Gdzie jechać na narty? | Exim Tours
  • ZIMA 22/23
  • LATO 2023
  • FERIE 2023
  • BLOG
  • WALENTYNKI 2023
  • ZIMA 22/23
  • LATO 2023
  • FERIE 2023
  • BLOG
  • WALENTYNKI 2023

Gdzie na narty za granicę?

Gdzie jechać na narty?

2022-12-16
Gdzie na narty za granicę?

Miłośnicy białego szaleństwa na stokach narciarskich mają bardzo duży wybór ośrodków narciarskich zarówno w Polsce, jak i za granicą. Gdzie na narty, by w odpowiednich warunkach szusować po stoku i czerpać z tego maksymalną przyjemność? Poznaj najlepsze narciarskie destynacje dla początkujących, zaawansowanych i rodzin z dziećmi.


Gdzie na narty za granicę? Sprawdź popularne kierunki

Warunki pogodowe w Polsce lubią płatać figle i nie są idealne dla narciarzy. Jeśli więc chcesz mieć pewność, że wypad na narty będzie udany, wybierz się za granicę. Gdzie na narty? W wielu znanych destynacjach na nartach możesz jeździć praktycznie przez cały rok! Zastanawiasz się, gdzie jechać na narty? Sprawdź najlepsze kierunki Exim Tours z dojazdem własnym.

Jeśli rozważasz narty za granicą, koniecznie weź pod uwagę włoskie Dolomity, a konkretniej region Trentino. To wprost idealne miejsce na zimowy urlop. Będziesz mieć doskonałą okazję, by obcować z pięknem natury i skorzystać z wielu kilometrów narciarskich tras. Dobre warunki zastaną tam także narciarze biegowi oraz osoby, które zamiast nart wolą snowboard. Bardzo bogata oferta rozrywkowa, szeroka baza hoteli i dobre warunki na pobyt z dzieckiem, m.in. ze względu na szkółki narciarskie czy przedszkola na śniegu, sprawiają, że wraz z początkiem sezonu zjeżdżają tam narciarze z całej Europy.

Zastanawiasz się, gdzie można pojeździć na nartach w Austrii? Ten malowniczy kraj ma wiele znanych ośrodków narciarskich, wśród których warto wyróżnić Hintertux. Na miejscu znajdziesz aż 86 km tras narciarskich dla osób o różnym stopniu zaawansowania. Są tam zarówno łagodne i szerokie stoki, jak i bardziej strome i kręte zjazdy dla profesjonalistów, którzy w narciarstwie poszukują m.in. sportowej adrenaliny. Warto wspomnieć, że dzięki obecności lodowca z zimowych atrakcji możesz korzystać tam właściwie cały rok. 

Gdzie na narty w Europie powinny wybrać się osoby o zasobniejszym portfelu? Oczywiście do szwajcarskiego St. Moritz. To jeden z najbardziej znanych i luksusowych kurortów dla miłośników białego szaleństwa na świecie, w którym słońce świeci przez okrągły rok. Długości tras narciarskich sięgają bagatela 350 km, a wśród nich każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz szerokiej oferty atrakcji związanych z narciarstwem znajdziesz tam także wystawne hotele, ekskluzywne butiki znanych marek, a także wykwintne restauracje.

Ciekawym i stosunkowo nowym kierunkiem narciarskim jest Bułgaria, a konkretnie najnowocześniejsze centrum sportów zimowych w Europie Wschodniej – Bansko. Znajdziesz tam niemal 50 tras narciarskich i wygodne wyciągi, którymi możemy dostać się nawet na wysokość 2560 m n.p.m. Wspominając o Bansko koniecznie należy podkreślić, że znajduje się tam jedna z najdłuższych tras zjazdowych na całym świecie, licząca 16 km trasa prowadząca ze szczytu Todorka.

Na miejsce zimowego szaleństwa można wybrać też francuski Val Thorens, czyli najwyżej położoną stację narciarską w całej Europie. Kurort położony jest na poziomie 2300 m n.p.m, a zatrzymując się w nim można korzystać z 600 km tras i aż 200 wyciągów. Wiele stoków jest sztucznie naśnieżanych, a białe szaleństwo możesz rozpocząć nawet w listopadzie.


Gdzie na narty w Polsce? Poznaj sprawdzone ośrodki

Wbrew wielu błędnym opiniom w naszym kraju wcale nie brakuje świetnych ośrodków dla fanów narciarstwa. Jednym z nich jest tatrzański Kasprowy Wierch położony na wysokości 1985 m n.p.m, do którego można dostać się za pomocą bardzo wygodnej kolei kabinowej. Na miejscu znajdziesz szkółki narciarstwa oraz wypożyczalnię sprzętu, w której bez problemu zaopatrzysz się w kompletny strój na stok.

Gdzie na narty z dziećmi? Dobrym kierunkiem będzie położony w Beskidzie Śląskim Szczyrk. Ten ośrodek posiada liczne szkółki narciarskie, przedszkola i infrastrukturę dostosowaną również do potrzeb najmłodszych, dlatego bez problemu powierzysz malucha wykwalifikowanym instruktorom, żeby oddać się szusowaniu po stoku. Możesz skorzystać z aż 23 różnorodnych tras, dla osób o różnym stopniu zaawansowania.

Czy nasze propozycje Cię zainteresowały? Nie zwlekaj i już teraz zaplanuj wyjazd na narty z Exim Tours!

Polecane artykuły