Costa Brava - wakacje, wycieczki fakultatywne | Exim Tours
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG
Wybrany region

Costa Brava

Oferty
Opis regionu
Wycieczki fakultatywne

Costa Brava - wakacje

Wybrzeże Costa Brava, nazywane też Dzikim Wybrzeżem, jest obszarem, gdzie surowy górski krajobraz łączy się z przepięknymi piaszczystymi plażami. To jeden z najpopularniejszych regionów wypoczynkowych w Hiszpanii, który stanowi idealne miejsce na wakacje. 

Costa Brava znajduje się w północno-wschodniej Hiszpanii, u wybrzeży Morza Śródziemnego. Miejsce zachwyca przede wszystkim krajobrazem – strome i strzeliste Pireneje łączą się tu z lazurowymi wodami Morza Śródziemnego. To idealne miejsce na wakacje - Costa Brava każdego roku przyciąga niezliczone ilości turystów pięknymi, piaszczystymi plażami, słoneczną pogodą oraz tętniącymi życiem nadmorskimi kurortami. 

Wybrzeże Costa Brava na wczasy nadaje się bez dwóch zdań. To jedno z najbardziej rozrywkowych miejsc Katalonii, które zachwyca bardzo rozbudowaną infrastrukturą rozrywkową i bogatą ofertą hotelową. Region rozciąga się wzdłuż Morza Śródziemnego, od miejscowości Portbou, aż po rzekę La Tordera na południu. Costa Brava to region, który łączy w sobie piękno dzikiej natury, zwłaszcza Pirenejów i Gór Katalońskich, z mocno zurbanizowanymi turystycznymi kurortami.

Spędzając wakacje na Costa Brava w Hiszpanii, warto odwiedzić malownicze miejscowości, takie jak: Malgrat de Mar, Lloret de Mar, Santa Susana, Calella. Wybrzeże Costa Brava zachwyca również licznymi plażami o drobnym i miękkim piasku. Najpopularniejsze z nich to: Sant Pol de Mar, Cala Sant Francesc, Sa Caleta z widokiem na skaliste klify, Cala del Pi, Sa Tuna i Cala San Roque. Dzikie Wybrzeże zapewnia niezliczone atrakcje dla rodzin z dziećmi, a także osób, które szukają spokojnego wypoczynku. 
 

Costa Brava - wycieczki fakultatywne


BARCELONA    55€/dziecko 35€

To ukochane miejsce i żywe muzeum twórczości Gaudiego. Symbole miasta które zobaczymy podczas naszej wycieczki to: Sagrada Familia, Casa Milà (znana jako La Pedrera), Casa Batlló. Zwiedzanie zaczniemy od przepięknych fasad kościoła Sagrada Familia. To największe choć do dziś jeszcze nie skończona, najbardziej rozpoznawalna budowla na świecie, przesycona symboliką religijną. Antonio Gaudi w wieku 30 lat stworzył projekt, czerpiąc inspiracje z natury, którą kochał ponad wszystko, ozdobił kościół licznymi ornamentami symbolizującymi elementy przyrody jak drzewa, kwiaty i przeróżne zwierzęta. Barcelona słynie na całym świecie nie tylko z modernistycznej architektury. Kolejnym przystankiem będzie Wzgórze Montjuic, z którego rozciąga się przepiękna panorama miasta i portu. Wzgórze jest wspaniałym, barwnym centrum kulturalnym i sportowym. Na wzgórzu będziemy zwiedzać wioskę Hiszpańską z pracowniami artystycznymi oraz podziwiać najbardziej znane makiety  budynków z całej Hiszpanii.  Następnie będzie czas wolny w najstarszej części miasta, dzielnicy gotyckiej oraz spacer słynną ulicą La Rambla.

 

TOSSA DE MAR 45€/dziecko 35€

Rejs statkiem jest najlepszym sposobem na poznanie uroków skalistego wybrzeża Costa Brava. Wysokie klify stykające się z morzem, małe zatoczki, przepięknie wkomponowane domy i śródziemnomorska roślinność tworzą malowniczy krajobraz wybrzeża. Przepływając przez liczne zatoczki dopływamy do najpiękniejszego miasteczka, perełki wybrzeża jakim jest Tossa de Mar, zdecydowanie jedno z najładniejszych miejsc północnej Hiszpanii. Udamy się na spacer średniowieczną starówką otoczoną murami obronnymi z siedmioma wysokimi basztami która jest prawdziwą wizytówką Tossy i zabytkiem narodowym. Wewnątrz murów zachowały się kamienne domy z XIII i XIV wieku, w których dziś są restauracje, kafejki i sklepy z pamiątkami. W Tossie znajduje się również piękna, malownicza plaża, dlatego też warto wziąć ze sobą ręczniki i stroje kąpielowe. Po czasie wolnym zabierzemy Państwa na degustacje win, likierów, wędlin, serów, deserów.

 

MONTSERRAT 60€/dziecko 40€

Magiczne miejsce które jednym przypomina wielki okręt, innym zastygnięty pożar. W dosłownym tłumaczeniu oznacza górę pociętą piłą. Miejsce szczególnie ważne dla Katalończyków ze względów religijnych. Jest dla nich tym, czym dla Polaków Jasna Góra z uwagi na świętą figurkę Matki Boskiej, która została znaleziona właśnie na tej górze i przez wiele wieków strzegła tego miejsca. Na jej cześć powstała tam kaplica a z czasem kościół i klasztor benedyktynów. La Moreneta to dokładnie tłumacząc Czarnulka ze względu na ciemny kolor drewna, z którego została wyrzeźbiona figurka. Jest ona patronką Katalonii, posiada moc cudownego uzdrawiania. Jest to także idealne miejsce dla miłośników gór i pieszych wycieczek.

 

GIRONA – SALVADOR DALI 60€/dziecko 40€

W czasie tej wycieczki zobaczymy najważniejsze miejsca związane z Salvadorem Dalim, w tym Teatre Museo de Dali, które zostało osobiście zaprojektowane i stworzone przez artystę. Poza licznymi dziełami na płótnach, które można podziwiać w muzeum, samo wnętrze jest wyjątkowe ze względu na różnorodność twórczości w postaci rzeźb, malowideł ściennych, artystycznych instalacji przestrzennych… Po wizycie w muzeum udamy się do Girony. Malownicze i zarazem strategiczne położenie miasta wywarło piętno na jego bujnej historii. Dziś jest to jedno z najładniejszych miast w Katalonii nazywane przez mieszkańców regionu „stolicą Costa Brava”.

 


Wróć