Zakynthos – wakacje, wczasy, wycieczki: biuro | Exim Tours
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG
Wybrany region

Zakynthos

Oferty
Opis regionu
Warto zobaczyć
Zakynthos 


magiczne 40 km długości i 20 km szerokości. Wyspa na Morzu Jońskim oferująca dla aktywnych błękitne groty na północy oraz niezwykle widokowe zachodnie wybrzeże. Spragnionych słońca zachwyci południowa część wyspy, a amatorzy rozrywki pokochają Laganas. Być może tylko miłośnicy antycznych zabytków będą nieco rozczarowani, ponieważ pamiątek starożytnych kultur jest tam stosunkowo niewiele. Będąc na wyspie nie można nie wybrać się na jedną z najpiękniejszych plaż świata, do Zatoki Wraku. W to urokliwe miejsce za zachodzie Zakyntos, rejsy organizowane są z każdego miejsca na wyspie. Amatorzy nurkowania też będą zadowoleni a dla odważniejszych polecamy snurkowanie w pobliżu tajemniczych, nadmorskich jaskiń. Gdy upał nieco zelżeje możemy wypróbowac jedną z tras trekkingowych np. na na Skopos najwyższe wzniesienie Półwyspu Vasilikos. W czasach starożytnych znajdowała sie tutaj świątynia artemidy.
Symbolem wyspy jest żółw Caretta Caretta , który tysiące lat temu wybrał wyspę Zakyntos jako swoje miejsce lęgowe. Kto wie, może uda się Wam być świadkiem narodzin jednego z nich ? Zakyntos oprócz typowo turystycznych atrakcji oraz niezwykłej atmosfery oferuje ciągle dzikie plaże, gaje oliwne i mnóstwo nie odkrytych szlaków - zapraszamy zatem do poznania tej niezwykłej wyspy.
 
Zakynthos
Około 8 km od lotniska, na południowym zachodzie leży stolica wyspy – Zakintos. Miasto, które nie przyciąga może turystów plażą, ale trudno odmówić sobie, będąc na wyspie, spaceru malowniczymi uliczkami, które zaprowadzą nas na niezwykle przytulny ryneczek. Tutaj będziemy mieli możliwość nie tylko napić się słynnej kawy frappe, ale również skosztować lokalnych potraw, czy zrobić zakupy. Zakintos, to również największy port na wyspie, który pozwoli nam podziwić statki i ekskluzywne jachty przybijające do brzegu.


Laganas
Największy i najbardziej popularny ośrodek rozrywkowy na wyspie. Na całym świecie znany jest z mieszanki muzyki, barów, klubów nocnych i niezwykłej atmosfery. Taka sława nie powinna jednak zniechęcać do wypoczynku w tej miejscowości np. rodzin z dziećmi lub amatorów wypoczynku biernego. Tutaj z pewnością znajdziemy swój ulubiony kawałek plaży z całych 9 km, z ciepłymi, czystymi i płytkimi wodami. Warto wiedzieć, że duża część tej plaży należy do Narodowego Parku Morskiego. Laganas to również miejsce oferujące rejsy statkiem z możliwością obserwowania żółwi, możliwość podziwiania drzew oliwnych podczas pieszych spacerów lub rowerowych wycieczek, odwiedziny w przybrzeżnych winnicach i wreszcie zakupy w wielu sklepach oferujących pamiątki i produkty ludowe.

Argassi
Niewielka, urokliwa miejscowość w południowo – wschodniej części wyspy. Jak w każdej miejscowości turystycznej znajdziemy tutaj sporo sklepów, tawern i miejsc uatrakcyjniających wypoczynek. Odwiedzając Argassi koniecznie trzeba wybrać się na spacer w pobliskie góry, żeby móc podziwiać XIX w. ruiny, a spacer po starym moście lub krótki postój na odpoczynek w licznych punktach z przepięknym widokiem z pewnością uatrakcyjni pobyt.

Tsilivi
Zaledwie 9 km od lotniska i 5 km od stolicy wyspy, na jej północno-wschodnim wybrzeżu położony jest jeden z głównych ośrodków turystycznych. O atrakcjach, które znaleźć możemy tutaj, ale i w wielu innych miejscowościach nie trzeba pisać. Koniecznie jednak trzeba wiedzieć, że właśnie w Tsilivi wypoczywać można na 2 km plaży z certyfikatem Blue Flag. Łagodne, piaszczyste zejście do morza czyni tę plaże niezwykle atrakcyjną, szczególnie dla rodzin z dziećmi, ale i amatorzy spacerów chętnie będą przemierzać promenadę, by w końcu odpocząć na leżaku. Jest jeszcze jeden punkt, który wyróżnia to miasteczko – Park Wodny, który gwarantuje doskonałą zabawę dla dzieci i dorosłych.

Kalamaki
Nadmorski kurort położony na południowo – wschodnim wybrzeżu, zaledwie 5 km od stolicy i 3 km od lotniska. Długa, piaszczysta plaża należy do Narodowego Parku Morskiego i tutaj właśnie można znaleźć gniazda lęgowe żółwi Caretta Caretta. Oprócz pięknej plaży ogromną przyjemnością będzie wypoczynek wśród bujnej roślinności oraz wśród gajów oliwnych. Turyści znajdą w Kalamaki nie tylko ogromny wybór bazy hotelowej, ale cały wachlarz atrakcji turystycznych jak sklepy, tawerny, restauracje oraz wypożyczalnie samochodów i rowerów.

Alikes
Na północno – wschodnim wybrzeżu, ok. 10 km od stolicy położony jest zanany i bardzo lubiany kurort Alikes. Jest to miejsce do którego chce się wracać. Powodów jest wiele, ale najważniejsze to płytkie i czyste morze z piaszczystymi plażami, bardzo gościnni mieszkańcy, którzy dbają o atmosferę, tradycyjne tawerny serwujące greckie specjały i wreszcie położenie, będące doskonała bazą wypadową do zwiedzania wyspy. Miejsce doskonałe dla rodzin, par i singli.
Wróć