Hotel Voramar - Costa Blanca, Hiszpania | Exim Tours HTTP/1.0 200 OK Cache-Control: no-cache, private Date: Sun, 29 Mar 2020 03:01:19 GMT
Rezerwuj: 801 44 30 3032 349 27 35 | infolinia czynna: sob.-czw. 10:00-21:00, pt. 10:00-22:00

Opis hotelu

Wycieczki fakultatywne

Lokalizacja

Kategoryzacja hotelu

- kat. Eximtours 4*
- kat. lokalna4*

Położenie

- Benidorm
- w pobliżu,  bary/restauracje, sklepy
- ok 100 m od supermarketu
- ok 4 km od Parku wodnego Acqua Natura
- ok 7 km od Parku wodnego Aqualandia
- ok 9 km od Parku Rozrywki Terra Mítica
- ok 13 km od Altea
- ok 25 km od Calpe
- ok 44 km od Alicante
- ok 60 km od lotniska ALC

Plaża

- piaszczysta ok 350 m.
- parasole i leżaki płatne

Pokoje

Pokój Standard
- balkon/taras
- klimatyzacja/ogrzewanie
- Internet Wi Fi
- łazienka (wanna/prysznic, WC, suszarka)
- TV-SAT, telefon, sejf (płatny)

Sport, Relaks, Rozrywka

- basen
- taras słoneczny z leżakami
- wieczorne rozrywki
- zespół animatorów
- pokój gier
- centrum fitness

Wyżywienie

SelfCatering (SC) – bez wyżywienia
Bed&Breakfast (BB) – śniadanie w formie bufetu.
HalfBoard (HB) – śniadanie i kolacja w formie bufetu. Napoje do kolacji płatne.
Full Board (FB) – śniadanie, obiad, kolacja w formie bufetu. Napoje do obiadu i kolacji płatne

Restauracje i bary

- restauracja główna
- bar
- bar przy basenie
 

Dodatkowe informacje

- hotel odnowiony w 2016 r.
- 5 piętrowy, 137 pokoi
- winda
- całodobowa recepcją
- internet Wi-Fi w miejscach ogólnodostępnych (bezpłatne)
- przechowalnia bagażu
- sala TV
- sejf (płatny)
- pralnia (płatna)
- wypożyczalnia samochodów, rowerów (płatna )
- www.hotelvoramarbenidorm.com

Bagaż

Gdańsk, Kraków,  Poznań, Warszawa Modlin, Wrocław (RyanAir);
Cena zawiera bagaż podręczny (40x20x25)
Klienci mogą dokupić dodatkowy bagaż o wadze 10 kg (55x40x20)
- Usługa EXBAG - 125zł/osobę,
Do każdej rezerwacji istnieje możliwość dokupienia bagażu rejestrowanego o wadze;
- 20 kg - 245 PLN (od 16.03 - 31.05 i od 01.10-31.10)/ 310 PLN (od 01.06-30.09)
Uwaga! Jeżeli bagaż zostanie dodany już po potwierdzeniu rezerwacji jego cena będzie wyższa.

Warszawa (WizzAir);
Cena zawiera bagaż podręczny (40x30x20);
Klienci mogą dokupić dodatkowy bagaż o wadze 10 kg (55x40x23)
- Usługa EXBAG - 210zł/osobę
Do każdej rezerwacji istnieje także możliwość dokupienia bagażu rejestrowanego o wadze;
- 20 kg -  410 PLN ( wyloty do 05.05 i od 01.06 - 30.09)/ 300 PLN ( wyloty od 06.05 - 31.05 i od 01.10-31.10)
- 32 kg -  570 PLN ( wyloty do 05.05 i od 01.06 - 30.09)/ 445 PLN ( wyloty od 06.05 - 31.05 i od 01.10-31.10)
Uwaga! Jeżeli bagaż zostanie dodany już po potwierdzeniu rezerwacji jego cena będzie wyższa.

Berlin Schonefeld, Tegel (RyanAir);
Cena zawiera bagaż podręczny (40x20x25)
Klienci mogą dokupić dodatkowy bagaż o wadze 10 kg (55x40x20)
- Usługa EXBAG - 125zł/osobę,
Do każdej rezerwacji istnieje możliwość dokupienia bagażu rejestrowanego o wadze;
- 20 kg - 245 PLN (od 16.03 - 31.05 i od 01.10-31.10)/ 310 PLN (od 01.06-30.09)
Uwaga! Jeżeli bagaż zostanie dodany już po potwierdzeniu rezerwacji jego cena będzie wyższa.

Berlin Tegel (EasyJet);
Cena zawiera bagaż podręczny 10 kg (56x45x25)
Do każdej rezerwacji istnieje możliwość dokupienia bagażu rejestrowanego o wadze;
- 15 kg - 290 PLN (od 02.04 - 08.05)/ 270 PLN (od 09.05-31.08)
- 23 kg - 330 PLN (od 02.04 - 08.05)/ 310 PLN (od 09.05-31.08)
Uwaga! Jeżeli bagaż zostanie dodany już po potwierdzeniu rezerwacji jego cena będzie wyższa.

                 Costa Blanca   
             
                     

 
Wybrzeże Costa Blanca to niepowtarzalny mikroklimat, piękna architektura, arystokratyczny  duch, po prostu bajka!
Postaramy się aby Państwo od pierwszego momentu poczuli się jak w bajce. Zespół naszych profesjonalistów ma zaszczyt zaproponować Państwu swoje usługi aby zapewnić Wam zasłużony odpoczynek na Costa Blanca.
Nasi przewodnicy znający "od zaplecza " cały teren pokażą Wam przepiękne zakątki i opowiedzą o historii, kulturze i tradycjach tego regionu.
Costa Blanca to turystyczna nazwa Prowincji Alicante , jednego z najpopularniejszych kurortów w Europie i na całym świecie.
Costa Blanca leży na hiszpańskim wybrzeżu Morza Śródziemnego.
Jej plaże rozciągają się na długości 218 km. Piękne piaszczyste plaże przeplatają zaciszne zatoczki i urwiska. W głębi lądu wiele interesujących miejsc, góry które również są ciekawą atrakcją dla turystów. Klimat - to jedna z głównych zalet tego rejonu. Dwa tysiące osiemdziesiąt słonecznych godzin w roku.
Zabytki, muzea, historyczno-kulturalne dziedzictwo, tradycyjna i awangardowa sztuka, rzemiosło artystyczne, niezliczona ilość imprez i ponadczasowych tradycji oraz świąt nie przestają zadziwiać gości, którzy nie są w stanie uchwycić wszystkiego podczas jednego pobytu.

Monumentalne zabytki architektury które spotkać można na całym wybrzeżu Costa Blanca wymagają dokładnego przygotowania tras zwiedzania.

Rysunki w jaskiniach pierwotnych homo sapiens to dziedzictwo kulturowe ludzkości, zamki, pałace, mury obronne, twierdze, starówki oraz domy w nowoczesnym stylu, muzea, ekspozycje i sale wystaw zachwycą nawet najbardziej wymagających gości. Nie wspominając o wizytach winnicach oraz warsztaty gastronomiczne które w ostatnich latach stały się bardzo popularne.
 
Serdecznie witamy na Costa Blanca.
 
 

WALENCJA

 
 
 Widokowa wycieczka przez Walencję zapozna Państwa z jednym z najpiękniejszych miast Hiszpanii. Walencja, tonąca w kwiatach, elegancka, interesująca i strojna o każdej porze roku. Hiszpanie mówią:" Jeśli Państwo chcą zobaczyć kwiaty i ogrody, jedzcie do Walencji" Nie mniej interesująca jest również barwna historia pięknej Walencji, jej zabytki, pałace , wąskie uliczki, parki, etc. Pierwszy przystanek zrobimy na Plaza de la Virgen, to malowniczy, przestronny, zawsze ożywiony, przepełniony radością i światłem Plac, uznany za historyczne i urzędowe Centrum Walencji oraz ulubione miejsce spotkań Walencjan, nie wspominając o turystach. To również punkt z którego wywodzi się Walencja, właśnie tu, niegdyś na wyspie otoczonej korytem rzeki Turia Rzymianie, jako pierwsi zbudowali miasto. Rzymskie Forum, następnie Wizygocka świątynia, na fundamentach której Maurowie wznieśli meczet to również miejsce na którym dziś stoi dostojna Katedra.
Jako wspomnienie o rzece, na Palcu de la Virgen, biją w niebo strugi wody z fontanny , gdzie centralna figura, w otoczeniu siedmiu panien z dzbanami lejącymi wodę, symbolizuje rzekę Turia.
Katedra w Walencji pod wezwaniem Najświeższej Marii Panny to prawdziwe cudo, z punktu widzenia, na jej nietypową na średniowiecze architekturę oraz znacznie historyczne. Wchodząc do Katedry zaskakuje surowy i ascetyczny gotyk, czarujący barok, dzieła malarskie z różnych epok: Paolo de San Leocadio, Vincentego Marcipa, Juana de Juanes, Fernando Yàñez de Alameda, Hernanda de los Llanos oraz wielkiego Francisco Goya.
Jedna z głównych relikwii chrześcijaństwa- Święty Graal - kielich z którego Chrystus  pił   wino  podczas  ostatniej  wieczerzy,  przechowywana jest   w Katedrze w Walencji. Na katedralną dzwonnicę " El Miguelete" można wejść, zaliczając 207 stopni. W Bazylice, poświęconej patronce miasta," Matce Boskiej Opuszczonych" Virgen de los Desamparados, zawsze pełnej świec i kwiatów, zachwycą Państwa wnętrza oraz rzeźbiona figura Matki Boskiej z piętnastego wieku. W trakcie zwiedzania zobaczycie dwie wieże, bramy wjazdowe , Quart i Serranos pozostałe po murze obronnym, niegdyś otaczającym miasto. Przechadzając się wąskimi uliczkami starego miasta , dojdziecie  do  perły  świeckiej  architektury  średniowiecza-  Giełdy Jedwabiu
-znajdującej się na liście Dziedzictwa UNESCO, a następnie odwiedzicie Mercado Central (Centralny Rynek) i wiele więcej.
Jest jeszcze inna Walencja, zdolna zaskoczyć najbujniejszą wyobraźnię. Walencja zapraszająca na podróż w przyszłość, do Miasta Nauki i Sztuki, w otoczeniu niesamowitych budynków najwybitniejszego architekta Walencji ostatnich lat Santiago Calatrava.
 Wycieczka całodniowa
CENA 60 Euro / osoby, dzieci do 12 lat 42 Euro.

 

 

ALICANTE I NOVELDA

 

Wzdłuż wybrzeża Costa Blanca, na przestrzeni wieków zbudowano wiele zamków,  100   z   nich  jest   oficjalnie  zarejestrowanych  jako   dziedzictwo kulturowe Hiszpanii. Dużo z nich wybudowanych zostało przez Maurów, inne przez Chrześcijan. Jeden z nich, to " Castillo la Mola" leżący 4 km od miasta Novelda. Zamek, który został wzniesiony przez Maurów w XII w na ruinach rzymskiej fortecy. Bardzo strategiczne miejsce w okresie bitew pomiędzy muzułmańską Murcią a chrześcijańskim królestwami Castylii i Aragonu. Do dziś zachowały się dwie wieże. Kwadratowa zbudowana jeszcze przez Muzułmanów oraz 17 sto metrowa, trójkąta wieża z XIV w wybudowana przez Chrześcijan. Niewiele zamków może pochwalić się wierzą wzniesioną na trójkątnym fundamencie, co było wielką rzadkością w średniowieczu. Sanktuarium Marii Magdaleny - architektoniczna bliźniaczka "Sagrada Familia" Gaudiego. Wybudowane w mieście Novelda, środkami mieszkańców przez lokalnego architekta José Sala Sala na początku XX w. Maria Magdalena to patronka miasta Novelda, której poświęcona jest symbolika architektury oraz wystrój Sanktuarium.
A we wnętrzach , niespodzianka! Jedyne na świecie ,organy , wykonane wyłącznie z marmuru, gdzie będą Państwo mieli możliwość usłyszeć dźwięk tego oryginalnego instrumentu.
Następnie udamy się na degustację lokalnych win wytrawnych w winnicy Heretat Cecilia, której założycielem był Markiz de la Romana w 1707 roku. Podczas wizyty poznają Państwo sekrety produkcji win. Kończąc Waszą podróż , zwiedzicie Alicante, gdzie na szczycie skały Benicantil, na wysokości 166 m n.p.m. znajduje się jedna z największych , średniowiecznych fortec Hiszpanii "Santa Barbara" , z której można podziwiać najpiękniejsze widoki  na całe miasto Alicante. Zamek dzieli się na trzy części, wybudowane w różnych okresach. Na samym szczycie, najstarsza część - Wieża- z XIV w. Druga część z XVI w. gdzie niegdyś mieściły się koszary Króla Filipa II. Zewnętrzna część, została dobudowana w XVIII w., gdzie znajduje się tzw. Revellin del Bon Repós.
 Wycieczka całodniowa
CENA 60 Euro / osoby, dzieci do 12 lat 42 Euro. Wycieczka półdniowa samo Alicante
35 Euro/ osoby, dzieci do 12 lat 20 Euro.

 

GUADALEST I ALTEA

Siedemnaście kilometrów od znanego hiszpańskiego kurortu, Benidorm, położonego w prowincji Alicante, znajduje się niewielka, górska wioska, zamieszkana przez niewiele więcej niż dwieście osób ,pod nazwą Guadalest. Ale jej wielkość nie ma żadnego znaczenia, gdyż rocznie odwiedzana jest przez ponad dwa i pół miliona turystów . Główną atrakcją Guadalestu jest zamek, wybudowany przez Maurów w XI w na granitowej skale,
pochodzenia wulkanicznego , na wysokości 600 m npm. z oddali wyglądający jak orle gniazdo, przez wieki ukryte wśród skał nad malowniczą doliną rzeki Guadalest. To najchętniej odwiedzane miejsce w Hiszpanii, po słynnym Muzeum " Prado" w Madrycie. Dostać się na zamek- twierdze można tylko przechodząc przez ośmiometrowy tunel wykuty w skale. Dochodząc do placu widokowego, w mgnieniu oka można zrozumieć dlaczego przez wieki chrześcijanie nie byli w stanie zdobyć tej silnej muzułmańskiej twierdzy. Bitwy i wojny trwały aż do Xlll w. Z zamku i wieży strażniczej "Peñon de la Alcalá" rozpościera się zapierający dech widok na całą dolinę. Guadalest słynie również ze swych ośmiu muzeów, każde z nich jedyne w swoim rodzaju, o bardzo różnorodnej tematyce ,jak np. unikalne muzeum miniatur lub muzeum tortur z czasów świętej inkwizycji.
 
 
Podczas wizyty na wybrzeżu Costa Blanca obowiązkowo należy odwiedzić malownicze miasteczko Altea. Dawniej mała rybacka wioska dzisiaj miasto artystów i malarzy Liczne sklepiki z pamiątkami, butiki, galerie sztuki oraz wyszukane restauracje lokalnej oraz międzynarodowej kuchni kuszą zapachami podczas spaceru wąskimi uliczkami.
 Wycieczka półdniowa

CENA 35 Euro / osoby, dzieci do 12 lat 20 Euro.

 

KARTAGINA

 
Kartagina to jedno z najpiękniejszych miast południowego wybrzeża Costa Blanca i jedno z najstarszych miast Hiszpanii. Niegdyś Kartaginę nazywano "miastem zamków", praktycznie na każdym wzgórzu miasta można zobaczyć zamek, wierzę lub ruiny fortecy.
Na najwyższym wzgórzu wznosi się zamek Castillo de la Concepción, budowę którego zaczęli Kartagińczycy a zakończyli Rzymianie. Zamek otoczony jest parkiem wież (Parque de las Torres) ,który wspaniale oddaje dawną świetność miasta. Po stopniach zamku można zejść do  starego miasta, gdzie znajduje się Katedra z XIII w. Santa Maria la Vieja. Katedra pierwotnie zbudowana w stylu gotyckim lecz później wielokrotnie była przebudowywana i restaurowana. We wnętrzach Katedry można zobaczyć rzymską mozaikę oraz niewielką kolekcję przedmiotów z wykopalisk archeologicznych. W sąsiedztwie Katedry zobaczycie Mur Bizantyjski, ruiny Rzymskiego Teatru oraz interesującą Galerię Sztuki Współczesnej.
W mieście również zachowały się przepiękne kościoły: Iglesia de Santa Maria de la Gracia w stylu barokowym z XVIII w. gdzie szczególne zainteresowanie wzbudza ołtarz główny, rzeźby Salzillo oraz Roque López (znanych hiszpańskich rzeźbiarzy) oraz obrazy Carmony i Muñoza. Rzeźby znanego Salzillo można zobaczyć również w kościołach: Iglesia de San Diego oraz Iglesia de la Caridad.
Wycieczka całodniowa.
CENA 60 Euro / osoby, dzieci do 12 lat 42 Euro.
Dodaj do zapamiętanych Usuń z zapamiętanych

Voramar

Hiszpania, Costa Blanca

Cena za osobę: 1219.00PLN
Cena za całość: 1219.00 PLN