Kefalonia – wakacje, wycieczki, wczasy: biuro | Exim Tours
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG
Wybrany region

Kefalonia

Oferty
Opis regionu
Kefalonia
Zwana inaczej Kefalinia lub Cefalonia, największa wyspa archipelagu Wysp Jońskich, o powierdzni ok 780 km2. Wyspa jest zielona i górzysta, słynie z pięknych plaż, greckich wiosek których część zachowała swój regionalny charakter, uprawy winorośli, oliwek i figowców.
Oprócz wypoczynku na plażowania i kąpieli w błękitnych wodach Morza Jońskiego, Kefalonia oferuje także parę ciekawych miejsc do zwiedzenia:


Argostoli - stolica wyspy i spore współczesne miasto portowe, doszczętnie zniszczone podczas trzęsienia ziemi w 1953 roku, a odbudowane ze składek Greków mieszkających za granicą. Warto tu wstąpić do Muzeum Archeologicznego gdzie można zobaczyć archiwalne zdjęcia pokazujące wyspę sprzed trzęsienia ziemi i zbiory z wykopalisk z całej wyspy. W stolicy warto pospacerować reprezentacyjną ulicą Lithostrotou, na której znajduje się wiele sklepików z pamiątkami, restauracji i barów oraz przejść się nadmorską promenadą i wejść do Fanari, czyli latarni morskiej, skąd można podziwiać wybrzeże i okolice.

Plaża Myrthos - uważana jest za najładniejszą plażę na Kefallonii i w całej Grecji. Kilkakrotnie znajdowała się na rankingowych listach najpiękniejszych plaż Europy A wszystko to za sprawą krystalicznie czystej wody, która nieustannie zmienia tu kolor raz jest turkusowa, raz granatowa a kiedy indziej błękitna. Na tej plaży kręcono sceny do filmu „Capitan Corelli” z Nicolasem Cage i Penelope Cruz.

Klasztor Agios Gerasimosa - usytuowany jest w głębi wyspy malowniczo w górach, to XVI-wieczna świątynia, gdzie trzymane są szczątki patrona wyspy. Nieopodal klasztoru znajduje się stosunkowo nowy Kościół Gerrasimossa, który warto odwiedzić by zobaczyć barwne malowidła sakralne oraz piękny Ikonastas

Jaskinia Melissani - jest w miejscowości Karavomilos, w 1953 roku trzęsienie ziemi poprzez zapadnięcie się sklepienia odsłoniło piękną dwukomorową jaskinię, w której znajduje się jezioro, które ma głębokość do 40 metrów i jest szerokie na 160 m. Turystą proponuje się przejażdżkę łódką, która trwa ok. 30 minut. Trasa biegnie wokół pierwszej komory, oświetlonej przez słońce, dzięki temu woda ma tu niezwykły błękitny kolor, a następnie wąskim kanałem opływa się wysepkę w kierunku drugiej komory. W drugiej części jaskini można zobaczyć zwisające z sufitu stalaktyty i wyrastające od dołu stalagmity. Jaskinia uważana jest za jedną z największych atrakcji turystycznych na wyspie, tak więc, nie warto jej omijać.

Jaskinia Drogerati - znajduje się 5 km na południe od Sami. Jaskinia ma ok. 150 milionów lat, jest głęboka na 60 metrów, wewnątrz panuje wilgotność 90 % i temperatura 18°C, W Drogerati są piękne stalagmity i stalaktyty. Jaskinia słynie z doskonałej akustyki, dawniej organizowano w niej koncerty, śpiewali tu m.in. Maria Callas i Luciano Pavarotti.

Fiskardo - to jedna z niewielu miejscowości, która ocalała z trzęsienia ziemi w 1953 roku. Znajdują się tu pozostałości cmentarza z czasów rzymskich, stara latarnia morska, wąskie uliczki z białymi domami ozdobione kwiatami oraz liczne tradycyjne tawerny. W porcie cumują luksusowe jachty, łodzie rybackie oraz promy. Z wybrzeża widać wyspę Odyseusza Itakę. W okolicy znajduje się plaża Dafnoudi.

Enos (Ainos) - najwyższa góra Kefallonii znajduje się w Parku Narodowym porośniętym drzewami iglastymi. Ainos to doskonały punkt widokowy na całą wyspę i basen morza Jońskiego. Można się na niego dostać samochodem lub pieszo.

Sami - miejscowość położona na północno - wschodnim wybrzeżu około 20 km od stolicy wyspy Argostoli. Miasto leży w zatoce z przepięknym widokiem na wyspę Itakę. Znajduje się tu port oraz liczne tawerny. Tu były m.in. kręcone sceny z filmu „Kapitan Corelli”.

Skala - to miejscowość położona na południowym wybrzeżu wyspy. Znajduje się tu 2 km piaszczysta plaża i kilka hoteli. Na północ od miasteczka znajdują się ruiny świątyni Apollina, pochodzące z VII w p.n.e. i pozostałości wioski zburzonej podczas trzęsienia ziemi w 1953 roku.

Wyspa Itaka - Położona jest w bliskiej odległości od Kefallonii. Można się tam dostać promem z miasta Fiskárdo, leżącego w północnej części wyspy. Ta niewielka wysepka, zajmuje zaledwie 96 km² Legendarna ojczyzna Odyseusza, miejsce gdzie czekała na swojego małżonka Penelopa warto odwiedzić, by zobaczyć: stolicę wyspy Vati, w której proponujemy odwiedzić Muzeum Archeologiczne, wspiąć się na wzgórze Pilikata, gdzie prawdopodobnie znajdował się pałac króla Itaki i miasto jest Stavrós, gdzie wznosi się pomnik Odyseusza. Górzysty krajobraz, malownicze widoki, typowo greckie miejscowości zachęcają do zwiedzenia wyspy.
 

Wróć