Hotel El Borj - Wybrzeże Wschodnie, Tunezja | Exim Tours HTTP/1.0 200 OK Cache-Control: no-cache, private Date: Fri, 03 Apr 2020 16:26:30 GMT
Rezerwuj: 801 44 30 3032 349 27 35 | infolinia czynna: sob.-czw. 10:00-21:00, pt. 10:00-22:00

Opis hotelu

Wycieczki fakultatywne

Lokalizacja

Kategoryzacj hotelu

- kategoria Exim Tours 3*
- kategoria lokalna 3*

Położenie

- przy plaży
- 110 km od lotniska w Enfidii
- 45 km od lotniska w Monastirze

Plaża

- piaszczysta, leżaki i parasole (bezpłatne)

Pokoje

- klimatyzacja centralna (15.06 – 15.09)
- TV Sat, telefon
- balkon/taras
- prysznic, suszarka do włosów
- łóżeczko dla dzieci (na życzenie)
- sejf/ mini lodówka (płatne dodatkowo)

Sport, relaks, rozrywka

Bezpłatne: aerobik, gimnastyka w wodzie, piłka wodna, rzutki, mini golf, tenis stołowy, tenis, siatkówka plażowa, programy animacyjne dzienny i wieczorny, dyskoteka.


Płatne dodatkowo: hammam, SPA, masaże

Wyżywienie

- All inclusive: kuchnia regionalna i międzynarodowa. Posiłki serwowane są w restauracji głównej. Śniadanie, obiad i kolacja w formie bufetu, przekąski w ciągu dnia w wybranych barach. Lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe serwowane są od 10:00 do 00:00 w wybranych barach. Późne śniadanie 10:00 - 12:00 podawane w Lobby Barze, Przekąski (burgery, pizza) 11:30 – 12:30, 15:30 – 16:30 serwowane w barze Big Sure.

Dla dzieci

- wydzielona część basenu
- mini klub  dla dzieci w wieku 4-12 lat
- opieka do dziecka (na zapytanie płatna dodatkowo)

Restauracje i bary

- restauracja główna Les Remparts (kuchnia lokalna i międzynarodowa)
- restauracja a la carte Neptune z kuchnią tunezyjską (dostępna raz na pobyt po wcześniejszej,  min. na 24 h wcześniej, rezerwacji w recepcji).
- Lobby Bar 10:00 – 00:00
- Azur 10:00 – 00:00 położony na terenie basenu
- Big Sure 10:00 – 16:00 położony na plaży.
- The Moorish Cafe  12:00 – 15:00, 18:00 – 23:00 serwuje tradycyjną kawę i herbatę miętową, shishę. (bar płatny dodatkowo).

Dodatkowe informacje

- WI-FI na terenie hotelu (bez gwarancji zasięgu)
- sklepik z pamiątkami, pralnia, kafejka internetowa, lekarz (na życzenie) – wszystko płatne dodatkowo.
- https://www.ttshotels.com.tn/elborj/english/index.php

Cena

Cena zawiera: bilet lotniczy, zakwaterowanie w hotelu (doba hotelowa zaczyna się w dniu przyjazdu od godz. 14:00, kończy o godz. 10:00 - 12:00 w zależności od hotelu), transfer lotnisko - hotel – lotnisko, opiekę polskojęzycznego rezydenta, wyżywienie wg opisu, podatek VAT, obowiązkowe ubezpieczenie podstawowe (KL, NNW, bagażu, następstw chorób przewlekłych – ERGO Ubezpieczenia Podróży), Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, opłaty lotniskowe i paliwowe.

SAHARA (wycieczka 2-dniowa)

1 dzień
Wyjazd z hotelu wcześnie rano. W programie przewidziano zwiedzanie EL Jem, słynącego z mo­nu­mentalnego amfiteatru z III w. p.n.e. Mijając drugie największe miasto Tunezji, Sfax, kierujemy się na południe, gdzie poczujemy pierwszy oddech Sahary. Kolej­nym punktem jest Matmata, gdzie znajdują się podziemne jaskinie zamieszkane przez Berberów – rdzen­nych mieszkańców Tunezji, zwanych często Troglodytami. Większość pod­ziemnych jaskiń jest do dziś zamieszkana, dlatego zwiedzanie tych domów ma charakter autentyczny. Tu również czeka nas obiad w berberyjskiej restauracji. Następnie dotrzemy do Douz, nazywanej bramą Sahary – ty­powej oazy pustynnej. Czeka nas przejażdżka na wielbłądach (fakultatywnie) w strojach ludzi Sahary po piaszczystych wydmach. Nocleg i kolacja w hotelu.
2 dzień
W tym dniu czeka nas przejażdżka do Tozeur przez słone jezioro Chott El Jerid - największe słone jezioro Afryki. Zrobimy krótki postój na środku jeziora, aby poczuć bezkresną rozległość Sahary. Za jeziorem leży już obszar Jeridu z najsłynniejszymi oazami Tozeur i Nefta. Następnie przesiadamy się do samochodów terenowych (fakultatywnie), w których poczujemy klimat rajdu Paryż – Dakar pędząc przez pustynię do miasta zwanego Ong Jemel oraz do miejsc, w których Georg Lucas kręcił kultowe „Gwiezdne wojny”. Dojedziemy również do czarujących górskich oaz – Chebika i Tamerza. Do Metlaoui dotrzemy na obiad. Potem kierujemy sie przez Gafse do Kairouan, zwanego często czwartą stolicą islamu, gdzie będzie czas wolny na zdjęcia przy meczecie, zwiedzanie wystawy dywanów i za­kup pamiątek. Wieczorem, pełni wrażeń, wrócimy na kolacje do naszych hoteli.
Cena: ok. 65 EUR za osobę

 Dodatkowe opłaty nieobowiązkowe  nie wliczone w cenę (cena za osobę):

- 1 EUR - opłata za możliwość robienia zdjęć w EL Jem,

- 11 EUR - dopłata do pokoju SGL w Douz (dostępność jest uzależniona od obłożenia hotelu),

- 11 EUR – przejażdżka na wielbłądach,

- 3,5 EUR  - przejażdżka bryczką po oazie,

  • 14,50 EUR – przejażdżka samochodami terenowymi do Ong Jemel i oaz górskich.

 

TUNIS – KARTAGINA – SIDI BOU SAID 

Wyprawa do stolicy Tunezji – Tunisu, w którym czeka Państwa spacer po uliczkach Medyny (Starego Miasta) wpisanej na listę UNESCO. Podczas wycieczki udają się Państwo także do Kartaginy, założonej w 814 roku p.n.e., gdzie będzie można podziwiać unikatową kolekcję rzymskiej historii sztuki w muzeum archeologicznym na Wzgórzu Byrsa. Zobaczą Państwo także ruiny Term Antoniusza, co pozwoli przenieść się w czasy rzymskie. Kolejno wizyta w  Sidi Bou Said – przepięknym, biało-niebieskim miasteczku o architekturze mauretańskiej, zwanym również miasteczkiem artystów i malarzy.
Cena: ok. 39 EUR za osobę

Dodatkowe opłaty nieobowiązkowe  nie wliczone w cenę (cena za osobę):

- 1 EUR - opłata za możliwość robienia zdjęć w muzeum Bardo,

- 1 EUR - opłata za możliwość robienia zdjęć w Kartaginie.

BALLADA PO MORZU
Romantyczny rejs łodzią piracką w pełne morze z przystankami na kąpiel. W czasie rejsu serwowane będą lekkie przekąski i napoje orzeźwiające.
Cena: ok. 18 EUR za osobę

LASER SHOW (ALZAHRA SHOW)
Ciekawy program składający się z 2 punktów: wieczoru folklorystycznego w Kazbie połączonego z biesiadą, tańcami, degustacją miejscowego wina i kolacją, kolejnym punktem imprezy jest pokaz laserowy z cyklu światło i dźwięk w amfiteatrze, połączony z animacją obrazów przedstawiającą dzieje Tunezji od czasów Kartaginy.
Cena:  ok. 28 EUR za osobę

KARAWANA
Około 2 godzinna przejażdżka na wielbłądach, podczas której będziecie mieli Państwo szansę na degustację chleba arabskiego i oliwy z oliwek.
Cena: ok.  17 EUR za osobę

 
Powyższa lista wycieczek ma jedynie charakter informacyjny i w świetle prawa nie stanowi oferty handlowej Biura Podróży EXIM TOURS POLSKA. Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych organizowanych przez naszego kontrahenta lokalnego udziela rezydent na miejscu. Wyżej podane ceny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Dodaj do zapamiętanych Usuń z zapamiętanych

El Borj

Tunezja, Wybrzeże Wschodnie

Cena za osobę: 2119.00PLN
Cena za całość: 2119.00 PLN