Gdzie na wakacje w grudniu? Dokąd warto polecieć? | Exim Tours
  • ZIMA 22/23
  • LATO 2023
  • FERIE 2023
  • BLOG
  • WALENTYNKI 2023
  • ZIMA 22/23
  • LATO 2023
  • FERIE 2023
  • BLOG
  • WALENTYNKI 2023

Gdzie na wakacje w grudniu? Dokąd warto polecieć?

Wakacje w grudniu

2022-12-16
Gdzie na wakacje w grudniu? Dokąd warto polecieć?

Polska jesień, choć bywa piękna, niestety nie gwarantuje słonecznej pogody i aury sprzyjającej spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, szczególnie, kiedy już na początku grudnia spadł śnieg. Podczas gdy średnia temperatura w ciągu dnia wynosi 5°C, lepiej skryć się pod kocem niż odpoczywać na zewnątrz. Na szczęście są kraje, do których możesz uciec, a nawet przywieźć z nich piękną opaleniznę. Gdzie na wakacje w grudniu? Przedstawiamy 4 sprawdzone kierunki.


Wyspy Kanaryjskie – o krok bliżej Afryki

Gdzie jest ciepło w grudniu? Im bliżej Afryki, tym temperatury będą rosnąć. Dlatego też dobrym kierunkiem na grudniowy urlop jest archipelag Wysp Kanaryjskich oblewanych wodami Oceanu Atlantyckiego. Wśród tych wielu hiszpańskich wysp i wysepek największą popularnością cieszą się Lanzarote, Teneryfa, Gran Canaria i Fuerteventura, przy czym właśnie ta ostatnia jest najcieplejszą z nich. Na popularnej „Fuercie” temperatura powietrza zimą w ciągu dnia wynosi średnio 26°C, a wody 22°C. To idealne warunki zarówno do długich spacerów i zwiedzania wyspy, jak i plażowania i uprawiania sportów wodnych. Warto tam pojechać również po to, żeby na własne oczy zobaczyć ciągnące się kilometrami czarne plaże powstałe z wulkanicznych piasków.


Madera – wyspa wiecznej wiosny

Zastanawiasz się, gdzie polecieć w grudniu, by uciec od niesprzyjającej polskiej aury? Koniecznie sprawdź, co ma do zaoferowania wiecznie zielona wyspa PortugaliiMadera. Nie każdy wie, że to niezwykłe miejsce na ziemi jest w rzeczywistości jednym z najwyższych na świecie wulkanów. Formacja powstała w wyniku podwodnych erupcji miliony lat temu, a jej niesamowity krajobraz stworzyły właśnie wydobywające się z podwodnego krateru kamienie i lawa.

Na Maderze przez cały rok temperatura powietrza utrzymuje się w granicach 22°C. To doskonałe warunki pogodowe, żeby spacerować po wyspie i podziwiać wszystko, co ma Ci do zaoferowania. Na Maderze możesz wypoczywać na urokliwych plażach i wędrować szlakami malowniczych klifów i wzgórz. Miłośników natury z pewnością zainteresuje fakt, że aż 2/3 powierzchni Madery to rezerwat przyrody, a słynne lasy wawrzynowe zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jeśli więc zastanawiasz się, gdzie wyjechać na wakacje w grudniu, Madera będzie idealną propozycją.


Cypr – spędź słoneczny urlop na wyspie Afrodyty

Gdzie na długi weekend w grudniu? Koniecznie weź pod uwagę Cypr. Jest to wyspa, a jednocześnie państwo położone na Morzu Śródziemnym. Cypr dzieli się na część północną (turecką) oraz południową (grecką). Wyspa leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego, przez co charakteryzuje się łagodną zimą i upalnym latem. W grudniu temperatury powietrza osiągają średnio 18°C, a wody 17°C. Warto zaznaczyć, że późną jesienią ceny wycieczek na Cypr są znacznie niższe niż w szczycie letniego sezonu.

Jakie atrakcje czekają na Ciebie na Cyprze? Zapaleni plażowicze będą mogli korzystać z uroków wielu pięknych plaż, wśród których najpopularniejsza jest krystaliczna Nissi Beach. Miłośnicy pieszych w spokoju zwiedzą wpisane na listę UNESCO miasto Pafos oraz Góry Troodos. Jeśli będziesz na Cyprze, koniecznie zobacz znaną na całym świecie Skałę Afrodyty – legenda głosi, że jest to mityczne miejsce narodzin tej greckiej bogini miłości i piękna. O tej porze roku obowiązkowo wybierz się też nad jezioro Salt Lake w Larnace, żeby zobaczyć stada pięknych różowych flamingów.


Egipt – kraj Faraonów

Gdzie na wakacje, kiedy w Polsce temperatury powietrza mocno spadają, a na głowę zamiast promieni słońca padają krople deszczu? Weź pod uwagę Egipt. Ten słynący z afrykańskich upałów kraj w listopadzie oferuje temperatury dzienne rzędu 25-28°C, co sprawia, że nadal jest tam gorąco, ale już nie aż tak upalnie. Najpopularniejsze kurorty to Sharm El Sheikh, Marsa Alam i Hurghada.

W Egipcie możemy spędzać czas na wiele różnych sposobów. Jednym z nich jest plażowanie, ale na osoby lubiące wypoczywać aktywnie czeka też możliwość uprawiania sportów wodnych. Do tego afrykańskiego kraju wiele osób przyjeżdża specjalnie po to, by nurkować. Popularne wybrzeża Egiptu to jedno, ale warto też pamiętać o jego niezwykle bogatej historii. Wśród miejsc, które warto zobaczyć z pewnością powinny znaleźć się znane na całym świecie piramidy w Gizie. Miło spędzisz czas wybierając się również w rejs po najdłuższej rzece świata – Nilu czy zwiedzając historyczną Arkadię.

Wiesz już, gdzie na długi weekend w grudniu ? Sprawdź naszą ofertę i zarezerwuj termin!

Polecane artykuły