zachowaną gwarą i żywym folklorem Krupówek – głównej ulicy miasta. Symbolem Zakopanego jest obecnie Wielka Krokiew – skocznia narciarska  i jedno z miejsc, gdzie odbywają się zawody w lotach narciarskich o Puchar Świata. Warto skorzystać z jednej z kolejek linowych na Gubałówkę, Kasprowy czy Butorowy Wierch, skąd można podziwiać panoramę okolicy.    

Polska to kraj bardzo zróżnicowany pod względem zabytków, geografii, pogody oraz możliwości spędzenia wakacji. Polacy coraz częściej decydują się na wczasy w swoim kraju, a zwłaszcza nad morzem i w górach, a także zwiedzając piękne polskie miasta.
Polska ma bardzo wiele do zaoferowania rodakom, zwłaszcza osobom, które poszukują spokojnego wypoczynku, w otoczeniu pięknej przyrody. Polska to doskonałe miejsce na wakacje w lecie, ze względu na dostęp do Morza Bałtyckiego. W zimie skorzystać tu można z dobrych warunków narciarskich i rozwiniętej infrastruktury (wyciągów narciarskich, górskich miejscowości turystycznych). 
Wypoczynek w Polsce można zorganizować zarówno samodzielnie, jak i za pośrednictwem biura podróży. Bardzo dobrym pomysłem w okresie jesiennym lub wiosennym mogą być objazdowe wycieczki. Na wakacje z dziećmi w Polsce warto wybrać się nad morze, w okresie letnim, lub też w góry, na przykład do Zakopanego, w zimie. Urlop w Polsce można spędzić, zwiedzając piękne miasta na Pomorzu Zachodnim. W ofercie Exim Tours znaleźć można wyjątkowe i wygodne hotele 5, 4 i 3- gwiazdkowe, które mają różne formy wyżywienia. Można zdecydować się więc zarówno na pakiet kilku posiłków w ciągu dnia, jak i na spożywanie w hotelu tylko śniadania. Wszystkie hotele mają wysoki standard, a niektóre z nich oferują atrakcje dla najmłodszych, a także SPA oraz aquaparki, co sprawia, że nawet przy złej pogodzie, wakacje można spędzić w sposób aktywny. Wszyscy, którzy zastanawiają się nad tym, gdzie warto pojechać na wakacje w Polsce, powinni przemyśleć cel swojego wypadu. Dla tych, którzy cenią leniwy odpoczynek, polecane jest polskie morze oraz jeziora, a także góry. Warto dodać, że wczasy w górach w Polsce mogą być dobrym rozwiązaniem zarówno w zimie, jak i w lecie. Na wczasy z dziećmi można wybrać się do różnych kurortów nadmorskich i odpocząć w spokojnej atmosferze. Miejsca na wakacje w Polsce są bardzo różnorodne i zależą od preferencji osób zwiedzających. Wypoczynek w Polsce można także połączyć z letnimi festiwalami muzycznymi, koncertami zwiedzaniem miejscowości historycznych. Wśród miejsc, które posiadamy w swojej ofercie, można wymienić: Pomorze Zachodnie, Warmię i Mazury, Dolny Śląsk, Małopolskę. Możliwości z Exim Tours są bardzo szerokie i będą odpowiadać zarówno rodzinom z dziećmi, jak i parom oraz osobom zwiedzającym samotnie. Ekskluzywne i wygodne hotele z różnymi atrakcjami spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób, a poznawanie Polski będzie bardzo przyjemne. 

Kuchnia i obyczaje

Polska łączy w sobie wiele tradycji i obyczajów, ponieważ z jednej strony kraj ten opiera się na tradycji, religii chrześcijańskiej i podtrzymywaniu świadomości narodowej, a z drugiej strony szybki rozwój technologiczny i unifikacja sprawiły, że kultura narodowa zatraciła się, zwłaszcza po wejściu do Unii Europejskiej. W trakcie wakacji w Polsce można zauważyć wiele znanych marek, sklepów sieciowych, a także luksusowych butików znanych projektantów. Jednak Polacy, którzy wybiorą się do mniejszych miejscowości, mogą zauważyć koloryt lokalny i interesujące obyczaje. 

Kuchnia

Polska kuchnia na przestrzeni lat ulegała wielu zmianom i wpływom innych państw, dlatego w efekcie wśród popularnych potraw można znaleźć zarówno typowo europejskie, jak i tureckie oraz amerykańskie. W wielu miastach (na przykład na rynku w Krakowie) można zjeść pyszne potrawy w tradycyjnych restauracjach. Wśród dań narodowych wymienić można pierogi, kotlet z ziemniakami i kapustą, kluski, golonkę, zupy (ogórkowa, chłodnik, rosół), a także ciasto jabłkowe oraz truskawkowe. Wśród tradycyjnych potraw można wymienić babkę wielkanocną, karpia na Święta Bożego Narodzenia, bigos, czerninę, grochówkę, kompot, racuchy oraz makowiec, piernik i pączki. W Polsce rozpowszechniona jest także kawa i herbata - w każdym centrum miasta można znaleźć kilka lub kilkanaście kawiarni oraz herbaciarnie. 

Dla aktywnych

Wakacje w Polsce mogą być doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy lubią aktywny tryb życia. W wielu województwach rozwinięta jest infrastruktura ścieżek rowerowych, natomiast w górach jest wiele stoków dla narciarzy i snowboardzistów. Wakacje nad polskim morzem można rozpocząć od spacerów po piaszczystej plaży oraz zwiedzania wspaniałych zabytków. Sporo do zaoferowania mają także Mazury nazywane Krainą Wielkich Jezior, a także w Kołobrzegu (tu znajduje się aż 144 km ścieżek rowerowych). Polska może być dobrym pomysłem zarówno na wyjazd weekendowy, jak i na kilka dni lub tygodni. 

 

Co warto kupić?

W trakcie wczasów w Polsce można kupić wiele pamiątek oraz przydatnych przedmiotów. Warto pamiętać o tym, że w każdym regionie można znaleźć coś interesującego. Przykładowo, na Warmii i Mazurach zakupić można pamiątki związane takie jak miniaturowe żaglówki, natomiast na Pomorzu Zachodnim znaleźć można piękne muszelki lub zdecydować się na zakup bursztynowego naszyjnika lub bransoletki. 

Pogoda

Na wakacje w Polsce warto zabrać zróżnicowane ubrania. W lecie najcieplej jest na południu, gdzie temperatura dochodzi nawet do ponad 30 stopni. Z kolei w zimie, w Suwałkach oraz w górach, możliwe są temperatury poniżej minus 20 stopni.  Opady deszczu są tutaj bardzo częste, chociaż zdarzają się bardziej słoneczne tygodnie w ciągu roku. Zdecydowanie najcieplej jest w czerwcu, lipcu i sierpniu, a najzimniej w styczniu i w lutym. W trakcie urlopu w Polsce należy liczyć się z tym, że może być bardzo zimno i deszczowo, ponieważ pogoda bywa kapryśna.

Dlaczego Polska?

Polska jest świetnym miejscem na połączenie leniwego odpoczynku z aktywnym zwiedzaniem. Na wakacjach w Polsce można zarówno pozwiedzać, jak i poopalać się nad morzem lub jeziorem. W zimie można pozjeżdżać na nartach lub snowboardzie. W dużych miastach nie brakuje restauracji, kawiarni, galerii handlowych, luksusowych sklepów i butików, a także parków. W Polsce, za pośrednictwem Exim Tours, zorganizować można tanie wakacje, także z dziećmi lub z osobami starszymi. 

Mapa - Polska


Najwyżej oceniane hotele wg użytkowników Tripadvisor - Polska