Last minute - co to znaczy? Gdzie i kiedy szukać? | EximTours | Exim Tours
  • ZIMA 22/23
  • LATO 2023
  • FERIE 2023
  • BLOG
  • WALENTYNKI 2023
  • ZIMA 22/23
  • LATO 2023
  • FERIE 2023
  • BLOG
  • WALENTYNKI 2023

Last minute – co to znaczy?

Jak i gdzie szukać wakacji na ostatnią chwilę?

2022-12-16
Last minute – co to znaczy?

Z roku na rok coraz bardziej popularne są wycieczki last minute. Co to znaczy, jak i gdzie wypatrywać takich ofert, aż w końcu, kiedy szukać, by trafić na prawdziwe wyjazdowe perełki? Przedstawiamy kilka praktycznych wskazówek, które wyjaśnią wszelkie niejasności i pomogą w znalezieniu wymarzonych wakacji w bardzo atrakcyjnej cenie.

Last minute – co to znaczy?

Planując wakacyjny wyjazd, możemy natknąć się na oferty last minute. Co to właściwie jest? Last minute to specjalne oferty wyjazdów, które wyróżnia bardzo atrakcyjna cena i krótki (czasem bardzo krótki) czas dzielący zakup wycieczki od jej rozpoczęcia. Tego typu oferty pojawiają się zazwyczaj na kilka lub kilkanaście dni, a nawet godzin przed wyjazdem, a są wypadową niesprzedanych wcześniej wakacyjnych ofert przygotowanych przez biura podróży. Mówiąc inaczej, jeśli organizatorowi na czas nie uda się sprzedać wszystkich zaplanowanych miejsc, te, które zostały wystawia w postaci gorących ofert last minute, kuszących swoją atrakcyjną ceną.


Wycieczki last minute - dla kogo?

Wiesz już jak rozumieć określenie last minute, co to znaczy i skąd się bierze. Zanim jednak zdecydujesz się na rozpoczęcie poszukiwań wakacji marzeń, zastanów się, czy tego typu oferty są dla Ciebie. Specyfika tych wakacyjnych propozycji nie każdemu bowiem przypadnie do gustu.


Last minute największym powodzeniem cieszą się wśród osób niezależnych i dobrze zorganizowanych, które nie boją się wyjazdów w nieznane bez skrupulatnie przygotowanego wcześniej planu. Jeśli więc masz możliwość spakować przysłowiowy plecak lub walizkę i wyruszyć w drogę nawet w przeciągu kilku godzin, wycieczki last minute to strzał w dziesiątkę. Oferty last minute to też koło ratunkowe dla osób, które z jakichś powodów nie były w stanie zaplanować swoich wakacji wcześniej, tych, którzy po prostu lubią spontaniczne wypady lub posiadają ograniczone środki finansowe.


Wycieczki last minute nie są najlepszym wyborem, jeśli chcesz wybrać się na wymarzony urlop ze znajomymi. Takie oferty są zazwyczaj mocno ograniczone, zwłaszcza jeśli chodzi o ilość miejsc. Znalezienie wczasów nawet dla 4 czy 6 osób dorosłych może być problemem. Kwestią powodującą pewne niedogodności może być też ograniczona dostępność odpowiednich pokoi czy konieczność dopłaty do wyżywienia.


Wycieczki last minute - kiedy najtaniej?

Kiedy kupować last minute, by móc skorzystać z najbardziej atrakcyjnych ofert? W ciągu całego roku jest kilka istotnych okresów, w których możesz trafić na prawdziwe wakacyjne perełki.

Pierwszym z nich jest okres od maja do połowy czerwca, czyli czas po weekendzie majowym, przed wakacjami. Właśnie wtedy biura podróży notują mniejszy popyt na wyjazdy i starają się sprzedać wcześniej wykupione miejsca w hotelach i loty czarterowe. To dobry czas na wyjazd, bo wakacyjne kierunki nie są jeszcze tak oblegane, a przecież równie piękne, jak w szczycie sezonu, który przypada na lipiec – sierpień.


Sporych wakacyjnych rabatów możesz spodziewać się też na początku grudnia, czyli tuż przed świętami Bożego Narodzenia, a także zaraz po Nowym Roku. To czas, kiedy niewiele osób decyduje się na wycieczkę, a organizatorzy i sami hotelarze są w stanie mocno obniżyć cenę wyjazdów. Atrakcyjnych ofert możesz spodziewać się także zaraz po sezonie wakacyjnym, czyli we wrześniu i październiku. Przy odrobinie szczęścia możesz znaleźć ofertę przecenioną nawet o 50% i zaoszczędzić sporo pieniędzy.


Gdzie i jak szukać wakacji last minute?

Zastanawiasz się, jak znaleźć wycieczki last minute, by nie poświęcić na to zbyt wiele czasu? Najlepszym rozwiązaniem jest Internet, a konkretnie strony znanych i sprawdzonych biur podróży, takich jak Exim Tours. Przecenione wakacje znajdziesz bez problemu, klikając w zakładkę last minute, gdzie wyszczególnione są wszystkie dostępne wycieczki na ostatnią chwilę.

Na naszej stronie znajdziesz wiele wakacyjnych ofert last minute, a wśród nich pełen przekrój destynacji wyjazdowych wielu mniej lub bardziej znanych touroperatorów w atrakcyjnych cenach.


Last minute – co to? Podsumowanie

Dla kogo są wakacje last minute? Co to takiego i kiedy szukać najlepszych ofert? Znasz już odpowiedzi na te pytania. Jeśli uważasz, że wakacje na ostatnią chwilę są dla Ciebie, nie czekaj i rezerwuj interesujący Cię kierunek. Miej jednak na uwadze, że najlepsze wyjazdowe perełki potrafią znikać w mgnieniu oka.

Polecane artykuły