Kos - wycieczki fakultatywne, wakacje, wczasy | Exim Tours
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG
Wybrany region

Kos

Oferty
Opis regionu
Warto Zobaczyć
Wycieczki fakultatywne
Kos to jedna z najbardziej urokliwych wysp greckich, pełna zachwycających plaż obmywanych falami turkusowej wody. Sielankowy krajobraz dopełniają spokojne, senne miasteczka z tradycyjną jasną zabudową iskrzącą się w promieniach słońca. Wyspa została okryta sławą jako miejsce narodzin znakomitego uczonego – Hipokratesa, twórcę podstaw współczesnej medycyny.
 
Wyspa ma do dyspozycji ponad dwadzieścia pięknych plaż, zarówno tych świetnie zagospodarowanych w leżaczki, parasole i bary, jak i tych bardziej na uboczu, pozwalających na odrobinę prywatności i relaksu. Najpopularniejsze plaże to: plaża Kos, Lambi z widokiem na tureckie wybrzeże, a jako oazy spokoju słyną Marmari oraz Tigaki oddzielone jeziorem.
 
Rodziny z dziećmi z pewnością chętnie wybiorą się do aquaparku Lido, który jest nowoczesnym parkiem wodnym z mnóstwem atrakcji dla całej rodziny. To jednak nie koniec możliwości, Kos jest świetnym miejscem do zaczęcia przygody ze sportami wodnymi czy wybrania się na rejs po okolicznych wyspach.

Atrakcją dla przyjezdnych są stada różowych flamingów i korzystające ze słońca żółwie morskie, a także niewielka plaża otoczona klifami, czyli Embros Therma kryjąca naturalne wody termalne. Sezon trwający od maja do września jest idealną okazją do zażywania kąpieli słonecznych, długich spacerów, a także podziwiania niezwykłych zachodów słońca.
 
Sercem wyspy jest stolica Kos Town z urokliwą nadmorską promenadą, licznymi knajpkami, barami i bogatym życiem nocnym. Burzliwą historię miasta można poznać spacerując wąskimi uliczkami oraz patrząc na ruiny budowli z okresu hellenistycznego, rzymskiego czy osmańskiego.
 
Jedna z najpiękniejszych plaż znajduję się w miejscowości Mammari, jest to miasteczko turystyczne z niezapomnianym widokiem na tureckie Bodrum. To jedna z najczęściej wybieranych destynacji również dzięki praktycznemu położeniu, blisko tętniącego życiem Kos Town i lotniska.
Bodrum – Turcja
Spędzając wakacje na Kos, nadarza się wspaniała okazja odwiedzenia innego kraju, a nawet kontynentu. Rejs promem do tureckiego Bodrum trwa niecałą godzinę. Miasto to położone jest na wzgórzu i słynie z majestatycznego zamku, który stoi na straży malowniczej przystani. Po dotarciu do Bodrum czas wolny. Sami Państwo decydujecie jak spędzicie ten czas, a możliwości są liczne. Jednym z nich jest udział w bezpłatnej panoramicznej wycieczce, która dostarczy wielu ciekawych informacji o mieście i jego historii. Podczas pobytu w Bodrum nie można pominąć straganów z pamiątkami i malutkich sklepików, w których sprzedawcy oferują orientalne specjały, można też spróbować swych umiejętności w targowaniu. Bodrum pełne jest nastrojowych kawiarni, w których można odpocząć przy filiżance herbaty oraz spróbować jednego ze specjałów tureckiej kuchni. Warto również odwiedzić niezwykłe Muzeum Archeologii Podwodnej, którego główne ekspozycje pokazują eksponaty zdobyte przez archeologów pod wodami Morza Egejskiego. W godzinach wieczornych powrót do hotelu.
Do wzięcia udziału w wycieczce niezbędny jest paszport.
Cena ok. 39 € , dziecko ok . 22 €
Cena nie obejmuje opłaty portowej w Bodrum (około 5 € / osobę).

Wokół wyspy Kos
To najlepsza szansa na odkrycie tego co wyspa ma do zaoferowania. Poznamy jej ciekawą historię, grecką tradycję, obyczaje a także inne sekrety kultury. Pierwszy przystanek to zwiedzanie Asklepiejonu, największej atrakcji wyspy, pozostałości po starożytnej świątyni kultu boga Asklepiosa, w czasach rzymskich pełniącej rolę ośrodka medycznego, stworzonego przez „ojca medycyny” Hipokratesa. Następnie odwiedzimy malowniczą wioskę górską - Zia, gdzie mieszkańcy witają gości z otwartymi ramionami. Spacer jej ulicami kusi do zakupu aromatycznych przypraw na licznych stoiskach. Kolejno odwiedzimy wioskę Kefalos, która słynie z najpiękniejszych plaż na wyspie. Czas wolny na kąpiel i lunch. Wizyta w przetwórni miodu tymiankowego, z którego słynie wyspa, degustacja. Ostatnim przystankiem będzie Antimachia – wioska położona w samym centrum wyspy. Wieś posiada 200-letni wiatrak, a także tradycyjny dom, pokazujący, jak kiedyś żyli jej mieszkańcy. Powrót do hotelu.
Cena ok. 36 €, dziecko ok. 18 €
Cena nie zawiera lunchu i wejścia do Asklepiejonu - ok. 8 €

Nissyros
Wyjazd z hotelu do portu w Kardamenie. Po ok. godzinnej podróży statkiem docieramy do portu w Nissyros. Wycieczka ta to przede wszystkim spotkanie z przepięknym krajobrazem i spokojnym życiem wioski. Wyspa Nissyros obejmuje ok. 48 km2. W czasach antycznych słynęła z łaźni termalnych. Miejsce to kryje w sobie największy aktywny, hydrotermalny krater na świecie (wstęp nie jest wliczony w cenę). Wędrując po nim poczuć można ciepło pod stopami oraz opary siarki wydobywające się z jego wnętrza. Czas na spacer po idyllicznej miejscowości portowej Mandraki – stolicy wyspy, wizyta w malowniczo położonym na szczycie skały klasztorze Panagia Spiliani. Miejscowość zachwyca urokliwymi uliczkami z charakterystycznymi starymi domami z drewnianymi balkonami. Warto zatrzymać się w miejscowej tawernie i spróbować lokalnych przysmaków.
Cena ok. 40 € , dziecko ok. 20 €

Rejs Egejski — Kalymnos – Plati – Pserimos
Podróż rozpoczyna się w porcie na wyspie Kos - Mastihari, skąd tradycyjna drewniana łódź zabierze Państwa na wspaniały rejs. Celem wyprawy będą trzy wyspy. Najpierw odwiedzimy wyspę Kalymnos, która słynnie z produkcji i przetwarzania gąbek. Czas wolny. Lunch odbędzie się na pokładzie statku. Następnie popłyniemy na wyspy Plati i na Pserimos, gdzie będzie okazja na odpoczynek na pięknych, piaszczystych plażach i kąpiel w krystalicznie czystej wodzie.
Cena ok. 49 €, dziecko ok. 25 E€

Zachód słońca i BBQ
Zapraszamy na wspaniałą wyprawę wzdłuż wybrzeża. Spektakularne widoki, niezapomniany zachód słońca i uczta dla podniebienia. Podczas rejsu będzie można dowiedzieć wielu ciekawych informacji na temat połowów i ryb jak również spróbować swoich umiejętności w wędkowaniu. Wszystkie ryby złowione w ciągu rejsu będą przygotowane na grillu przez kapitana i jego załogę. Następnie zatrzymamy się na urokliwej plaży, z której roztaczają się przepiękne widoki. Czas wolny na kąpiele i relaks przy niezapomnianym zachodzie słońca.
Cena ok. 49 €, dziecko ok. 25 €

Powyższa lista wycieczek ma jedynie charakter informacyjny i w świetle prawa nie stanowi oferty handlowej B.P. EXIM S.A. Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych organizowanych przez naszego kontrahenta lokalnego udziela rezydent na miejscu. Wyżej podane ceny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.
 
Wróć