Gran Canaria – wakacje, wycieczki fakultatywne | Exim Tours
  • ZIMA 22/23
  • LATO 2023
  • BLOG
  • ZIMA 22/23
  • LATO 2023
  • BLOG
Wybrany region

Gran Canaria

Oferty
Opis regionu
Wycieczki fakultatywne
Warto zobaczyć

GRAN CANARIA

Gran Canaria to idealne miejsce na wakacje w Hiszpanii. Malownicza wyspa tętni życiem o każdej porze roku, a turystów przyciąga tam łagodny klimat i słoneczna pogoda. Wakacje na Gran Canarii to propozycja zarówno dla miłośników plażowania, jak i fanów pieszych wędrówek lub sportów wodnych. 

Gran Canaria to część archipelagu Wysp Kanaryjskich. Wyspa leży niedaleko wybrzeży Afryki, na wodach Oceanu Atlantyckiego. Za sprawą zróżnicowanego klimatu i krajobrazu nazywana jest „kontynentem w miniaturze”. Krajobraz Gran Canaria to mieszanka wulkanicznych szczytów, urokliwych dolin z bujną roślinnością oraz gorących wydm przyniesionych razem z południowymi wiatrami wiejącymi prosto z Sahary. Wyspa zajmuje 1600 km² powierzchni i jest bogata w liczne pomniki przyrody, takie jak masyw górski wulkanicznego pochodzenia z najwyższym szczytem – Pico de las Nieves. W krajobrazie wyspy nie brakuje również przepięknych nadmorskich klifów oraz przepięknej i licznej roślinności. Gran Canaria dzieli się na dwie części: południową sprzyjającą plażowaniu oraz północną - bardziej zieloną z licznymi historycznymi miasteczkami.


GRAN CANARIA MAXXX!
Wszystko co trzeba zobaczyć na Gran Canarii. Całodniowa wycieczka, która poprowadzi Was przez wulkaniczny fenomen na magmowym wybrzeżu (Bufaedero de la Garita), największy krater na wyspie widoczny z Pico de Bandama oraz starówkę stolicy wyspy Las Palmas. W drugiej części dnia zobaczymy słynne kanaryjskie balkony oraz bazylikę Matki Boskiej Sosnowej w Teror, a następnie ruszymy podziwiać najczęściej fotografowaną skałę na Gran Canarii jaką jest Roque Nublo oraz wjedziemy na najwyższy szczyt wyspy Pico de las Nieves. Wracać będziemy przez najpiękniejsze miasteczka Gran Canarii, jakimi są Tejeda oraz Fataga, a także przejedziemy przez geograficzny środek wyspy w Cruz de Tejeda oraz zobaczymy z punktu widokowego ostatnią twierdzę Guanchów, czyli Ansite.
Wycieczka z polskim przewodnikiem. Kameralne grupy do 8 osób.
Czas trwania 9h. Cena 65 €/os
(10 € zniżka dla dzieci do 12 roku życia.)
Posiłek, kupno pamiątek i inne zakupy własne nie są wliczone w cenę.
 
DOOKOŁA WYSPY
Wycieczka pokazująca różnorodność krajobrazu Gran Canarii. Zaczynamy spacerem po Puerto Mogan, zwanym "Wenecją Wysp Kanaryjskich". Następnie jedziemy zachodnią stroną wyspy podziwiając Błękitne Skały oraz wulkaniczną plażę i mały rybacki port w Playa Aldea. Nasz objazd zatrzyma się też w Puerto de las Nieves, typowej rybackiej wiosce, gdzie oprócz możliwości zjedzenia smakowitego posiłku podziwiamy często panoramę Teneryfy z najwyższym szczytem Hiszpanii – Pico del Teide. Kontynuując naszą podróż zahaczymy o "Hiszpańską Copacabanę", czyli deptak przy słynnej plaży surferów, jaką jest Canteras w Las Palmas.
Wycieczka z polskim przewodnikiem.
Czas trwania 8h. Cena 40 euro/os
(10 € zniżka dla dzieci do 12 roku życia.)
Posiłek, kupno pamiątek i inne zakupy własne nie są wliczone w cenę.
 
REJS KATAMARANEM W POSZUKIWANIU DELFINÓW
Morska przygoda pozwalająca zapoznać się z Oceanem Atlantyckim oraz spojrzeć na Gran Canarię od strony wody. Katamaran zabiera nas w ocean, a załoga wyszukuje miejsca, gdzie zwykły bytować delfiny i żółwie. Przy odrobinie szczęścia staniecie z nimi "oko w oko". Podczas rejsu mamy "open bar" (piwo, wino, woda, napije gazowane) oraz lunch (kanapki, sałatki), a także zatrzymujemy się na przerwę na kąpiel oraz nurkowanie z maską i fajką (trzeba mieć własny sprzęt). Katamaran posiada duży deck, więc amatorzy kąpieli słonecznych tez będą zadowoleni.
Czas trwania 4h. Cena 45 €/os
Załoga komunikuje się w języku angielskim i hiszpańskim
 
JEEP SAFARI
Zabawa z wiatrem we włosach, po krętych górskich drogach Doliny Fatagi i Santa Lucia. Zobaczycie tamę Sorrueda, wąwóz Guayadeque oraz domy wydrążone w skalnych ścianach. Wycieczkę prowadzą doświadczeni kierowcy – przewodnicy (język angielski), a w cenę wyjazdu wliczony jest tradycyjny kanaryjski lunch.
Czas trwania 7h. Cena 59 €/os
 
WYPRAWA WĘDKARSKA
Wyprawa kutrem wędkarskim na oceaniczny połów. Kapitan zapewnia wędki, przynęta i lunch, a naszym zadaniem jest wyciągnąć wielką rybę! Cały dzień niesamowitych emocji oraz dobrej zabawy na pokładzie. Wycieczka adresowana jest zarówno do doświadczonych wędkarzy, jak i tych, którzy dopiero chcieliby spróbować swoich sił w "moczeniu kija".
Czas trwania 6h. W cenie lunch. Kapitan komunikuje się po angielsku.
Cena 80 €/os


NURKOWANIE Z POLSKIM INSTRUKTOREM
Zejście pod wodę z akwalungiem pod opieką polskiego instruktora. Nie trzeba umieć pływać, nie musimy mieć doświadczenia jako nurek, a profesjonalni polscy instruktorzy otworzą przed nami drzwi do tajemnic podwodnego świata.
Czas trwania ok. 45 minut
Cena 90 €/os.

Gran Canaria to idealne miejsce na wakacje zarówno dla miłośników leniwego wypoczynku, jak i dla zwolenników aktywnego spędzania wolnego czasu. Na wyspie panują bowiem doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, zwłaszcza windsurfingu, kitesurfingu, żeglarstwa i nurkowania, a także sportowego rybołówstwa oraz snorkelingu. Gran Canaria obfituje również w plaże, zarówno piaszczyste, jak i kamieniste, które są idealnymi miejscami do zażywania wodnych i słonecznych kąpieli. Na terenie wyspy znajduje się rozbudowana sieć pieszych szlaków (o powierzchni prawie 2 tysięcy kilometrów, dopasowane do różnych poziomów zaawansowania) – na wyspie znajdą coś dla siebie zarówno początkujący, jak i zaawansowani piechurzy. Co więcej, na trasach znajdują się liczne miradores, czyli punkty widokowe przygotowane specjalnie dla turystów. Największe kurorty wyspy tętnią życiem przez całą dobę, oferując wczasowiczom liczne atrakcje i ciekawe formy spędzania wolnego czasu.

Podczas wakacji na wyspie warto odwiedzić malownicze miasteczka z urokliwymi białymi domkami, takie jak: Puerto de las Nieves, Agaete czy Puerto de Mogán (nazywane też „małą Wenecją”). Obowiązkowym punktem na mapie każdego turysty jest również Las Palmas, stolica i jednocześnie największe miasto Gran Canarii. W sercu metropolii znajduje się zabytkowa dzielnica La Vegueta – idealna na spokojne spacery. Odwiedzając miasto, warto wybrać się na największą miejską plażę (Playa de las Canteras), a także zwiedzić ciekawe zabytki, takie jak: Muzeum Kanaryjskie, Dom Kolumba czy jeden z pierwszych kościołów na Wyspach Kanaryjskich, czyli katedrę św. Anny.
Wróć