Riwiera Makarska – wczasy, wycieczki: biuro | Exim Tours
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG
Wybrany region

Riwiera Makarska

Oferty
Opis regionu

RIWIERA MAKARSKA

Riwiera Makarska w środkowej części Dalmacji to tętniący życiem kurort turystyczny, jeden z najpopularniejszych w Chorwacji. Co roku przyciąga tysiące turystów chcących nasycić się malowniczymi widokami i skorzystać z licznych atrakcji w urokliwych miasteczkach tego regionu.
Riwiera Makarska w Chorwacji to jeden z najciekawszych turystycznie regionów tego malowniczego państwa leżącego nad Morzem Adriatyckim. Znajduje się w centrum Dalmacji, tuż u podnóża Gór Dynarskich, na południe od delty rzeki Neretwy. Wakacje na Makarskiej Riwierze to świetna propozycja dla rodzin z dziećmi, szczególnie w takich miejscowościach jak Baška Voda, Promajna, Podgora czy Čaklje. Przejrzyste wody Adriatyku, przyjemny śródziemnomorski klimat, liczne piaszczyste plaże, wyśmienita kuchnia i szereg różnego rodzaju atrakcji (np. rejsy statkiem czy wycieczki szlakami rowerowymi) sprawiają, że Riwiera Makarska tętni życiem przez całe lato.


Riwiera Makarska ‒ co warto zobaczyć?

Wczasowicze spędzający wakacje na Riwierze Makarskiej często na miejsce do odpoczynku wybierają stolicę kurortu, czyli Makarską. Nie brakuje tu rozległych piaszczystych plaż, które zachęcają do wodnych i słonecznych kąpieli, ale również innych atrakcji, których nie można pominąć, odwiedzając to miejsce. W głównym mieście Riwiery Makarskiej znajduje się Muzeum Malakologiczne, czyli Muzeum Muszli w zabytkowym klasztorze franciszkańskim. Na wzgórzu w centrum miasta znajdziemy również obserwatorium astronomiczne, gdzie wieczorem można podziwiać gwiazdy. W środkowej części miasta znajduje się Plac Kačić z katedralnym barokowym kościołem św. Marka oraz pomnikiem Andrija Kačića Miošića ‒ patrona miasta. Do chętnie odwiedzanych atrakcji turystycznych Riwiery Makarskiej należy również Park Przyrody Biokovo, usytuowany u stóp masywu Biokovo. Najpiękniejsze widoki na malowniczy kurort rozlegają się z góry św. Jerzego, na którą można wybrać się pieszo jedną z tras turystycznych bądź dotrzeć tam samochodem. 


Riwiera Makarska ‒ plaże 

Riwiera Makarska to miejsce, gdzie znajduje się ponad 60 kilometrów malowniczych plaż i niezliczonych urokliwych zatoczek. Odwiedzając Chorwację, warto wybrać się na jedną z najbardziej docenianych i wyróżnianych na świecie plaż, czyli Punta Rata. W 2004 roku magazyn „Forbes” umieścił ją na liście 10 najładniejszych plaż świata (zajęła szóste miejsce na świecie, a pierwsze w Europie). Nie mniej urokliwe od Punta Rata są plaże Stomarica i Berulia ‒ zostały one wyróżnione certyfikatem „Błękitnej Flagi”, co oznacza, że spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa, czystości i funkcjonowania zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Na liście European Best Destinations wśród 15 najpiękniejszych plaż znalazła się plaża Podrače, znajdująca się w Breli.

Wróć