Gdzie na weekend za granicę? | Exim Tours
  • ZIMA 22/23
  • LATO 2023
  • BLOG
  • ZIMA 22/23
  • LATO 2023
  • BLOG

Gdzie na weekend za granicę?

Gdzie na weekend za granicę? Dokąd warto wyjechać na dwa dni?

2023-02-16
Gdzie na weekend za granicę?

Bogactwo kultur, różnorodne smaki, kręte uliczki, noce na plaży i zabytki, które pozwalają niemal zanurzyć się w historii. Czy to nie idealna perspektywa na krótką przerwę od pracy? Weekendowe wypady za granicę to świetny sposób krótki reset. Sprawdź, gdzie na weekend za granicę, by zamienić go w pełną pięknych wspomnień przygodę.


Malta - tajemnicza wyspa na skraju Europy

Wyobraź sobie ciepłą noc i jasny księżyc, który rzuca poświatę na morze. Światła miast migoczą na tle granatowego nieba, a Ty możesz niemal dotknąć wiszących nisko gwiazd. Pomyśl o ciepłym dniu, weź głęboki oddech i rozkoszuj się szumem bijących o skalne klify fal. Gdzie warto pojechać na weekend? Wybierz Maltę. Skrawek Europy, w którym zawsze świeci słońce, a morze mieni się odcieniami błękitu.

Malownicza wyspa, choć maleńka, ma sporo do zaoferowania. Możesz tu podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy, niespiesznie odkrywać tajemnicze zakątki, zwiedzać zabytki i delektować smakiem lokalnej kuchni. Wybierz się na długi spacer linią brzegową, gdzie czekają na Ciebie wąskie ścieżki i klify, ale przede wszystkim widoki, które na długo zostaną w pamięci. Prawdziwe oblicze Malty pokażą wioski rybackie z charakterystycznymi łódkami zwanymi Luzzu oraz tajemnicze podziemne budowle, takie jak Hypogeum Hal Saflieni – miejsce kultu i zbiorowy grobowiec pełen korytarzy i wyciosanych w skale pomieszczeń, w którym miejsce spoczynku znalazło około 7 tysięcy ludzkich istnień. Warto zaplanować też wizytę w Valettcie. Na miejscu urzekają nie tylko zabytki, ale też ciasna zabudowa i strome uliczki oraz unoszący się w powietrzu charakterystyczny zapach anyżu i daktyli.

Cypr - skrawek na Morzu Śródziemnym

Gdzie wyjechać na weekend, by połączyć ze sobą miłość do plażowania i górskich krajobrazów? Wybierz Cypr. Piękno nadmorskiego wybrzeża spotyka się tutaj z zielenią lasów, skalistymi przylądkami i majestatycznymi górami Troodos. W powietrzu unosi się zapach spalonej słońcem ziemi, morskiej bryzy, a wiosną słodkawa woń dojrzałych cytrusów. Można tak spacerować bez końca, chłonąc czar miejsca i cieszyć się chwilą.

Cała paleta pięknych krajobrazów Cypru pozwala nasycić oczy i pozytywnie nastroić. Dotknij historii odwiedzając antyczne miasto Kurion, poobcuj z naturą podziwiając nie tylko potęgę morza, ale też słone jezioro w Larnace, w którego lustrze odbija się niebo, lub po prostu zrelaksuj na jednej z białych plaż. Jeśli znajdziesz chwilę, odwiedź Nikozję. To miasto, w którym spotykają się dwie kultury – turecka i cypryjska. Podzielone na pół z jednej strony oferuje dobrze zachowane zabytki i muzea, a drugiej arabskie targi pachnące kolorowymi przyprawami.

Grecja - europejska kusicielka

Gdzie wybrać się na weekend by naładować baterie? Kuszące wysokie temperatury, zielone gaje oliwne, lokalne winnice, fascynująca kultura i jeszcze lepsza kuchnia. Oto prawdziwa Grecja, Kreta, Zakythos, Kos, Rodos, Santorini czy Mykonos to kierunki, od których dzieli Cię około 3 godziny lotu. Którą z wysp wybrać? 

Bez względu na wybraną grecką destynację możesz spodziewać się koncertu cykad, balsamicznej wody, sporej dawki witaminy D i lazurowego nieba. Można mówić wiele o ciągnących się kilometrami pięknych plażach. Jest jednak coś, czego nie trzeba głośno zachwalać… To grecka kuchnia i styl życia! W lokalnych knajpach i tawernach zaznasz prawdziwej symfonii smaków. Warto wybrać się na kolację wieczorem, kiedy rozgrzana słońcem ziemia zaczyna oddychać, a okrągły księżyc patrzy na swoje odbicie w tafli wody.

Hiszpania - kraj torreadorów, flamenco i fiesty

Kiedy zastanawiasz się, gdzie na weekend za granicę warto jechać, rozważ gorącą Hiszpanię. Spotykają się tam ze sobą rozwinięte metropolie, morze, góry, wyspy i ukryte przed światem tradycyjne wioski. To kraj corridy, torreadorów, gorącego flamenco i wyjątkowej gościnności. Dla mieszkańców wiele znaczą wspólne posiłki, a wysokie temperatury pozwala znosić poobiednia sjesta. Na mapie Hiszpanii znajdziesz piękne piaszczyste wybrzeża, jak Costa del Sol czy Costa Brava, a także historyczne miasta, którym przewodzi słynna Barcelona z zapierającymi dech w piersiach dziełami Gaudiego. Na miłośników plażowania i typowo wakacyjnej atmosfery czekają Baleary – archipelag wysp na czele z Majorką, Minorką i Ibizą


Gdzie na weekend na za granicę?

Krótkie weekendowe wypady dają niesamowite możliwości odkrywania różnych krajów. Na EximTours.pl znajdziesz propozycje wycieczek, które pozwolą Ci w kilka chwil przenieść się w ulubione miejsce na świecie. Spakuj plecak, weź wygodne buty i zamień weekend w niesamowitą przygodę. Mamy dla Ciebie wiele ciekawych propozycji i miejsc. W końcu wciąż jest tyle do odkrycia!

Zainspirowaliśmy Cię do podróży? Sprawdź oferty last minute i już teraz udaj się na ekspresowe wczasy!