Majorka – wakacje, wycieczki fakultatywne, podróże | Exim Tours
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG
Wybrany region

Majorka

Oferty
Opis regionu
Wycieczki fakultatywne

Majorka - wakacje

Majorka to hiszpańska wyspa uznawana za najbardziej urodzajną w archipelagu Balearów. Jest popularnym miejscem wypoczynku turystów z całego świata, których przyciągają tu lazurowe wody Morza Śródziemnego, piękne plaże, wyjątkowe jaskinie oraz liczne zabytki Majorki.


Majorka to hiszpańska wyspa na ciepłych wodach Morza Śródziemnego, największa w archipelagu Balearów. Głównym miastem i jednocześnie stolicą Majorki jest malownicza Palma de Mallorca, która oferuje turystom zarówno bogatą ofertę noclegową, jak i liczne atrakcje oraz ciekawe pod względem turystycznym miejsca na wakacje. Majorka nazywana jest także „wielką Balearą” oraz rajem na ziemi. Piękno wyspy docenił sam Fryderyk Chopin, który mieszkał na niej razem z George Sand, swoją ukochaną. Urokliwe zatoczki, bujna roślinność i strzeliste wzgórza idealnie współgrają z turkusowymi wodami morza i błękitem nieba. Majorka - co zobaczyć na wyspie?

Charakterystycznym miejscem na Majorce jest pasmo górskie Serra de Tramuntana, którego najwyższy szczyt to Puig Major, usytuowany w północno-wschodniej części wybrzeża. W południowo-wschodniej części Majorki znajduje się łańcuch Sierra de Levant o zboczach pokrytych przepiękną roślinnością, głównie drzewami cytrusowymi pełnymi cytryn i pomarańczy, wiecznie zielonymi i wyjątkowo urokliwymi gajami oliwnymi oraz piniowymi i migdałowymi. 

Jedną z największych atrakcji Majorki i najbardziej urokliwymi miejscami na terenie wyspy są przepiękne, piaszczyste plaże. Do najbardziej popularnych należą: Playa de Palma, Playa de Muro oraz położona pośród skał Cala Egos. Wakacje na Majorce to propozycja dla każdego, zarówno dla miłośników imprezowania do samego rana, jak i fanów bardziej spokojnego, relaksującego wypoczynku na Majorce. Nadmorskie miejscowości, zwłaszcza stolica, Palma de Mallorca, to miejsca wielokulturowe. Wypełnione są licznymi restauracjami, pubami, dyskotekami i sklepami z pamiątkami. Stolica oferuje również bogatą bazę hotelową na każdą kieszeń. Odwiedzając Majorkę, warto także pojechać do Valldemossa, miasta położonego u stóp monumentalnych gór Sierra Tramuntana. Leży ono zaledwie 17 kilometrów od stolicy. Na miejscu powinno się przede wszystkim zwiedzić zabytkowy kościół Kartuzów z XIV wieku, w którym rezydował Fryderyk Chopin. 

Majorka to doskonałe miejsce dla wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku i zwiedzania. Na terenie wyspy znajduje się wiele zabytkowych kamienic, budynków w katalońskim stylu, średniowiecznych murów obronnych, reliktów z rzymskich czasów, a nawet renesansowych pałaców. Co zobaczyć na Majorce poza tymi obiektami? Znajdują się tu również liczne winnice, sanktuarium maryjne w Lluc, miasteczko Soller czy Inca (miasto słynące z wyrobów skórzanych). Majorka to także wymarzone miejsce dla wszystkich miłośników speleologii. Na terenie wyspy znajdują się bowiem niezliczone ilości jaskiń, a niektóre z nich, m.in. Coves d′Artà, Coves dels Hams, Drach Caves, udostępnione zostały do zwiedzania turystom.
 


Ważne:
Uwaga! Zgodnie z informacjami otrzymanymi z Parlamentu Balearów zmianie uległy kwoty podatku ekologicznego. Podatek będzie pobierany w hotelu podczas zakwaterowania i obejmie wszystkich turystów (powyżej 16. roku życia) przyjeżdżających na wakacje na Majorkę. Wysokość opłaty została ustalona na kwotę 4 € za dobę w hotelach 5*, 5* luxury, 4* superior; 3€ za dobę w hotelach 4*, 3* superior oraz 2 € za dobę w hotelach 3*oraz 2*. Do powyższych cen należy doliczyć 10 % podatku.

* UWAGA! w hotelach zlokalizowanych w regionie El Arenal, Playa de Palma, Magaluff decyzją Rządu Balearów istnieją ograniczenia co do serwowania napoi alkoholowych w ramach opcji all inclusive. Napoje alkoholowe serwowane są wyłącznie podczas obiadu oraz kolacji w maksymalnej ilości 3 szt/os., poza posiłkami napoje alkoholowe są płatne. Napoje bezalkoholowe w opcji all inclusive serwowane są wg godzin wyznaczonych przez hotel.

Majorka - wycieczki fakultatywne


Wycieczki fakultatywne dostępne z południowej części wyspy:


Vuelta Isla – Majorka w miniaturze

Podczas tej wycieczki na Majorce będzie okazja poznać zróżnicowany krajobraz wyspy podróżując autobusem, statkiem, tramwajem i zabytkowym pociągiem. Na początku przejedziemy wzdłuż najsłynniejszych winnic aż do miasta Inca – stolicy wyrobów skórzanych. Następnie czeka nas przejazd przez pasmo górskie Sierra de Tramuntana wśród tarasowo położonych upraw drzewek oliwnych do Sanktuarium Maryjnego Lluc. W klasztorze znajduje się figurka patronki wyspy – La Moreneta. Najbardziej emocjonująca część wycieczki objazdowej po Majorce to przejazd górską trasą z kilkudziesięcioma zakrętami. Droga przez najwyższe pasmo górskie prowadzi do miejscowości Sa Calobra na północnym wybrzeżu. Zobaczymy tam najdłuższy na wyspie wąwóz Torrente de Pareis. Po czasie wolnym, który można przeznaczyć na kąpiel przy malowniczej plaży, zmieniamy środek transportu. Przesiadamy się na statek, z pokładu którego będzie można podziwiać klifowe wybrzeże Majorki. Po dopłynięciu do Puerto de Soller wsiądziemy do tramwaju, który zawiezie nas przez gaje pomarańczowe i cytrynowe do uroczego Soller. W drogę powrotną wyruszymy zabytkowym drewnianym pociągiem pochodzącym z początków XX wieku. Linia kolejowa prowadzi przez trzynaście wykutych w skałach tuneli oraz nizinną część wyspy wśród drzewek migdałowych i figowych.
Cena: około 80 €, dzieci do lat 3 – gratis, dzieci 3 - 12 lat około 40 €;


Formentor – targ w Alcudii
Rozpoczniemy naszą wycieczkę od odwiedzenia typowo majorkańskiego targu w Alcudii a następnie przejedziemy do Port Pollenca, gdzie przesiądziemy się na statek, którym popłyniemy na plażę Formentor. Po czasie wolnym spędzonym na najpiękniejszej plaży Majorki rozpoczniemy powrót autokarem zatrzymując się po drodze na punkcie widokowym Es Colomer.
Cena: około 46 €, dzieci do lat 3 – gratis, dzieci 3 - 12 lat około 23 €


Jaskinie Smoka – Cuevas del Drach

Zapraszamy na wycieczkę fakultatywną na wschodnie wybrzeże wyspy. Po drodze zatrzymamy się w mieście słynącym z fabryki sztucznych pereł. Poznamy proces produkcji i będziemy mogli nacieszyć zmysły tymi światowej sławy wyrobami. Następnie pojedziemy przez rolniczą, nizinną część wyspy w stronę Portocristo. To właśnie tam znajdują się najbardziej znane jaskinie – Cuevas del Drach (Jaskinie Smoka), które są głównym celem naszej wycieczki po Majorce. Zachwycają w nich przedziwne formy stalaktytów i stalagmitów, które podświetlone wydają się jeszcze bardziej okazałe oraz tajemnicze podziemne jezioro Martel. Wizyta w jaskiniach zakończona jest koncertem muzyki klasycznej. Jest to szczególne przeżycie, gdyż koncert odbywa się na tafli jeziora, gdzie muzycy wypływają w podświetlonych łódkach. Wycieczka kontynuowana jest w miasteczku Portocristo, gdzie w wolnym czasie będzie okazja, by podziwiać uroki wschodniego wybrzeża wyspy.
Cena: około 56 €, dzieci do lat 3 – gratis, dzieci 3 - 12 lat około 28 €


Marineland
Wizyta w parku Marineland pozwala doświadczyć wyjątkowych i spektakularnych pokazów delfinów, lwów morskich i papug. Można również odwiedzić akwaria z tropikalnymi rybami oraz gady, jeżeli tylko nie straszne nam pytony i anakondy. Park bezpośrednio przylega do plaży i zatoki, dlatego zaleca się zabrać ze sobą ręcznik i stój kąpielowy. Dla dzieci znajdziemy tutaj specjalnie przygotowany wodny plac zabaw.
Cena: około 26 €, dzieci do lat 2 gratis, dzieci 3 – 4 lata około 11 €, dzieci 5 – 10 lat około 16 €Wycieczki fakultatywne na Majorce dostępne z północnej części wyspy:

Vuelta Isla – Majorka w miniaturze

Podczas tej wycieczki będzie okazja poznać zróżnicowany krajobraz wyspy podróżując autobusem, statkiem, tramwajem i zabytkowym pociągiem. Na początku przejedziemy wzdłuż najsłynniejszych winnic aż do miasta Inca – stolicy wyrobów skórzanych. Następnie czeka nas przejazd przez pasmo górskie Sierra de Tramuntania wśród tarasowo położonych upraw drzewek oliwnych do Sanktuarium Maryjnego Lluc. Najbardziej emocjonująca część wycieczki to przejazd górską trasą z kilkudziesięcioma zakrętami. Droga przez najwyższe pasmo górskie prowadzi do miejscowości Sa Calobra na północnym wybrzeżu. Zobaczymy tam najdłuższy na wyspie wąwóz Torrente de Pareis. Po czasie wolnym, który można przeznaczyć na kąpiel przy malowniczej plaży, zmieniamy środek transportu. Przesiadamy się na statek, z pokładu którego będzie można podziwiać klifowe wybrzeże. Po dopłynięciu do Puerto de Soller wsiądziemy do tramwaju, który zawiezie nas przez gaje pomarańczowe i cytrynowe do uroczego Soller. W drogę powrotną wyruszymy zabytkowym drewnianym pociągiem pochodzącym z początków XX wieku. Linia kolejowa prowadzi przez trzynaście wykutych w skałach tuneli oraz nizinną część wyspy wśród drzewek migdałowych i figowych.
Cena: około 80 , dzieci do lat 2 gratis, dzieci 3 - 12 lat około 40

Palma-Valldemossa – z wizytą u Chopina

Przejazd do imponującej stolicy Balearów, gdzie przewidziany jest spacer po starym mieście, zwiedzanie katedry La Seu, wjazd na wzgórze Zamku Bellver oraz czas wolny. Po południu przejedziemy do Valldemossy, która uważana jest za jedno z bardziej malowniczych miasteczek na wyspie. Słynie ze swojej pięknej, romantycznej zabudowy - wąskich uliczek, domów ozdobionych kwiatami i ceramiką. Miejsce to sławne już było w XIX wieku, kiedy to pewnej zimy zawitali tu Fryderyk Chopin i George Sand. Dla osób chętnych będzie możliwość zwiedzania za dodatkowa opłatą zabytkowego Klasztoru Kartuzów, gdzie mieszkała znana para. Przewidziany jest również czas wolny oraz degustacja typowych majorkańskich likierów.
Cena: około 35 , dzieci do lat 2 gratis, dzieci 3 - 12 lat około 17,50 


 

Wycieczki fakultatywne po Majorce dostępne ze wschodniej części wyspy:


Vuelta Isla – Majorka w miniaturze

Podczas tej wycieczki będzie okazja poznać zróżnicowany krajobraz wyspy podróżując autobusem, statkiem, tramwajem i zabytkowym pociągiem. Na początku przejedziemy wzdłuż najsłynniejszych winnic aż do miasta Inca – stolicy wyrobów skórzanych. Następnie czeka nas przejazd przez pasmo górskie Sierra de Tramuntania wśród tarasowo położonych upraw drzewek oliwnych do Sanktuarium Maryjnego Lluc. Najbardziej emocjonująca część wycieczki to przejazd górską trasą z kilkudziesięcioma zakrętami. Droga przez najwyższe pasmo górskie prowadzi do miejscowości Sa Calobra na północnym wybrzeżu. Zobaczymy tam najdłuższy na wyspie wąwóz Torrente de Pareis. Po czasie wolnym, który można przeznaczyć na kąpiel przy malowniczej plaży, zmieniamy środek transportu. Przesiadamy się na statek, z pokładu którego będzie można podziwiać klifowe wybrzeże. Po dopłynięciu do Puerto de Soller wsiądziemy do tramwaju, który zawiezie nas przez gaje pomarańczowe i cytrynowe do uroczego Soller. W drogę powrotną wyruszymy zabytkowym drewnianym pociągiem pochodzącym z początków XX wieku. Linia kolejowa prowadzi przez trzynaście wykutych w skałach tuneli oraz nizinną część wyspy wśród drzewek migdałowych i figowych.
Cena: około 80 , dzieci do lat 2 gratis, dzieci 3 - 12 lat około 40


Palma-Valldemossa – z wizytą u Chopina
Przejazd do imponującej stolicy Balearów, gdzie przewidziany jest spacer po starym mieście, zwiedzanie katedry La Seu, wjazd na wzgórze Zamku Bellver oraz czas wolny. Po południu przejedziemy do Valldemossy, która uważana jest za jedno z bardziej malowniczych miasteczek na wyspie. Słynie ze swojej pięknej, romantycznej zabudowy - wąskich uliczek, domów ozdobionych kwiatami i ceramiką. Miejsce to sławne już było w XIX wieku, kiedy to pewnej zimy zawitali tu Fryderyk Chopin i George Sand. Dla osób chętnych będzie możliwość zwiedzania za dodatkowa opłatą zabytkowego Klasztoru Kartuzów, gdzie mieszkała znana para. Przewidziany jest również czas wolny oraz degustacja typowych majorkańskich likierów.

Cena: około 35 , dzieci do lat 2 gratis, dzieci 3 - 12 lat około 17,50


Jaskinie Smoka – Cuevas del Drach i Es Calderers

Wycieczkę rozpoczniemy wizytą w dawnej posiadłości ziemskiej Els Calderers. Następnie udajemy się do najbardziej znanych i największych jaskiń Majorki położonych w miejscowości Portocristo. Zachwycą nas przedziwne formy stalaktytów i stalagmitów, które podświetlone wydają się jeszcze bardziej okazałe. Zwiedzanie jaskiń zakończone jest koncertem muzyki klasycznej, który odbywa się w ostatniej sali, na tafli podziemnego jeziora.
Cena: około 40 €, dzieci do lat 2 gratis, dzieci 3 - 12 lat około 20 €

Formentor – targ w Alcudii
Naszą wycieczkę rozpoczniemy od odwiedzenia typowo majorkańskiego targu w Alcudii a następnie przejedziemy do Port Pollenca, gdzie przesiądziemy się na statek, którym popłyniemy na plażę Formentor. Ostatnim punktem programu będzie postój na punkcie widokowym Es Colomer.
Cena: około 46 €, dzieci do lat 3 – gratis, dzieci 3 - 12 lat około 23 €


Wycieczki są organizowane dla grup nie mniejszych niż 20. osób. Zależnie od liczby uczestników, wycieczki są organizowane dla polskich grup i prowadzone po polsku lub odbywają się w międzynarodowych grupach, w asyście polskiego pilota.

 
*Powyższa lista wycieczek ma jedynie charakter informacyjny i w świetle prawa nie stanowi oferty handlowej Biura Podróży EXIM S.A. Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych organizowanych przez naszego kontrahenta lokalnego udziela rezydent na miejscu. Wyżej podane ceny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.
Wróć