Hotel Akti Ouranoupolis - Chalkidiki, Grecja | Exim Tours HTTP/1.0 200 OK Cache-Control: no-cache, private Date: Mon, 06 Apr 2020 05:05:57 GMT
Rezerwuj: 801 44 30 3032 349 27 35 | infolinia czynna: sob.-czw. 10:00-21:00, pt. 10:00-22:00

Opis hotelu

Wycieczki fakultatywne

Lokalizacja

Informacje Ogólne:

Akti Ouranoupolis znajduje się bezpośrednio na plaży piaszczysto-żwirowej. Dla Państwa komfortu hotel posiada recepcję, mini market, klimatyzację i lobby. W 3-piętrowym hotelu personel mówi po rosyjsku, angielsku i niemiecku. Goście, którzy chcą być mobilni również na urlopie, mogą wypożyczyć motocykl. Dzieci mają możliwość zabawy na placu zabaw. Do dyspozycji są 2 czynny w sezonie baseny ze słodką wodą i brodzikiem. Goście mogą zrelaksować się przy drinku w barze przy basenie. Parasole słoneczne i leżaki do opalania są dostępne za opłatą na plaży i bezpłatnie na basenie. W pobliżu hotelu z możliwością dojazdu: dyskoteka (2 km) i lotnisko SKG (140 km). W pobliżu hotelu znajdują się centrum miasta, supermarket, bary/restauracje i przystanek autobusowy. Oferta rozrywkowa hotelu: sala telewizyjna. Hotel posiada parking dla samochodów.

Udogodnienia:

Hotel oferuje sejfy, usługi prasowania, kantor, serwis pokojowy i pralnię. Dostęp do Internetu w terminalach internetowych i bezprzewodowego poprzez hotspot. Rodzinny hotel oferuje brodzik, aby zapewnić rodzicom i najmłodszym gościom przyjemny pobyt. Godziny pracy recepcji: 24h.

Posiłki:

Śniadanie w godz. 08:00 - 10:00 : kontynentalny. W hotelu znajduje się restauracja. zęściowe wyżywienie: Częściowe wyżywienie obejmuje śniadanie i kolację.

Rodzaje wyżywienia

HalfBoard (HB) – śniadanie i kolacja w formie bufetu. Napoje do kolacji płatne.
 

Sport i Rozrywka:

W ramach aktywności hotel oferuje sala gier, bilard i tenis stołowy. Goście, którzy również na urlopie chcą spędzać czas uprawiając sport, mają następujące możliwości: siatkówka plażowa.

Dodatkowe Informacje:

Akceptujemy następujące formy płatności: karta Visa i karta Eurocard/MasterCard. Za korzystanie z niektórych urządzeń, ofert i aktywności mogą być pobierane dodatkowe opłaty. Podatek płatne na miejscu.

Bagaż

Kraków, Warszawa Modlin (RyanAir);
Cena zawiera bagaż podręczny (40x20x25)
Klienci mogą dokupić dodatkowy bagaż podręczny o wadze 10 kg (55x40x20)
- Usługa EXBAG - 120zł/osobę,
Do każdej rezerwacji istnieje możliwość dokupienia bagażu rejestrowanego o wadze;
- 20 kg - 220 PLN 
Uwaga! Jeżeli bagaż lub dodatkowe usługi zostaną dodane już po potwierdzeniu rezerwacji ich cena będzie wyższa

Berlin Schonefeld (RyanAir);
Cena zawiera bagaż podręczny (40x20x25)
Klienci mogą dokupić dodatkowy bagaż podręczny o wadze 10 kg (55x40x20)
- Usługa EXBAG - 120zł/osobę,
Do każdej rezerwacji istnieje możliwość dokupienia bagażu rejestrowanego o wadze;
- 20 kg - 220 PLN (od 15.03 - 31.05 i od 01.10-31.10)/ 310 PLN (od 01.06-30.09)
Uwaga! Jeżeli bagaż lub dodatkowe usługi zostaną dodane już po potwierdzeniu rezerwacji ich cena będzie wyższa

Góra Athos
Na tej wycieczce mają Państwo możliwość podziwiania ze statku imponującej „świętej góry” Athos, zwanej także Republiką Mnichów. Żyją tam, odcięci od stałego lądu i oderwani od codzienności i reszty świata, prawosławni mnisi w ok 20 monasterach. Kobiety nie mają tutaj wstępu. Autobusem dojeżdżamy portu Ormos Panajias, gdzie przesiadamy się na statek. Podczas tego rejsu wzdłuż w zachodniej części półwyspu, przewodnik opowiada o historii tej góry i życiu codziennym mnichów. Prosimy nie zapomnieć o aparatach fotograficznych by sfotografować to unikalne miejsce, pełne skupienia, do którego turyści nie mają dostępu. W południe robimy przerwę w małej wiosce rybackiej Ouranoupolis, położonej w piaszczystej zatoce, która  zachowała tradycyjną grecką atmosferę i urok. Jest to ostatnia miejscowość turystyczna leżąca na granicy z Republiką Mnichów. Można tu spróbować pysznych, świeżych ryb, można kupić pamiątki, w tym wykonane ręcznie przez mnichów ikony. Dodatkowo można zobaczyć bizantyjską wieżę fortyfikacyjną z XIV wieku. Po przerwie płyniemy z powrotem do portu i przesiadamy do autobusu, który dowiezie nas do hotelu.

Meteory
Jedna z największych atrakcji północnej Grecji to Meteory – zespół skał na szczycie których wybudowano monastery – klasztory prawosławne pełniące funkcje sakralne i obronne. Są one drugim najważniejszym, po Górze Athos, centrum monastycyzmu w Grecji. W drodze do Meteorów przejeżdżamy koło Salonik, drugiego co do wielkości miasta w Grecji. Po przerwie na kawę kontynuujemy podróż niezapomnianą trasą do Kalambaki, miasta leżącego u stóp Meteorów. Chociaż monasterów było w sumie 24, pierwszy wybudowany został w XIV wieku a do naszych przetrwało czasów 6, to zwiedzać można tylko 2 z nich. Są w nich piękne bizantyjskie freski i ikony a także wszechobecna atmosfera spokoju i modlitewnego skupienia. Autokar mozolnie pnie się w górę a my mamy możliwość podziwiania pięknych pionowych skał stwarzających niesamowite wrażenie. W Kalambace mamy czas wolny na fotografowanie i zjedzenie typowego greckiego obiadu.
Ważne: Do klasztoru można wejść tylko w odpowiednim stroju – zakryte ramiona, długie spódnice u kobiet i spodnie u mężczyzn.


Saloniki
Wycieczka rozpoczyna się od centrum miasta, gdzie znajduje się najbardziej rozpoznawalny symbol Salonik – wybudowana przy nabrzeżu przez osmańskiego sułtana Sulejmana Wielkiego Biała Wieża. Rozpoczynamy nasz spacer ulicą Tsimiski, wzdłuż której znajdują się najpiękniejsze sklepy i butiki pełne różnorodnych pamiątek i towarów. Dalej idziemy drogą prowadzącą do portu. Odwiedzamy halę targową Kapani, gdzie można kupić świeże ryby, warzywa, owoce i przyprawy. Atmosfera jak na targu, jest głośno, sprzedawcy krzycząc zachwalają swój towar. Możemy zwiedzić Muzeum Archeologiczne w którym znajdują się m.in. znaleziska z grobu Filipa II Macedońskiego, następnie przejeżdżamy obok kampusu Uniwersytetu Arystotelesa, przy którym znajduje się najwyższy punkt widokowy Salonik. Zobaczymy także Bazylikę Św. Dymitra, która jest nie tylko najważniejszym kościołem Salonik ale także muzeum z zespołem podziemnych katakumb, w których znajduje się cela więzienna Św. Dymitra.

Niebieska laguna
Jeśli macie ochotę na słońce, leniuchowanie i kąpiel w przeźroczystej, błękitnej i czystej wodzie jedźcie z nami na „piracką wycieczkę”. Samotna plaża, zabawne gry i piknik czeka na Was. Często można spotkać delfiny, które pomogą nam przepłynąć lagunę. Przyjemna, odprężająca wycieczka.

Góra Olimp- Królewskie groby z Werginy
Droga prowadzi wzdłuż plantacji winorośli oraz ogrodów owocowych do spektakularnych archeologicznych odkryć północnej Grecji – ruin starożytnego Ajgaj, najstarszej stolicy Macedonii. Miejsce to, po przeniesieniu stolicy, służyło jako cmentarzysko królów. Do naszych czasów zachował się kompleks grobowców zwanych Grobowcami Królewskimi, zawierający m.in. grób Filipa II Macedońskiego, ojca wielkiego Aleksandra Macedońskiego. Odkrycia grobu dokonano w 1977 roku, a ponieważ był on dobrze zamaskowany nie został ograbiony. Znajdowały się w nim: złoty wieniec z żołędzi i liści dębowych (wykonany z ok. 70 dag 24-karatowego złota, spoczywający pierwotnie na urnie króla), żelazna zbroja ze złotymi taśmami na brzegach, pektorał ze złota, statuetki z kości słoniowej przedstawiające m.in. Aleksandra Wielkiego i Filipa II. Podróż dalej odbywa się przez malownicze miejscowości górskie. Dojeżdżamy do Litochoro, miejscowości turystycznej położonej na wysokości 300 m n.p.m. u stóp góry Olimp. Centralnym jej punktem jest niewielki placyk z fontanną, gdzie zaczyna się nasz półtoragodzinny spacer przez wąwóz Enipeas. Przechodząc wzdłuż skalnych ścian porośniętych roślinnością mamy możliwość podziwiania w oddali ośnieżonych szczytów Olimpu. W Lithochoro mają Państwo około godziny czasu  wolnego na obiad w tawernie. Po tej przerwie jedziemy do domku w górach na wysokości 944 m.

Petralona – jaskinia, targ Nea Moudania
Przy starej drodze wiodącej z Salonik na Półwysep Kassandra leży Jaskinia Petralona
odkryta w 1959 r. przez mieszkańca pobliskiej wsi Folipposa Chantzaridisa. Pierwsze prace wykopaliskowe zaczęto w niej prowadzić w 1960 roku, odkryto szczątki wielu gatunków kopalnych zwierząt m.in., lwów, hien i niedźwiedzi jaskiniowych. Odkryto też ludzką czaszkę człowieka pierwotnego, datowaną wstępnie na ok 700 tys. lat temu, co sprawiło iż jaskinia zyskała światowy rozgłos. Niezwykle interesująca jest szata naciekowa jaskini. Wyróżniają się  wspaniałe stalagmity i stalaktyty, a w niektórych komorach strop zdobią unikalne formy rurkowych stalaktytów zwane słomkami sody. Następnie mamy okazję zobaczyć targ Nea Moudania, pełnego różnorodnych zapachów i kolorów. Na tym targu możemy kupić świeże owoce, warzywa, przyprawy, ubrania, torebki, buty.

Sithonia
Najlepsza okazja, żeby poznać drugi palec półwyspu Chalkidiki - Sithonię. W Neos Marmaras tradycyjnej wiosce rybackiej robimy małą przerwę. Można odwiedzić sklepiki z pamiątkami lub skosztować mocnej greckiej kawy w tawernie, podziwiając przy tym piękny widok na morze. W czasie całej wyprawy zobaczymy przepiękne widoki lasów piniowych, drzew oliwkowych i winorośli a zwłaszcza gór pięknie kontrastujących z błękitnym morzem. Podczas tej wycieczki mamy możliwość obejrzenia także Porto Koufo – największego naturalnego portu w Grecji. Stojąc na pięknej plaży ma się wrażenie iż jest to duże górskie jezioro a nie zatoka morska Następna miejscowość półwyspu do której zmierzamy to Sarti – mała mieścina z długimi, piaszczystymi plażami, tawernami z typowymi greckimi daniami i przepięknym widokiem na Górę Athos, leżącą majestatycznie w oddali. Zatrzymamy się na pięknych punktach widokowych, aby zrobić zdjęcia dzikiej, malowniczej plaży Vurvuru, żółwiej wyspy.

Dodaj do zapamiętanych Usuń z zapamiętanych

Akti Ouranoupolis

Grecja, Chalkidiki