Minorka – wakacje, wycieczki, wczasy: oferty | Exim Tours
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG
Wybrany region

Minorka

Oferty
Opis regionu
Co warto zobaczyć

MINORKA

Minorka to niewielka hiszpańska wyspa położona na Morzu Śródziemnym. Jej kameralny charakter sprzyja wakacyjnemu wypoczynkowi na jednej z jej wielu niebiańskich plaż. Co do zaoferowania ma wyspa Minorka i dlaczego warto ją odwiedzić?
Lazurowa woda, białe piaski i ciągnące się wzdłuż całego wybrzeża unikatowe formy skalne – taka jest właśnie Minorka. Wakacje na niej na pewno nie będą nudne. „Coś dla siebie” znajdą tam bowiem zarówno wielbiciele słodkiego lenistwa na plaży, jak i podróżnicy preferujący aktywny wypoczynek, sporty wodne i zwiedzanie urokliwych miast. Turyści najchętniej odwiedzają Ciutadella de Menorca – klimatyczne portowe miasto na zachodnim wybrzeżu wyspy oraz uznawany za stolicę Minorki miasto Mahón. 

Minorka to kameralna wysepka zamieszkana przez około 90 tysięcy mieszkańców. W 1993 roku UNESCO nadało jej status Rezerwatu Biosfery, ze względu na naturalne, nietknięte przez człowieka elementy przyrodnicze. Na wyspie można poczuć się jak w innej epoce, ponieważ nie ma tutaj wieżowców, blokowisk, ani ogromnych kompleksów hotelowych. Wśród najważniejszych atrakcji Minorki można wymienić: stolicę wyspy Mao, szlak Cami de Cavalls (ścieżka wokół wyspy), Ciutadellę (dawną stolicę Minorki), a także El Toro (najwyższy szczyt na wyspie). Wczasy na Minorce mogą dostarczyć wielu wrażeń estetycznych, ze względu na wspaniałe widoki, urokliwe miasta i cudowne morze. Minorka słynie także z megalitów, czyli dużych kamieni, które miały kiedyś znaczenie kultowe lub religijne. Wyspa znana jest ze spokoju, możliwości zrelaksowania się i ucieczki przed całym światem. Wycieczki na Minorkę są stosunkowo tanie, a na miejscu ceny także nie są wygórowane. Jeśli chodzi o to, co warto zwiedzić na Minorce, to przede wszystkim należy zobaczyć główne miasta na wyspie, a także przejść się po portach.


Wyspa Minorka słynie ze swojej tradycyjne, śródziemnomorskiej kuchni. W trakcie wczasów na Minorce warto skosztować potraw takich jak: frit mallorqui (smażone podroby), arros brut (brudny ryż, czyli danie podobne do paelli), królika w sosie migdałowym, a także pysznych win i kawy. Wśród innych tradycyjnych potraw wymienia się gęstą zupę z homara, bakłażany faszerowane i Mahon-Menorca, czyli lokalny ser żółty.


Na Minorce panują bardzo dobre warunki do aktywnego wypoczynku. Przede wszystkim można dużo spacerować, kąpać się w morzu i zwiedzać różne atrakcje i miasta. Na wyspie znajdują się także szlaki piesze i rowerowe. Warto zaznaczyć, że na Minorce jest tylko jedna autostrada, która łączy dwa krańce wyspy, a pozostałe drogi są lokalne. Na wyspie można wypożyczyć rower i pojeździć po różnych szlakach przyrodniczych. Ponadto, Minorka to doskonałe miejsce dla surferów i windsurferów. Turyści, którzy chcą się pobawić i potańczyć, powinni zdecydować się na wycieczkę do Cova d’en Xoroi, czyli dyskoteki we wnętrzach jaskini. Dla dzieci wielką atrakcją może być park wodny w Cala en Blanes. Warto tez wpaść do małego miasteczka Binibeca z małym portem rybackim. Świetne miejsce do zrobienia sesji zdjęciowej. Zatoka Cala D′en Porter z pewnością też wywrze na nas duże wrażenie. Znajdziemy tu cichą plażę, kilka kafejek a także kilka białych domków typowych dla lokalnej architektury.


Zwiedzanie Minorki to wspaniałe przeżycie, ponieważ na wyspie można znaleźć zarówno zabytki historyczne, jak i cudowne miejsca przyrodnicze. Na wyspie nie ma zbyt wielu miejsc typowo turystycznych, nastawionych na masowe zwiedzanie, co może bardzo się podobać wszystkim tym, którzy zmęczeni są tłumami i brakiem prywatności. Na Minorce z łatwością można znaleźć sobie spokojne miejsce na plaży, ponieważ nie ma tutaj tłoku. Można także odbyć rejs statkiem lub odwiedzić jedną z wielu tradycyjnych farm na wyspie. Ciepłe morze, piękne plaże i wspaniałe widoki są kwintesencją wyspy. Wczasy na Minorce mogą być niezapomnianym przeżyciem, zarówno dla młodszych, jak i starszych. Warto pamiętać o tym, że Minorka różni się od całej Hiszpanii, ponieważ jest wyspą z tradycjami i naturalnymi obiektami przyrodniczymi. Minorka to wyspa niezniszczona przez ludzi, pełna ciszy i spokoju, uznawana za jeden z ostatnich rajskich miejsc w Europie.
Wróć