Costa de la Luz – wakacje, wycieczki, wczasy | Exim Tours
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG
Wybrany region

Costa de la Luz

Oferty
Opis regionu
Warto zobaczyć

COSTA DE LA LUZ

Costa de la Luz, czyli Wybrzeże Światła, to wyjątkowo urokliwy zakątek słonecznej Andaluzji. Słońce świeci tu niemal przez cały rok, dlatego Costa de la Luz jest doskonałym miejscem na wakacje w Hiszpanii. 

Costa de la Luz to obszar Hiszpanii, gdzie panuje zawsze słoneczna pogoda, a plaże są piaszczyste i idealne do letniego plażowania oraz wodnych kąpieli. Rewelacyjne warunki klimatyczne tego regionu sprawiły, że stał się on częstym celem podróży turystów z całego świata. Na niezwykły i barwny krajobraz tego obszaru składają się nie tylko urokliwe plaże, lecz także zielone gaje oliwne, turkusowy kolor wody oraz liczne drzewka pomarańczowe. 

Costa de la Luz położone jest między popularnym Costa del Sol, a hiszpańsko-portugalską granicą. Wybrzeże to najbardziej wysunięty na południe region Hiszpanii. Costa de la Luz dzieli się na dwie części – wschodnią prowincję Kadyks i zachodnią Huelva. W Kadyks znajduje się jeden z najpiękniejszych narodowych parków Hiszpanii – Doñana.
Największym atutem Costa de la Luz są piaszczyste plaże o tak jasnym piasku, że wydają się całkowicie białe. Wybrzeże rozciąga się na ponad 200 km i biegnie wzdłuż Cieśniny Gibraltarskiej, aż po granicę z Portugalią. Teren Costa de la Luz jest dość zróżnicowany. Znajdują się na nim zarówno popularne duże i otwarte plaże, jak i bardziej ukryte, zwykle między skałami i bujną roślinnością. Cechą charakterystyczną regionu są silne wiatry, dlatego też panują tam idealne warunki dla fanów sportów wodnych, zwłaszcza windsurfingu i kitesurfingu. Tarifa, nazywane również Miastem Surferów, to miejsce, gdzie nie tylko można skorzystać z uroków sportów wodnych, lecz także zwiedzić wiele ciekawych zakątków. Do najpopularniejszych z nich należy: Casco Antiguo, czyli stare miasto z zabytkową bramą Puerta de Jerez, Zamek Castillo de Guzmán el Bueno (jeden z najpiękniejszych zabytków miasta) czy kościół Iglesia de San Mateo projektu Torcuato Cayon de la Vegi. Do najpiękniejszych plaż w Tarifie należą: Playa de Bolonia, Playa de los Lances, Playa Río Jara, Playa Punta Paloma, Playa Chica, Playa Valdevaqueros. Osoby lubiące aktywnie spędzać czas mogą również skorzystać z takich rozrywek jak paralotniarstwo, golf czy trekking

Cieśnina Gibraltarska w Costa de la Luz to część Międzykontynentalnego Rezerwatu Biosfery UNESCO. To właśnie tam bardzo popularną atrakcją turystyczną są rejsy statkami, podczas których można podziwiać wieloryby oraz delfiny w ich naturalnym środowisku. Na wielbicieli przyrody czekają również parki narodowe: El Estrecho i Donana, które stanowią siedlisko wyjątkowych i licznych gatunków ptaków, zwierząt oraz roślin. 

W Costa de la Luz turystów zachwyca głównie tradycyjna architektura urokliwych miasteczek, które są idealnymi miejscami na spokojne, relaksujące wczasy w Hiszpanii. Sercem Wybrzeża Światła jest urokliwa Sewilla, pachnąca kwiatami setek drzew pomarańczowych znajdujących się na terenie całego miasta. Odwiedzając ją, warto obejrzeć znajdujące się tu majestatyczne budowle, takie jak: Katedra Najświętszej Marii Panny, Pałac Królewski Alkazar, Plac Hiszpański i Dzwonnica Giralda, a także pospacerować po urokliwym Parku Marii Luizy

Spędzając wakacje w Hiszpanii na terenie wybrzeża Costa de la Luz, warto wybrać się do Jerez de La Frontera – jednej z najciekawszych miejscowości hiszpańskich. Miasto jest stolicą flamenco oraz tańczących koni. Odwiedzając La Frontera, powinno się zobaczyć jeden z wyjątkowych tanecznych występów.
Wróć