Wybrany region

Exim Discovery - Smaki Malty i Gozo

Exim discovery - Smaki Malty i Gozo
Oferty

1 DZIEŃ Przelot na Maltę

Przelot na Maltę według obowiązującego na ten dzień rozkładu lotu. Transfer do hotelu i zakwaterowanie zgodnie z godzinami check-in’u. Czas wolny a wieczorem, wspólne spotkanie w celu bliższego poznania się i omówienia planu na najbliższe dni. Nocleg.


2 DZIEŃ Południowa Malta ( 60 km)

Śniadanie. Przyjazd do uroczej wioski MARSAXLOKK, gdzie można zobaczyć tradycyjne, trójkolorowe maltańskie łodzie o nazwie “luzzu”. Następnie udamy się w okolicę zatoki WIED-IZ-ZURRIEQ, gdzie dla chętnych będzie możliwość wypłynięcia małymi łódkami do jednych z najciekawszych systemów wodnych jaskiń na wyspie, o nazwie Blue Grotto (dodatkowo płatne: 10€/ os. ). Będąc na południu wyspy, nie możemy ominąć jednych z najstarszych na świecie, wolnostojących budowli wybudowanych przez człowieka - świątyń megalitycznych Hagar Qim i Mnajdra, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odwiedzimy również cudowną jaskinię Ghar Dalam. Powrót do hotelu na nocleg.


3 DZIEŃ Valletta (50 km)

Śniadanie. Przejazd do VALLETTY, stolicy Malty. Miasto, wpisane na listę UNESCO do dziś zachowało unikalny charakter, w którym dominuje architektura z okresu panowania zakonu kawalerów maltańskich. W trakcie spaceru po mieście zobaczymy z zewnątrz między innymi Pałac Wielkich Mistrzów, port z przepięknym widokiem na panoramę miasta, ogrody Baraccao oraz katedrę św. Jana, gdzie znajduje się dzieło Caravaggia „Ścięcie św. Jana Chrzciciela”. Po obiedzie (w cenie) udamy się do BIRGU, zwanego również VITTORIOSA. To jedno z najstarszych ufortyfikowanych miast na wyspie, będącym niegdyś bazą rycerzy Zakonu szpitalników Św. Jana. W trakcie spaceru wąskimi uliczkami miasta poznamy niezwykłą historię o wielkim oblężeniu Malty. Spacer zakończymy rejsem po porcie. Powrót do hotelu i nocleg.


4 DZIEŃ Centralna Malta (40 km)

Po śniadaniu udamy się na początku dnia w okolice klifów Dingli, które zachwycają swoją majestatycznością oraz wielkością. Kolejno odwiedzimy miasto RABAT, znane z rozległych katakumb, które będziemy mieli okazję zwiedzić. Z Rabatu, spacerem udamy się do sąsiedniej MDINY, dawnej stolicy wyspy. To ciche miasto (jak nazywają go maltańczycy) jest jednym z najlepszych średniowiecznych przykładów założeń miejskich z okresu Arabskiego panowania. Następnym punktem będzie SAN ANTON, gdzie obecnie mieszka prezydent kraju. Chociaż najciekawsze są tutejsze ogrody, założone w 1882 roku. Po obiedzie (w cenie) skierujemy się do MOSTY, aby odwiedzić neoklasycystyczną rotunda. Wewnątrz tego kościoła znajduje się replika niemieckiej bomby zrzuconej na nią w trakcie II wojny światowej. Na koniec dnia, odwidzimy lokalną winnice i poznamy tajniki produkcji tutejszego wina jak również będzie okazja do jego degustacji. Po długim i pełnym wrażeń dniu, udamy się do hotelu na nocleg.


5 DZIEŃ Gozo (50 km)

Śniadanie. Ten dzień zaczniemy od wykwaterowania z naszego dotychczasowego hotelu. Następnie wyruszymy w stronę drugiej co do wielkości wyspy z archipelagu wysp Maltańskich, czyli GOZO. Na wyspie zobaczymy panwie solne z czasów rzymskich, kościół TA PINU- jeden z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych w kraju oraz DWEJRE – miejsce inaczej zwane “trzech cudów natury “, Następnie udamy się do miasta VICTORIA – stolicy wyspy Gozo gdzie zwiedzimy tutejszą cytadelę oraz pospacerujemy po wciśniętej między klify zatoce XLENDI. Obiad zjemy w nieoczywistym miejscu, z którego rozciąga się pocztówkowy widok. Na koniec tego dnia pozostało już nam tylko dojechać do hotelu na wyspie Gozo i zakwaterować się. Nocleg.


6 DZIEŃ – 7 DZIEŃ Czas wolny na Gozo

To czas na odpoczynek i własne, eksplorowanie wyspy Gozo. Dla chętnych możliwa wycieczka łódkami na pobliską Comino. To jedno z najpiękniejszych miejsc na Malcie ze słynną BLUE LAGOON, 8 dnia lot powrotny. Śniadanie, wykwaterowanie według zasad check-out`u hotelu. Transfer na lotnisko i powrót do kraju według obowiązującego na ten dzień rozkładu lotu.


WAŻNE INFORMACJE

CENA WYCIECZKI ZAWIERA:

 • przelot na trasie Warszawa/Malta/Warszawa
 • bagaż podręczny 8 kg i bagaż rejestrowany 23 kg
 • zakwaterowanie w hotelach 3* lub 4*
 • wyżywienie BB
 • lunch w trakcie objazdu (za wyjątkiem 6 i 7 dnia )
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem
 • opieka polskojęzycznego pilota
 • obowiązkowe ubezpieczenie (KL i NW, BAGAŻU, ubezpieczenia od chorób przewlekłych ERGO)
 • opłaty lotniskowe i paliwowe
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy


DODATKOWO PŁATNE OBOWIĄZKOWO:

 • przewodnicy lokalni oraz bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 150 € / osobę
 • podatek turystyczny w wysokości 0,5€ / dzień pobytu za osobę powyżej 18 roku życia jednak nie większy niż 5€ za cały pobyt za osobę. Opłata pobierana jest w hotelowej recepcji

Powyższe opłaty płatne na miejscu u pilota wycieczki a podatek turystyczny w recepcji hotelu.


DODATKOWO PŁATNE FAKULTATYWNIE:

 • napoje do obiadów
 • dopłaty do obiadokolacji
 • łodzie do Blue Grotto: 10 € / os
 • wycieczka na Comino: 15 € / os


UWAGA! Wycieczka objazdowa przeznaczona dla osób powyżej 9 roku życia. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.
Wróć