Hurghada - wycieczki fakultatywne, wakacje: oferty | Exim Tours
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG
Wybrany region

Hurghada

Oferty
Opis regionu
Wycieczki fakultatywne
Hurghada to najprawdziwszy, turystyczny kurort nad brzegiem Morza Czerwonego. Najważniejsze z jej dzielnic to: Dahar – najstarsza część miasta, w której przy Dahar Square wciąż działa największy, egzotyczny bazar, Sakala – stanowiąca obecnie żywe centrum miasta, oraz Memsza i nowa Marina - obie z przybrzeżnymi deptakami, mnóstwem restauracji, barów i sklepów z pamiątkami.
 
 
Hurghada jest rozrywkowym centrum Egiptu i tętni życiem całą dobę. Mnóstwo tu restauracji, klubów i pubów, prześcigających się ofertach na ciekawe, wieczorowe atrakcje. Warto zajrzeć do jednej z dyskotek. Wśród tych najbardziej polecanych znajdziecie Papas Beach Party, Ministry of Sound, Hed Candi, a także Calypso.


Hurghada to także kurort idealny dla rodzin z dziećmi. Odnajdą tu ciekawe propozycje animacji czasu wolnego, bezpieczne plaże z drzewami palmowymi i łagodnym zejściem do wody oraz bogatą ofertę fantastycznych parków wodnych.
 
Większość hoteli posiada prywatne plaże, zaopatrzone w leżaki, ręczniki i parasole. Kąpiele słoneczne warto urozmaicić krótkim rejsem do pasa raf koralowych i spróbować snurkowania. Ciepła i przejrzysta woda Morza Czerwonego sprawia, że rafa i cały jej ekosystem zdaje się być dostępny na wyciągnięcie ręki, choć w rzeczywistości jest on zanurzony na kilka metrów pod powierzchnią wody.


Zwiedzając miasto warto zobaczyć najstarszy w Hurghadzie meczet oraz Kościół Koptyjski, a także wybrać się do Grand Aquarium lub delfinarium.
Kair (wtorek)
Wycieczka zaczyna się ok. 01:30 rano. Śniadanie w formie suchego prowiantu. W Kairze zwiedzamy: Gizę – 3 Wielkie Piramidy Faraonów: Cheopsa, Chefrena i Mkerynosa. Nieopodal największy posąg świata – Sfinks. Następnie chwila czasu w wytwórni esencji perfumeryjnych. Obiad (napoje dodatkowo płatne). Kolejnym punktem programu jest Muzeum Kairskie ze skarbami z grobowca Tutanchamona, rejs motorówką po Nilu (ok.30 minut – płatny 6 USD).
Cena ok. 100 USD (dziecko 45 USD)

Kair samolotem (środa)
Wyjazd ok. 04:30 rano. Suchy prowiant. Zwiedzamy: Muzeum Kairskie, Gizę - 3 Wielkie Piramidy i Stary Kair. Obiad w cenie wycieczki (napoje dodatkowo płatne). Powrót ok. godz. 20:30.
Cena: ok. 310 USD (dziecko 280 USD)

Luxor (czwartek, niedziela)
Wycieczka zaczyna się ok. 05:00 rano. Śniadanie w formie suchego prowiantu. Przejazd przez pustynię, podziwianie widoków, następnie podróż wzdłuż Nilu, gdzie można obserwować codzienne życie rolników egipskich. Program w Luksorze: Świątynia w Karnaku (aleja Sfinksów, sala hypostylowa), Dolina Królów (grobowce władców z okresu Nowego Państwa Egipskiego), Świątynia Królowej Hatszepsut, Kolosy Memnona, fabryka alabastru. Rejs motorówką po Nilu (ok. 30 minut – płatna 6 USD ). W cenie wycieczki obiad (napoje dodatkowo płatne).
Cena ok. 100 USD (dziecko 45 USD)

City Tour (sobota)
Wyjazd z hotelu ok 14:30. Przejazd do starego centrum miasta Hurghady – El Dahar. Wizyta w kaplicy koptyjskiej. Następnie zwiedzanie Akwarium Morskiego (wstęp ok. 3 USD). Nowa Marina – port jachtowy. Meczet (wejście płatne 1 USD). Wizyta w orientalnej kawiarni – shisha (1 napój gratis). Panorama Hurghady z nabrzeża. Wizyta w sklepie wolnocłowym. Możliwość zakupów w wytwórni olejków perfumowanych.
Cena ok. 25 USD (dziecko 15 USD)

Mega Safari (poniedziałek, wtorek, piątek)
Wyprawa na pustynię wschodnią. Przejażdżka jeepami, quadami, spiderami. Zwiedzanie wioski beduińskiej, poczęstunek herbatką i fajką wodną, przejażdżka wielbłądami, terrarium z pustynnymi zwierzętami.
Cena ok. 50 USD (dziecko 20 USD)

Discovery Safari (poniedziałek)
Około południa wyjazd jeepami na pustynię do bazy wypadowej. Jazda na quadach – ok. 40 min. Przejażdżka spider jeep carami (czterokołowe otwarte samochody terenowe – 4 osoby w jednym aucie). Przejazd do wioski beduińskiej. Krótka przejażdżka na wielbłądach. Następnie zwiedzanie wioski. Poczęstunek herbatą i kawą. Odwiedzimy także TERRARIUM (kobry indyjskie i egipskie, pytony, anakondy, jaszczurki kameleony, skorpiony, pająki, żółwie). Powrót do bazy wypadowej. Dla wszystkich, którzy zdążyli już zgłodnieć czeka kolacja, a podczas kolacji prawdziwe beduińskie pieczywo oraz przepyszne specjały egipskiej i beduińskiej kuchni a także zimne napoje. Wieczorem oglądanie gwiazd przez teleskopy, muzyka i folklor egipski - derwisz i tancerka brzucha . Powrót ok godziny 21.00.
Cena ok. 70 USD (dziecko 30 USD)

Quad Safari (poniedziałek, wtorek, piątek)
Dwugodzinna jazda czterokołowymi motorami po pustyni. Przejażdżka na wielbłądach. Odpoczynek w wiosce beduińskiej , herbata, fajka wodna. Grillowana kolacja, wieczór folklorystyczny . Wycieczka trwa od ok. godziny 13.00 do godziny 20.00.
Cena ok. 50 USD

Dolphin House 

Rejs po Morzu Czerwonym z możliwością snorkelingu (sprzęt ABC: maska, rurka, płetwy w cenie) – dwa postoje na rafach koralowych w Dolphin House i w innych miejscach niedostępnych dla zwykłych łodzi. Jedyna okazja pływania z delfinami żyjącymi na wolności.  Podczas wycieczki lunch. Cena ok. 55 USD (dziecko 20 USD). Dodatkowo 5 USD za opłatę środowiskową.

Giftun – Trzy Wyspy (poniedziałek, piątek)
Zbiórka przy recepcji w hotelu, transfer do portu (sprzęt ABC: płetwy, rurka, maska w cenie). Dwa razy po godzinie stajemy przy rafach koralowych – możliwość spróbowania swoich sił w snorkelingu, podziwianie wspaniałego pasa podwodnych raf koralowych, obiad na łodzi. Następnie dopływamy do wyspy Giftun, czas wolny na odpoczynek i kąpiel. Po odpoczynku wchodzimy na pokład i wracamy do Hurghady.
Cena ok. 35 USD (dziecko 15 USD)

Paradise Island (poniedziałek, piątek)
Całodzienna, relaksująca wycieczka na bajeczną prywatną plażę Paradise. Łagodne piaszczyste zejście do morza jest doskonałym miejscem dla rodzin z dziećmi. Wyjazd ok. godziny 08.00, snurkowanie przy pięknych rafach koralowych, zejście na plażę – czas na odpoczynek w cieniu palmowych parasoli. Przepyszny obiad w formie bufetu (napój gazowany bezalkoholowy i woda do obiadu w cenie). Przed wypłynięciem w porcie otrzymują Państwo sprzęt ABC do snurkowania. Powrotny rejs z wyspy w blasku zachodzącego słońca jest okazją do zrobienia ciekawych zdjęć.
Cena ok. 55 USD (dziecko 25 USD)

Mahmya (poniedziałek, piątek)
Rejs na wyspę, która jest częścią Narodowego Parku Podwodnego. Relaks na bajecznej, prywatnej plaży Mahmya. Podziwianie zachwycającego pięknem w widoku: lazuru morza i białych piasków plaży. Możliwość snurkowania – sprzęt w cenie. Łagodne piaszczyste zejście do morza jest doskonałym miejscem dla rodzin z dziećmi. Wypłynięcie z portu ok. godziny 09.00, zejście na plażę – czas na odpoczynek w cieniu palmowych parasoli. Przepyszny obiad w formie bufetu (bezalkoholowy napój gazowany oraz woda do obiadu w cenie). Powrót ok 17.00. Dzieci w wieku do 6 lat gratis.
Cena ok. 95 USD (dziecko 45 USD )

Sharm El Naga (niedziela, wtorek, piątek)
Sharm El Naga to idealne miejsce dla fanów snurkowania oraz dla osób, które mają chorobę morską, a chciałyby podziwiać podwodny świat. Jest to dziewiczy Podwodny Park Krajobrazowy, obszar raf Morza Czerwonego nieskażony działalnością człowieka i przez to zachowujący przepiękne formy koralowców i ogrom ciekawych ryb. Przejeżdżamy na teren parku, tam wypożyczamy sprzęt (ABC:  płetwy, rurka i maska wliczone w cenę). Jesteśmy na piaszczystej plaży z parasolami i łagodnym wejściem do morza.  Z tego miejsca podpływamy na wspaniałe tereny podwodnego świata łąk koralowców z ich mieszkańcami. Podziwiamy urzekającą florę i faunę. Obiad w cenie (napoje płatne dodatkowo). Powrót do Hurghady.
Cena ok. 55 USD (dziecko 25 USD)

Nurkowanie - Polskie Centrum Nurkowe
Niesamowite przeżycie odkrycia najpiękniejszych raf koralowych, w sprzęcie nurkowym, pod opieką polskich instruktorów. Oferujemy programy dla amatorów, jak i doświadczonych nurków.
1. Na Pierwszy Raz - nurkowanie intro - 65 USD
Całodniowa wycieczka, dwie sesje nurkowe z instruktorem – nurkowanie z łodzi na wodach otwartych.
2. A jeśli się spodoba - kurs Open Water Diver
Czterodniowy kurs zakończony certyfikatem największej amerykańskiej organizacji nurkowej na świecie PADI – 250 USD + 40 USD (certyfikat) + 40 USD (obowiązkowy podręcznik).
3. Dla doświadczonych – daily diver
Dwa nurkowania na wodach otwartych z łodzi 45 USD + 10 USD za sprzęt. Pakiety: 3 dni nurkowe –115 USD, 5 dni nurkowych–180 USD. Sprzęt płatny dodatkowo 10 USD za dzień.

Seascope (codziennie) 
Interesująca wycieczka, dzięki której będziemy mieli możliwość podziwiania wspaniałych raf koralowych Morza Czerwonego – krótki rejs w kierunku raf, następnie przejście do przestronnego, klimatyzowanego pomieszczenia znajdującego się w pod pokładem (ok. 2 m pod wodą). Znajdują się tam panoramiczne okna pozwalające obserwować niewiarygodne życie podwodne. Wycieczka trwa ok. 2 godziny.
Cena ok. 45 USD (dziecko 15 USD)

Akwarium Morskie (wtorek) 
Wizyta w największym w Hurghadzie akwarium morskim, otwartym w 2015 roku. Dzięki potężnym panoramicznym szybom oraz przeszklonym tunelom można poczuć się jak w toni morskiej. Akwarium szczyci się kilkoma wielkimi rekinami oraz płaszczkami, a także żółwiami morskimi. W ogrodzie znajdującym się na terenie akwarium jest mini zoo, gdzie można podziwiać rożne gatunki gadów oraz ptaków. Polecane zwłaszcza dla rodzin z dziećmi.
Cena ok. 55 USD (dziecko 25 USD)

Submarine (codziennie) 
Wycieczka trwa ok. 2 h. Z portu dopływamy do platformy, z której schodzimy do łodzi podwodnej. Jesteśmy na łodzi, która zanurza się na głębokość ok. 20 metrów. Na zewnątrz znajduje się zawodowy nurek karmiący ryby, by zwabić je w pobliże łodzi. Możemy dzięki temu oglądać wspaniałe gatunki ryb, występujące jedynie w Morzu Czerwonym.
Cena ok. 50 USD (dziecko 20 USD)

Delfinarium (codziennie poza wtorkiem)
Pokazy delfinów to atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Podczas godzinnego spektaklu widzowie mają okazję podziwiać inteligencję, zwinność oraz talent aktorski delfinów, morsa, lwa morskiego i fok. Ponadto delfinarium oferuje możliwość zakupu obrazów namalowanych przez ssaki oraz zrobienia sobie z nimi wspólnego zdjęcia, które będzie z pewnością niezwykłą pamiątką.
Cena ok. 45 USD (dziecko 25 USD)

Odnowa biologiczna z łaźnią turecką (codziennie)
Ok 2,5 godzinny relaks w eleganckim SPA zawiera: pobyt w saunie, łaźni parowej, łaźni tureckiej (peeling rękawicą i pianą + delikatny masaż), kąpiel w jaccuzzi oraz 50 minut masażu całego ciała. Podczas pobytu w cenie: woda mineralna, soki owocowe, kawa lub herbata. Spa w trakcie pobytu zapewnia: ręczniki, szlafrok, kapcie.
Cena ok. 55 USD

Powyższa lista wycieczek ma jedynie charakter informacyjny i w świetle prawa nie stanowi oferty handlowej Biura Podróży EXIM S.A. Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych organizowanych przez naszego kontrahenta lokalnego udziela rezydent na miejscu. Podane wyżej ceny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.
Wróć