Napisz wiadomość | Support SOB-CZW 10:00 - 21:00   PT 10:00 - 22:00

Czy wiesz że...

Nie musisz czekać! Jeśli zależy Ci na szybkiej odpowiedzi,
zadzwoń lub pozostaw swój numer na który Oddzwonimy!

EXIMtours biuro podróży

Rezerwuj:
801 44 30 30
32 349 27 35
Nasza infolinia dostępna:
SOB-CZW 10:00 - 21:00 PT 10:00 - 22:00
Wyślij zapytanie

Diamma Resort

ALL INCLUSIVE
Zapamiętać / porównać?
Dodaj do schowka
 • Kategoryzacja hotelu

  Kat. Exim Tours 4*
  Kat. lokalna 4*
   

  Położenie

  - w Golem
  - 5 km Durres
  - ok. 10 km od centrum Durres
  - ok. 40 km od lotniska w Tiranie
  - przystanek autobusowy ok. 100 m od hotelu (ok. 0,5 EUR/centrum Durres)

  Plaża

  - bezpośrednio przy piaszczystej plaży
  - publiczna, wydzielona część hotelowa
  - łagodne zejście do morza
  - bezpłatne parasole i leżaki

  Pokoje

  - klimatyzacja indywidualna
  - TV-Sat, lodówka
  - sejf
  - łazienka (WC, wanna/prysznic, suszarka do włosów)
  - balkon

  Sport, Relaks, Rozrywka

  Bezpłatne
  - basen
  Płatne
  - sauna
  - fitness
  - spa
  - sporty wodne na plaży

  Dla dzieci

  - brodzik
  - w restauracjach dostępne foteliki i menu dla dzieci
  - pokój zabaw dla dzieci
  - mały plac zabaw

  Wyżywienie

  FB: śniadanie, obiad i kolacja w formie bufetu.
  All inclusive: śniadanie, obiad i kolacja w formie bufetu. W ciągu dnia lekkie przekąski, napoje bezalkoholowe i lokalne napoje alkoholowe serwowane są w godzinach 10:30-22:30.

  .

  Restauracje i bary

  - restauracja główna
  - restauracja a la carte włoska
  - 2 bary

  Dodatkowe informacje

  - WI Fi bezpłatne w lobby
  - sala konferencyjna
  - www.diammaresort.al
   

  Cena

  Cena zawiera (PLN): bilet lotniczy, zakwaterowanie w hotelu (doba hotelowa zaczyna się w dniu przyjazdu od godz. 14:00, kończy o godz. 12:00), transfer lotnisko - hotel - lotnisko; opiekę polskojęzycznego rezydenta; wyżywienie wg opisu, podatek VAT, obowiązkowe ubezpieczenie (KL I NW, BAGAŻU, ubezpieczenia od chorób przewlekłych Europaische Reiseversicherung AG Europejskie), opłaty lotniskowe.

  Informacje dodatkowe

  Obywatele polscy mogą wjeżdżać bez wizy i przebywać na terytorium Albanii do 90 dni w ciągu 180 dni licząc od dnia pierwszego wjazdu. Obywatele polscy mogą wjeżdżać do Albanii na podstawie ważnego paszportu lub ważnego dowodu osobistego. Uwaga: brak paszportu może powodować trudności z realizacją ubezpieczenia medycznego dla turystów (bezwzględny wymóg okazania paszportu krajowego). Od obywateli polskich nie pobiera się granicznych opłat wjazdowych. Dotyczy to również kierowców tirów i autobusów. Nie wymaga się od turystów posiadania powrotnego biletu ani określonej kwoty pieniędzy.

  Podróż z dzieckiem do 18 roku życia

  W przypadku podróży tylko z jednym z rodziców lub opiekunów prawnych może być wymagana pisemna zgoda drugiego rodzica lub opiekuna prawnego na przekroczenie granicy kraju (w formie notarialnej, przetłumaczona na j. angielski). Warunkiem zwolnienia z posiadania pisemnej zgody drugiego rodzica/opiekuna prawnego jest posiadanie wyłącznej władzy rodzicielskiej (wymagany jest prawomocny wyrok Sądu Rodzinnego, przetłumaczony na j. angielski) lub śmierć drugiego rodzica/opiekuna prawnego (wymagany jest akt zgonu w j. angielskim).

 • Region:  Albania
 • Berat  (wycieczka całodniowa)
  Wyjazd do jednego z najstarszych miast w Albanii – Berat nazywanego „miastem tysiąca okien”, wpisanego na listę UNESCO. Charakterystyczna architektura i zabytkowe świątynie sprawiają, że Berat uważane jest za najpiękniejsze miasto Albanii. Miasto zostało założone prawdopodobnie przez Illirów, którzy w III w. p.n.e. zbudowali tutaj twierdzę obronną znaną w starożytności pod nazwą Antipatrea. W 440 r. miasto zajął cesarz bizantyjski Teodozjusz i nazwał je Pulcheriopolis - czyli Piękne Miasto. W IX wieku zostało zdobyte przez Bułgarów, którzy zmienili nazwę na Beligrad (Białe Miasto), która ostatecznie przekształciła się w obecną – Berat. Podczas wycieczki zobaczymy: zamek położony na wzgórzach miasta, Muzeum Onufrego, Meczet Kawalerów i klasztor Chanaka Halveti.  Odwiedzimy też dzielnicę Mangalem, której białe domy rozlokowane są w pionowych liniach dając wrażenie tysiąca wychodzących na dolinę okien. Spacer po wąskich uliczkach dzielnicy. Choć to dzielnica mieszkalna, warto w niej pobłądzić po to, by zobaczyć jak współcześnie żyje się w domach liczących setki lat. Po drugiej stronie doliny znajduje się niemal lustrzane odbicie Mangalem – dzielnica Gorica. Czas wolny i opcjonalnie obiad. Ostatnim punktem programu będzie wizyta w Winnicy Coba, która jest jednym z najważniejszych producentów szlachetnych trunków w Albanii.
  Cena ok. 35 Eur, dzieci (4-10 lat) ok. 17 Eur
  Cena nie zawiera:  obiadu  ok. 10 EUR/os. ; biletów wstępu do zwiedzanych obiektów; napiwków, degustacji wina ok. 8 Eur
   
  Macedonia - Jezioro Ochrydzkie  (wycieczka całodniowa)
  W godzinach porannych wyruszamy w kierunku Jeziora Ochrydzkiego, które nazywane jest „Błękitną Perłą Bałkanów”. Przejazd malowniczą trasą, następnie przekroczenie granicy z Macedonią. Ochryda to przepięknie położone miasto nad brzegami Jeziora Ochrydzkiego. Bez wątpienia miasto to należy do najciekawszych, najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych miejsc Macedonii. Zwiedzanie zabytkowej części wpisanego na listę UNESCO miasta Ochryd. Spacer po miejskim rynku oraz zwiedzanie cerkwi św. Jana Kaneo, która znajduje się nad małą wioską rybacką na klifie wznoszącym się nad jeziorem. Wybudowany na cześć św. Jana Teologa, cerkiew charakteryzuje się wzniosłą atmosferą i niepowtarzalnymi widokami  na jezioro. Ponadto odwiedzimy twierdzę Samuela i warsztaty wyrobu słynnej perły. Receptura wytwarzania tych pereł jest pilnie strzeżoną tajemnicą najstarszych ochrydzkich rodzin. Wytwarzana z niej biżuteria: kolczyki, bransoletki, kolie, jest stosunkowo niedroga, a może stanowić unikatową pamiątkę z wyprawy do Macedonii. Czas wolny na zakupy i opcjonalnie dla chętnych obiad.
  Cena ok. 50 Eur, dzieci (4-12 lat) ok. 25 Eur
  Cena nie zawiera: obiadu - ok. 10 EUR/os. ; biletów wstępu do zwiedzanych obiektów; napiwków
   
  Durres i fabryka brandy
  Przejazd do Durres gdzie odwiedzimy jedną z największych destylarni brandy w Albanii, która działa od 1993 roku i produkuje słynną brandy Skanderbeg oraz wiele gatunków win metodami tradycyjnymi.  Zapoznamy się z technologią produkcji trunku oraz będziemy uczestniczyć w degustacji brandy, raki oraz wina.  Dla chętnych możliwość zakupu oryginalnych alkoholi w firmowym sklepie. Następnie wizyta w jednym z najstarszych miast Albanii - Durres. Zwiedzanie: promenada, Wieża Wenecka i mury starego miasta. W programie również nowy meczet i amfiteatr.
  Cena ok.  30 Eur, dzieci (4-10 lat) ok. 12 Eur
  Cena nie zawiera: obiadu - ok. 10 EUR/os. ; biletów wstępu do zwiedzanych obiektów; napiwków
   
  Jeep safari  (wycieczka całodniowa )
  Trasa: plaża Golem – plaże San Pietro – Kepi i Rodonit (zamek Skenderbeut i Kościół Św. Antoniego) - Bize – Ishem – Kruje. Wyjazd z  hotelu w godzinach porannych.  Niesamowita przygoda dla miłośników mocnych wrażeń i przyrody. Przejażdżka jeepami po mało uczęszczanych trasach off-road do najpiękniejszych miejsc w okolicach Durres. Przejazd nad malownicze nadmorskie klify, przystanki przy punktach widokowych, przejazd dolinami przez tradycyjne albańskie wioski. Opcjonalnie lunch w tradycyjnej restauracji w Parku Narodowym.  Po obiedzie udamy się do miasta Kruja. Odwiedzimy stary tradycyjny bazar i zamek. Czas wolny przy jednym ze wspaniałych widoków  panoramicznych i wyjazd do Durres. Powrót do hotelu przewidywany około 18:30.
  Cena ok. 70 Eur
  Cena nie zawiera: obiadu ok. 10 EUR/os. ; biletów wstępu do zwiedzanych obiektów; napiwków

  Tirana i Kruja 
  Wizyta w średniowiecznym miasteczku Kruja, które położone jest 35 km na północny zachód od Durres, na zboczu gór Sari Salltik. Kruja to jedna z najsłynniejszych miejscowości turystycznych w centralnej Albanii. Niesamowita historia oraz niezwykły urok miasta sprawiły, że jest ono potocznie nazywane "albańskim Krakowem". Zwiedzanie twierdzy, Muzeum George Kastriot Skanderbeg, albańskiego bohatera narodowego, Muzeum Etnograficznego, a następnie wizyta na starym bazarze. Pośród oferowanych tu pamiątek odnajdziemy: koniak Skanderbegu w ozdobnych butelkach, popielniczki w kształcie bunkra, różne rodzaje broni palnej i białej, koszulki z herbem Skanderbega lub flagą Albanii, różnokolorowe dywany, monety, książki, breloki, posążki Skanderbega. Opcjonalnie obiad w tradycyjnej restauracji, gdzie można delektować się pysznymi potrawami.  Następnie przejazd do stolicy Albanii - Tirany. Na trasie m.in.: plac Skanderbeg, meczet Ethem Bey, słynna wieża zegarowa, piramida Hoxha i główny bulwar miasta. Czas wolny na indywidualny spacer po centrum Tirany.
  Cena ok. 35 Eur, dzieci 4-10 lat ok. 17 Eur 

  Powyższa lista wycieczek ma jedynie charakter informacyjny i w świetle prawa nie stanowi oferty handlowej B.P. EXIM S.A. Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych organizowanych przez naszego kontrahenta lokalnego udziela rezydent na miejscu. Wyżej podane ceny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.
   
 • Diamma ResortDiamma ResortDiamma ResortDiamma ResortDiamma ResortDiamma ResortDiamma ResortDiamma ResortDiamma ResortDiamma ResortDiamma ResortDiamma ResortDiamma ResortDiamma ResortDiamma ResortDiamma ResortDiamma ResortDiamma ResortDiamma ResortDiamma ResortDiamma ResortDiamma ResortDiamma ResortDiamma ResortDiamma Resort
Partnerzy:
ERVKatowice AirportPZULotnisko RzeszówLotnisko BydgoszczLotnisko Chopina WarszawaLotnisko WrocławRzetelna FirmaTransparentny TouroperatorStart ParkingLotnisko Warszawa-ModlinRentalcarsTATUUMR-KANTOR
Pobierz program Google earthPobierz hotele (oferta czeska)