Costa Dorada - wakacje, wycieczki fakultatywne | Exim Tours
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG
Wybrany kierunek

Costa Dorada

Oferty
Opis regionu
Wycieczki fakultatywne

Costa Dorada to radość życia nad morzem. Rybackie osady rozsiane wśród złotych plaż. Spokojne fale zatok. Ciepło i słońce. Gwar tłocznych, letnich kurortów. Nocne eskapady i tańce do białego rana. 200 km cudownego wybrzeża, na którym każdy znajdzie coś dla siebie.  


Na Costa Dorada od wieków wszystko kręci się wokół morza. Altafulla czy Torredembarra - starodawne wioski rybaków - znakomicie nadają się na spokojne, rodzinne wakacje. Czas upływa tu wolno, głównie na opalaniu. Windsurfing, surfing i rejsy wzdłuż wybrzeża oto główne zajęcia dla aktywnych. Ulubioną rozrywką w regionie jest wizyta w parku rozrywki Port Aventura. W całej prowincji wiele jest także doskonałych miejsc do gry w golfa.

Również w większych kurortach turystycznych dni upływają na plażach. Radość nocnej zabawy łatwo znaleźć w gwarnym Salou, w Cambrils czy w El Vendrell, rozłożonych wzdłuż na wybrzeża Tarragony. W samej Tarragonie czas można podzielić na plażę i zwiedzanie. Można tu podziwiać rzymskie ruiny miasta Tarraco, amfiteatr i cyrk. Nad ruinami góruje zabytkowa, gotycka katedra miejska.

Reus leży 100 km. od Barcelony. Wizyta w mieście jest dobrą alternatywa dla leniwego plażowania. Pełna atrakcji miejscowość to miasto pochodzenia Antonio Gaudiego. W Reus architekt żył uczył się do 16 roku życia, stąd wyjechał do szkoły w Barcelonie. Dlatego stworzono tu Gaudí Centre, miejsce poświęcone twórczości architekta. Wiele tu informacji o modernizmie, wiele o samym życiu artysty. Jest także kościół, w którym ochrzczono Gaudiego. Wspaniałym doświadczeniem jest spacer w delcie rzeki Ebro. Jest tu niezwykły park przyrodniczy z polami ryżu i mokradłami, który znowu wodzie daje uprzywilejowane miejsce.

Warto wybrać się na wycieczki. Warte odwiedzenia jest średniowieczne Montblanc. W miasteczku główną atrakcją turystyczną jest klasztor Poblet. To unikalny zabytek architektury i panteonem władców Aragonii. W Katalonii warto zwiedzić także lokalne castells - warowne zamki. Mają imponujące wieże, a można je podziwiać zwłaszcza w Valls. Szczególne atrakcje miasto oferuje w dniu świętego Jana, 23 czerwca.

Będąc na Costa Dorada trzeba skosztować lokalnych specjałów, jak rossejat – przyrządzany z ryżu lub makaronu. Doskonałe są także ryby i lokalne owoce morza, zarówno przygotowywane w gulaszu, jak i grillowane. Doskonałe są także calçotades - pieczona na ogniu cebula podawana z sosem romesco. Lokalna sztuka jedzenia calçots polega na obraniu zewnętrznych, opalonych partii cebuli, zamoczeniu jej w sosie romesco i włożeniu do ust. Calçots jest zwykle dodatkiem do mięs z grilla. Popija się ją winem, podczas biesiady bardzo często bezpośrednio z karafki. Wina, które oferuje prowincja Tarragona zostawiają w ustach niezapomniany smak.

BARCELONA    55€/dziecko 35€

To ukochane miejsce i żywe muzeum twórczości Gaudiego. Symbole miasta które zobaczymy podczas naszej wycieczki to: Sagrada Familia, Casa Milà (znana jako La Pedrera), Casa Batlló. Zwiedzanie zaczniemy od przepięknych fasad kościoła Sagrada Familia. To największe choć do dziś jeszcze nie skończona, najbardziej rozpoznawalna budowla na świecie, przesycona symboliką religijną. Antonio Gaudi w wieku 30 lat stworzył projekt, czerpiąc inspiracje z natury, którą kochał ponad wszystko, ozdobił kościół licznymi ornamentami symbolizującymi elementy przyrody jak drzewa, kwiaty i przeróżne zwierzęta. Barcelona słynie na całym świecie nie tylko z modernistycznej architektury. Kolejnym przystankiem będzie Wzgórze Montjuic, z którego rozciąga się przepiękna panorama miasta i portu. Wzgórze jest wspaniałym, barwnym centrum kulturalnym i sportowym. Na wzgórzu będziemy zwiedzać wioskę Hiszpańską z pracowniami artystycznymi oraz podziwiać najbardziej znane makiety  budynków z całej Hiszpanii.  Następnie będzie czas wolny w najstarszej części miasta, dzielnicy gotyckiej oraz spacer słynną ulicą La Rambla.

 

MONTSERRAT – TARRAGONA   60€/dziecko 40€

Montserrat to magiczne miejsce które jednym przypomina wielki okręt, innym zastygnięty pożar. W dosłownym tłumaczeniu oznacza górę pociętą piłą. Miejsce szczególnie ważne dla Katalończyków ze względów religijnych. Jest dla nich tym, czym dla Polaków Jasna Góra z uwagi na świętą figurkę Matki Boskiej, która została znaleziona właśnie na tej górze i przez wiele wieków strzegła tego miejsca. Na jej cześć powstała tam kaplica a z czasem kościół i klasztor benedyktynów. La Moreneta to dokładnie tłumacząc Czarnulka ze względu na ciemny kolor drewna, z którego została wyrzeźbiona figurka. Jest ona patronką Katalonii, posiada moc cudownego uzdrawiania. Jest to także idealne miejsce dla miłośników gór i pieszych wycieczek.

Tarragona była zamieszkała od czasów Iberów. Od III w. p.n.e. w regionie tym rządzili Rzymianie, którzy nazywali ją Tarraco. Była ona stolicą prowincji Hispania Tarraconensis, był to okres największego rozkwitu miasta. Jednym z charakterystycznych punktów jest Akwedukt Pont de les Ferreres. Czas jego budowy nie jest sprecyzowany, wielu autorów zgadza się, że powstał on w czasach Augusta. Nazywany jest Mostem Diabła. Na koniec zabierzemy Państwa na degustacje win, likierów, wędlin, serów, deserów.

 

REJS KATAMARANEM    36€/dziecko 18€

Zapraszamy na wspaniałą przygodę. Rejs luksusowym katamaranem, malownicze widoki wybrzeża Costa Dorada nazywanym „złotym wybrzeżem” ze względu na złoty kolor piasku. Podczas rejsu będzie czas na przystanek w malowniczej zatoce podczas którego będzie można doświadczyć kąpieli w krystalicznych wodach a  dla chętnych nurkowanie. Na pokładzie będzie podawane piwo, wino oraz napoje bezalkoholowe.

 

PORTAVENTURA 40€/dziecko 35€

Największy park rozrywki „PortAventura” znajdziemy tu masę atrakcji. Park podzielony jest na strefy - Meksyk, Chiny i Dziki Zachód w których odbywają się różne pokazy. Przejazdy kolejką „Szambala” i wiele innych rollecosterów zapewni nam niesamowite przeżycia.

Wróć