La Gomera - wakacje, wycieczki: biuro podróży | Exim Tours
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG
Wybrany region

La Gomera

Oferty
Opis regionu

LA GOMERA

La Gomera to niewielka hiszpańska wyspa zachwycająca różnorodnością krajobrazu, zwłaszcza tajemniczym lasem laurowym. Stanowi idealne miejsce na spokojny wypoczynek, z dala od zatłoczonych i głośnych kurortów.

La Gomera to najmniejsza ze wszystkich Wysp Kanaryjskich, leżąca w sąsiedztwie słynnej Teneryfy. To prawdziwy raj dla miłośników dzikiej przyrody i spokojnego wypoczynku. Krystaliczne wody Oceanu Atlantyckiego obmywające wyspę, czarne plaże, niespotykana szata roślinna, liczne skaliste wzgórza i górzysty teren wulkanicznego pochodzenia tworzą idealny obszar na spokojne wakacje w otoczeniu zachwycających okoliczności przyrody. La Gomera zachwyca unikalnym ekosystemem – można tam podziwiać gatunki, które w innych częściach globu całkowicie wymarły. Mistyczny, niemal baśniowy krajobraz wyspy z pewnością na długo pozostanie w pamięci każdego wczasowicza, który zdecydował się spędzić tu swój wymarzony urlop. 

Wyspa jest niewielka. Zajmuje niewiele ponad 370 km², a mimo to oferuje przeróżne formy rozrywki i miejsca, które z pewnością zaciekawią nawet najbardziej wymagającego turystę. La Gomera to także tereny, na których można odpocząć od zgiełku zatłoczonych miast, a przy okazji poznać fantastycznych ludzi. Najbardziej pozytywnym aspektem przebywania na wyspie jest niepowtarzalna okazja obcowania z wyjątkową kulturą tych terenów. Jednym z bardzo charakterystycznych zwyczajów na terenie La Gomera jest np. posługiwanie się przez mieszkańców językiem el silbo gomero, który polega na wydawaniu z siebie dźwięków takich jak świsty i gwizdy. Wyjątkową atrakcją na wyspie stanowi Laurisilva, czyli las laurowy. Wypełniony jest on drzewami o niskich, poplątanych konarach porośniętych mchem. Będąc na wyspie, warto również zwiedzić Garajonay, czyli jej najwyższy szczyt, z którego rozpościera się widok na wulkan Teide, znajdujący się na sąsiedniej Teneryfie. Zabawnym elementem krajobrazu malowniczej wyspy jest palma kanaryjska, czyli daktylowiec kanaryjski, z której tworzy się wyśmienite soki. 

Stolicą wyspy jest urokliwe miasteczko San Sebastian. To właśnie tam najlepiej udać się, aby zakupić ciekawe pamiątki, zwłaszcza po Krzysztofie Kolumbie, który przebywał tu w roku 1492, przed odkryciem Ameryki i przepłynięciem Oceanu Atlantyckiego.

Wietrzne wybrzeże La Gomery zachwyca przepięknym krajobrazem, który kryje w sobie wiele ciekawych i tajemniczych miejsc. To najlepsze tereny dla wczasowiczów chcących odpocząć od typowo turystycznych miejscowości. La Gomera to wyspa pełna dziewiczej przyrody, przepięknych lasów, strzelistych klifów, urokliwych zatoczek i plaż z czarnym lub złotym piaskiem. Tysiącletni las wawrzynolistny w samym sercu wyspy został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO i jest chroniony przez Park Narodowy Garajonay, łącznie ze szczytem o identycznej nazwie.

Wróć