Costa Blanca – wycieczki fakultatywne, wakacje | Exim Tours
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG
Wybrany region

Costa Blanca

Oferty
Opis regionu
Wycieczki fakultatywne
Costa Blanca uczy  smaku slow life i tego, jak celebrować chwile. Kwitnące drzewka migdałowców, domy o białych elewacjach i 240 kilometrów białych plaż sprzyjają zwolnieniu i wypoczynkowi.

Wartość urlopu na Costa Blanca to urok spacerów po zabytkowych, rybackich osadach. Długie rozmowy w kameralnych kafejkach wśród zaułków klimatycznych starówek. Leniwe popołudnia nad morzem, z widokiem na plaże i skały. Kąpiele w falach Morza Śródziemnego lub zabiegi pielęgnacyjne w ośrodkach spa. Czasami także odkrycia smakowe w znanych i cenionych eleganckich,  restauracjach. Wakacje w Costa Blanca to także znakomity smak dań z grilla. Owoce morza i tradycyjne paellie, biesiady i toasty przy lokalnym winie aż do białego rana.

Slow life celebruje się szczególnie łatwo podczas wakacji w klimatycznych miasteczkach Denia, Calpe, Altea, Javea, Villajoyosa, Teulada – Moraira. To cudowne, kuszące nocnym życiem kurorty. Oferują parki natury i zabytki i wspaniały klimat przez cały rok. Sprzyjają zbieraniu niezwykłych wspomnień i w dzień, i w nocy. Idealnym do plażowania jest region Marina Baix. Marina Alta to miejsce z urokliwymi zatokami i dużą ilością tajemniczych jaskiń. Jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc jest Park Narodowy Penyal d’Ifach. Tworzy go ogromna, wyłaniająca się z morza skała, połączona z brzegiem. Miejsce to jest domem rzadkich roślin endemicznych, ponad 300 gatunków zwierząt, miejscem gniazdowania kolonii ptaków morskich. Wysoka na 332 m. wysokości skała jest charakterystycznym elementem wybrzeża śródziemnomorskiego. Znana Fenicjanom jako Northern Rock dla odróżnienia od południowego odpowiednika, zwanego Rock of Gibraltar. Za skałą Penyal d′Ifac znajduje się laguna, odcięta od morza pasami piaszczystej plaży i rozciągająca się w głąb lądu aż po przybrzeżne góry. Teren podmokły wokół laguny to pozostałości po rozległych terenach podmokłych Mariny Alta.
Gwarne mariny wybrzeży Costa Blanca w kurortach takich, jak Alicante, Benidorm czy Torrevieja są jak zaproszenia do przeżycia wspaniałych chwil podczas rejsu po Morzu Śródziemnym żaglówką lub łodzią wycieczkową.

Walencja to jeden z najbardziej urokliwych obszarów całej Hiszpanii. Turystom ma wiele do zaoferowania. Są tu warte uwagi jaskinie, klify, urokliwe cyple i mnóstwo hoteli i apartamentów, położonych wzdłuż plaż, z których słynie ta część wschodniego wybrzeża Hiszpanii. Atutem jest bliskość gór, słonych jezior i urokliwych, spacerowych ścieżek. Łatwo tu odpocząć od miast, równocześnie mając je w zasięgu, jeśli tylko zabraknie cywilizacji. Klimat jest raczej łagodny – jest ciepło, ale nie upalnie, a to za sprawą morskiej bryzy i ciepłych prądów morskich jest znacznie mniej upalnie niż na południu Hiszpanii. Wszystko to sprawia, że Costa Blanca jest idealnym miejscem na spokojne wakacje w Hiszpanii, z dala od turystycznego zgiełku. 


Costa Blanca to turystyczna nazwa Prowincji Alicante , jednego z najpopularniejszych kurortów w Europie i na całym świecie.

Costa Blanca leży na hiszpańskim wybrzeżu Morza Śródziemnego. Plaże rozciągają się na długości 218 km, przeplatają je zaciszne zatoczki i urwiska. Łagodny, ciepły klimat to jedna z głównych zalet tego rejonu. Dwa tysiące osiemdziesiąt słonecznych godzin w roku.

Region oferuje historyczno-kulturalne dziedzictwo, tradycyjną i awangardową sztukę, rzemiosło artystyczne, niezliczoną ilość imprez i ponadczasowych tradycji oraz celebracji świąt. Rysunki w jaskiniach pierwotnych homo sapiens to dziedzictwo kulturowe ludzkości, zamki, pałace, mury obronne, twierdze, starówki oraz domy w nowoczesnym stylu, muzea, ekspozycje i sale wystaw zachwycą nawet najbardziej wymagających gości. Wspaniałym doświadczeniem są wizyty w winnicach oraz warsztaty gastronomiczne, które w ostatnich latach stały się bardzo popularne. Nie sposób uchwycić całego bogactwa Walencji podczas jednego pobytu.


WALENCJA wycieczka widokowa

Walencja tonie w kwiatach, jest elegancka, interesująca i strojna o każdej porze roku. Hiszpanie mówią:" Jeśli Państwo chcą zobaczyć kwiaty i ogrody, jedzcie do Walencji." Nie mniej interesująca jest również barwna historia, jej zabytki, pałace, wąskie uliczki, parki, etc. Pierwszy przystanek zrobimy na Plaza de la Virgen, to malowniczy, przestronny, zawsze ożywiony, przepełniony radością i światłem Plac, uznany za historyczne i urzędowe Centrum Walencji oraz ulubione miejsce spotkań Walencjan, nie wspominając o turystach. To również punkt z którego wywodzi się Walencja, właśnie tu, niegdyś na wyspie otoczonej korytem rzeki Turia Rzymianie, jako pierwsi zbudowali miasto. Rzymskie Forum, następnie Wizygocka świątynia, na fundamentach której Maurowie wznieśli meczet to również miejsce na którym dziś stoi dostojna Katedra. Jako wspomnienie o rzece, na Palcu de la Virgen, biją w niebo strugi wody z fontanny , gdzie centralna figura, w otoczeniu siedmiu panien z dzbanami lejącymi wodę, symbolizuje rzekę Turia.


Katedra w Walencji pod wezwaniem Najświeższej Marii Panny to prawdziwe cudo, z punktu widzenia, na jej nietypową na średniowiecze architekturę oraz znacznie historyczne. Wchodząc do Katedry zaskakuje surowy i ascetyczny gotyk, czarujący barok, dzieła malarskie z różnych epok: Paolo de San Leocadio, Vincentego Marcipa, Juana de Juanes, Fernando Yàñez de Alameda, Hernanda de los Llanos oraz wielkiego Francisco Goya.


Jedna z głównych relikwii chrześcijaństwa- Święty Graal - kielich z którego Chrystus pił  wino podczas ostatniej wieczerzy, przechowywana jest  w Katedrze w Walencji. Na katedralną dzwonnicę " El Miguelete" można wejść, zaliczając 207 stopni. W Bazylice, poświęconej patronce miasta," Matce Boskiej Opuszczonych" Virgen de los Desamparados, zawsze pełnej świec i kwiatów, zachwycą Państwa wnętrza oraz rzeźbiona figura Matki Boskiej z piętnastego wieku. W trakcie zwiedzania zobaczycie dwie wieże, bramy wjazdowe , Quart i Serranos pozostałe po murze obronnym, niegdyś otaczającym miasto. Przechadzając się wąskimi uliczkami starego miasta, dojdziecie do perły świeckiej architektury średniowiecza- Giełdy Jedwabiu - znajdującej się na liście Dziedzictwa UNESCO, a następnie odwiedzicie Mercado Central (Centralny Rynek) i wiele więcej.


Jest jeszcze inna Walencja, zdolna zaskoczyć najbujniejszą wyobraźnię. Walencja zapraszająca na podróż w przyszłość, do Miasta Nauki i Sztuki, w otoczeniu niesamowitych budynków najwybitniejszego architekta Walencji ostatnich lat Santiago Calatrava.
Wycieczka całodniowa
Cena: około 60 €, dzieci do lat 12 lat około 42€;
 
 

ALICANTE I NOVELDA

Wzdłuż wybrzeża Costa Blanca, na przestrzeni wieków zbudowano wiele zamków, 100  z  nich jest  oficjalnie zarejestrowanych jako  dziedzictwo kulturowe Hiszpanii. Dużo z nich wybudowanych zostało przez Maurów, inne przez Chrześcijan. Jeden z nich, to " Castillo la Mola" leżący 4 km od miasta Novelda. Zamek, który został wzniesiony przez Maurów w XII w na ruinach rzymskiej fortecy. Bardzo strategiczne miejsce w okresie bitew pomiędzy muzułmańską Murcią a chrześcijańskim królestwami Castylii i Aragonu. Do dziś zachowały się dwie wieże. Kwadratowa zbudowana jeszcze przez Muzułmanów oraz 17 sto metrowa, trójkąta wieża z XIV w wybudowana przez Chrześcijan. Niewiele zamków może pochwalić się wierzą wzniesioną na trójkątnym fundamencie, co było wielką rzadkością w średniowieczu. Sanktuarium Marii Magdaleny - architektoniczna bliźniaczka "Sagrada Familia" Gaudiego. Wybudowane w mieście Novelda, środkami mieszkańców przez lokalnego architekta José Sala Sala na początku XX w. Maria Magdalena to patronka miasta Novelda, której poświęcona jest symbolika architektury oraz wystrój Sanktuarium. A we wnętrzach , niespodzianka! Jedyne na świecie ,organy , wykonane wyłącznie z marmuru, gdzie będą Państwo mieli możliwość usłyszeć dźwięk tego oryginalnego instrumentu.


Następnie udamy się na degustację lokalnych win wytrawnych w winnicy Heretat Cecilia, której założycielem był Markiz de la Romana w 1707 roku. Podczas wizyty poznają Państwo sekrety produkcji win. Kończąc Waszą podróż , zwiedzicie Alicante, gdzie na szczycie skały Benicantil, na wysokości 166 m n.p.m. znajduje się jedna z największych , średniowiecznych fortec Hiszpanii "Santa Barbara" , z której można podziwiać najpiękniejsze widoki na całe miasto Alicante. Zamek dzieli się na trzy części, wybudowane w różnych okresach. Na samym szczycie, najstarsza część - Wieża- z XIV w. Druga część z XVI w. gdzie niegdyś mieściły się koszary Króla Filipa II. Zewnętrzna część, została dobudowana w XVIII w., gdzie znajduje się tzw. Revellin del Bon Repós.

Wycieczka całodzienna - Cena: około 60 €, dzieci do 12 lat około 42€;
Wycieczka obejmująca pół dnia - tylko Alicante - Cena: około 35 €, dzieci do lat 12 lat około 20 €;

 

GUADALEST I ALTEA

Siedemnaście kilometrów od znanego hiszpańskiego kurortu, Benidorm, położonego w prowincji Alicante, znajduje się niewielka, górska wioska Guadalest, zamieszkana przez niewiele więcej niż dwieście osób. Ale jej wielkość nie ma żadnego znaczenia, gdyż rocznie odwiedzana jest przez ponad dwa i pół miliona turystów . Główną atrakcją Guadalestu jest zamek, wybudowany przez Maurów w XI w na granitowej skale pochodzenia wulkanicznego, na wysokości 500 m npm. z oddali wyglądający jak orle gniazdo, przez wieki ukryte wśród skał nad malowniczą doliną rzeki Guadalest. To najchętniej odwiedzane miejsce w Hiszpanii, po słynnym Muzeum " Prado" w Madrycie. Dostać się na zamek - twierdzę można tylko przechodząc przez ośmiometrowy tunel wykuty w skale. Dochodząc do placu widokowego, w mgnieniu oka można zrozumieć, dlaczego przez wieki chrześcijanie nie byli w stanie zdobyć tej silnej muzułmańskiej twierdzy. Bitwy i wojny trwały aż do Xlll w. Z zamku i wieży strażniczej "Peñon de la Alcalá" rozpościera się zapierający dech widok na całą dolinę. Guadalest słynie również ze swych ośmiu muzeów, każde z nich jedyne w swoim rodzaju, o bardzo różnorodnej tematyce, jak np. unikalne muzeum miniatur lub muzeum tortur z czasów świętej inkwizycji.


Podczas wizyty na wybrzeżu Costa Blanca obowiązkowo należy odwiedzić malownicze miasteczko Altea. Dawniej mała rybacka wioska dzisiaj miasto artystów i malarzy. Liczne sklepiki z pamiątkami, butiki, galerie sztuki oraz wyszukane restauracje lokalnej oraz międzynarodowej kuchni kuszą zapachami podczas spaceru wąskimi uliczkami.
Wycieczka obejmująca pół dnia - Cena: około 35 , dzieci do lat 12 lat około 20 €;


KARTAGENA

Kartagena to jedno z najpiękniejszych miast południowego wybrzeża Costa Blanca i jedno z najstarszych miast Hiszpanii. Niegdyś Kartagenę nazywano "miastem zamków", praktycznie na każdym wzgórzu miasta można zobaczyć zamek, wierzę lub ruiny fortecy.
Na najwyższym wzgórzu wznosi się zamek Castillo de la Concepción, budowę którego zaczęli Kartageńczycy a zakończyli Rzymianie. Zamek otoczony jest parkiem wież (Parque de las Torres) ,który wspaniale oddaje dawną świetność miasta. Po stopniach zamku można zejść do starego miasta, gdzie znajduje się Katedra z XIII w. Santa Maria la Vieja. Katedra pierwotnie zbudowana w stylu gotyckim lecz później wielokrotnie była przebudowywana i restaurowana. We wnętrzach Katedry można zobaczyć rzymską mozaikę oraz niewielką kolekcję przedmiotów z wykopalisk archeologicznych. W sąsiedztwie Katedry zobaczycie Mur Bizantyjski, ruiny Rzymskiego Teatru oraz interesującą Galerię Sztuki Współczesnej.


W mieście również zachowały się przepiękne kościoły: Iglesia de Santa Maria de la Gracia w stylu barokowym z XVIII w. gdzie szczególne zainteresowanie wzbudza ołtarz główny, rzeźby Salzillo oraz Roque López (znanych hiszpańskich rzeźbiarzy) oraz obrazy Carmony i Muñoza. Rzeźby znanego Salzillo można zobaczyć również w kościołach: Iglesia de San Diego oraz Iglesia de la Caridad.
Wycieczka całodzienna - Cena: około 60 €, dzieci do lat 12 lat około 42 .
Wróć