Gdzie na majówkę za granicę? | Exim Tours
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG

Gdzie na majówkę za granicę? Miejsca, do których najlepiej pojechać na weekend majowy

Gdzie na majówkę za granicę?

2023-04-11
Gdzie na majówkę za granicę? Miejsca, do których najlepiej pojechać na weekend majowy

Długi weekend majowy to początek sezonu wyjazdowego. W końcu kto nie marzy o tym, by po długiej zimie położyć się na plaży, zanurzyć stopy w miękkim piasku, a wieczorem pospacerować klimatycznymi uliczkami zabytkowych miast, chłonąc zapachy lokalnych kuchni i ciesząc oczy malowniczą architekturą. Gdzie na majówkę? Możesz wybrać wiele ciekawych destynacji. W końcu wiosna to najpiękniejsza pora roku, podczas której wszystko budzi się do życia!


Malta – tajemnicza wysepka na skraju Europy

Jeśli zastanawiasz się, gdzie pojechać na majówkę, by połączyć ze sobą relaksujące plażowanie i zwiedzanie, wybierz Maltę. To republika najmniejsza na świecie ze stolicą La Valetta, określaną mianem najbardziej słonecznego miasta całej Europy. Znajdziesz w niej wszystko to, co w wakacyjnych destynacjach najlepsze. Cudne jedzenie, bajeczne morskie krajobrazy, strome uliczki zakończone ścianą błękitnej wody, kolorowe kamienice i balkony, a także wiele zabytków. Architektura wyspy, która otoczona jest fortami i bastionami sprawia, że od strony morza Malta wygląda jak niezdobyta twierdza. Możesz wypożyczyć łódź, by podziwiać potęgę tych budowli i chłonąć widoki, zapisując je głęboko w pamięci.

Malta jest malutka, dzięki czemu zwiedzisz ją w przeciągu dnia lub dwóch. Możesz wylegiwać się na doskonale przygotowanych dla gości plażach, podziwiać malowniczą architekturę lub stołować w licznych tawernach i knajpach. Jedzenie na wyspie to przede wszystkim pełne aromatu świeże zioła, warzywa, owoce morza, a także królik. Koniecznie skosztuj lokalnej kanapki z sosem pomidorowym o nazwie Ftira lub legendarnego dania z królika – Fenek.


Gdzie na majówkę? Wybierz wielokulturowy Cypr!

Wraz z początkiem kalendarzowej wiosny rozpoczynamy planowanie. Gdzie najlepiej pojechać na majówkę? Spośród wielu ciekawych kierunków dobrze wybrać Cypr. Jest on kropelką na mapie świata, którą ze wszystkich stron oblewają wody Morza Śródziemnego. Uwodzi pięknymi krajobrazami, w których przewijają się zarówno ciągnące się kilometrami plaże i skaliste wybrzeża, jak też oliwne gaje i majestatyczne góry. Różnorodność tego miejsca to jednak nie tylko widoki. Ta piękna wyspa podzielona jest na strefę turecką i grecką. Różnice te widać właściwie na każdym kroku – zarówno w kwestiach politycznych, jak i kulturowych.

Na Cypr z powodzeniem można wybrać się w maju – sezon turystyczny trwa tam właściwie okrągły rok. Kilka dni na Cyprze to doskonała okazja do wędrówek po górskich szlakach, których jest niemal 50 (!), wylegiwania się na plaży czy uprawiania sportów wodnych. Dzięki krystalicznie czystej wodzie popularne jest nurkowanie. Zanurzając się pod taflę wody będziesz mieć niepowtarzalną okazję, by zobaczyć faunę i florę świata podwodnego oraz zalane wodą jaskinie.


Gdzie na weekend majowy? Przed Tobą ognista Hiszpania

Hiszpania to kraj, który ma wiele symboli. Corrida, tapas i flamenco to tylko kilka z nich. Jeśli zastanawiasz się, gdzie pojechać na majówkę za granicę, wybierz państwo tak bogate krajobrazowo, jak ona. Znajdziesz tutaj piękne plaże i malownicze zatoki, górskie szczyty Pirenejów czy Gór Batyckich, historyczne zabytki i niesamowitą architekturę, a także nowoczesne centra handlowe, kluby i hotele. Czas spędzony w Hiszpanii może być tak różnorodny, jak sam kraj.

Na majówkowy wypad do Hiszpanii możesz wybrać część lądową lub jedną z wielu malowniczych wysp o rajskich widokach. Będąc na lądzie, warto wybrać się do Barcelony ze słynną architekturą Gaudiego, najbardziej znanym klubem piłkarskim na świecie oraz pięknymi piaszczystymi plażami z łagodnym zejściem do morza. Hiszpania ma do zaoferowania także wiele pięknych wysp, jak archipelag Wysp Kanaryjskich, a wśród nich te najbardziej znane –  Teneryfa, Lanzarote czy Fuerteventura. Nie sposób nie wspomnieć o Balearach z Majorką i Ibizą na czele.

Za co można pokochać Hiszpanię? Za piękną słoneczną pogodę, bezchmurne niebo, niesamowite krajobrazy, plaże, roślinność i beztroski klimat. Dużym plusem tego kraju jest także wyśmienita kuchnia, która opiera się na świeżych rybach i owocach morza. Popisowe dania hiszpańskich szefów kuchni to paella i pieczona jagnięcina. Wybierz się tam, by skosztować beztroski życia i potraw, które mogą odmienić Twoje upodobania kulinarne na dłużej.


Weekend majowy – gdzie jechać, by odpocząć i miło spędzić czas?

Dla każdego odpoczynek może oznaczać coś innego. Podczas gdy jedni wypoczywają leżąc na plaży, dla innych relaksem jest uprawianie sportów wodnych czy zwiedzanie zabytkowych miast. Miejsca na majówkę, takie jak Malta, Hiszpania czy Cypr to destynacje tak barwne i różnorodne, że każdy powinien znaleźć tam idealne miejsce dla siebie.