Abu Dhabi - atrakcje. Co warto zobaczyć i zwiedzić? | Exim Tours
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG
  • ZIMA
  • LATO 2023
  • LAST MINUTE
  • ALL INCLUSIVE
  • BLOG

Abu Dhabi – atrakcje. Co warto zobaczyć?

Abu Dhabi - atrakcje. Co warto zobaczyć i zwiedzić?

2023-01-12
Abu Dhabi – atrakcje. Co warto zobaczyć?

Olśniewające Abu Dhabi to miejsce niezwykłe, gdzie możesz pójść na plażę, odwiedzić luksusowe centra handlowe czy poczuć się przez chwilę jak kierowca Formuły 1 w parku rozrywki Ferrari World. Co warto zobaczyć w Abu Dhabi? Zobacz nasze propozycje!


Abu Dhabi to najbogatszy i największy z Emiratów Arabskich a także stolica państwa. Dużo mniej oblegane miasto w porównaniu do oddalonego o 130 km Dubaju. Przy przekraczaniu granicy emiratów należy okazać paszport. Jednak to właśnie ze względu na zatłoczenie Dubaju, Abu Dhabi zyskuje na popularności wśród turystów. To 1,5 milionowa metropolia, która jest jedną z najszybciej rozwijających się na świecie. Jeszcze w latach 50-tych XX wieku była to zwykła wioska rybacka. A dziś znajduje się tutaj najbardziej luksusowy hotel świata, ósmy największy meczet na świecie oraz jeden z największych parków rozrywki firmowany Formułą 1. I to wszystko dzięki wydobyciu ropy naftowej. Wbrew pozorom może się zakręcić w głowie od atrakcji w Abu Dhabi. Co zobaczyć podczas pobytu w tym mieście? 


Abu Dhabi - atrakcje na plaży

Jako, że słoneczna pogoda jest gwarantowana przez cały rok, to warto wybrać się na jedną z plaż położonych wzdłuż Zatoki Perskiej. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich są zarówno plaże publiczne, jak i prywatne hotelowe. Wszystkie charakteryzują się drobnym, białym piaskiem. Z poziomu morza w Abu Dhabi warto zobaczyć wielkie szklane wieżowce górujące nad miastem. A wszystkie plaże świetnie nadają się do uprawiania sportów wodnych. Najpopularniejszą rozrywką są organizowane przez hotele rejsy motorówkami.

Najsłynniejszą i najbardziej znaną plażą jest niemal 2-kilometrowa plaża Corniche, tuż przy promenadzie o tej samej nazwie. Wokół niej znajduje się wiele wykwintnych restauracji, barów oraz klubów nocnych, gdzie będziemy się bawić do białego rana w czasie wakacji i zwiedzania Abu Dhabi.


Meczet Szejka Zayeda w Abu Dhabi

To zazwyczaj pierwszy przystanek podczas zwiedzania Abu Dhabi. Jest to największy meczet w kraju i robi wrażenie zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Ta budowla to prawdziwe arcydzieło, pochłonęła ponad 500 mln dolarów. Cały meczet jest zbudowany z marmuru a jego kopuły z iglicami są pokryte złotem. Wszystkich kopuł jest 82. Wnętrze miejscami przypomina sklep jubilerski. Największy z żyrandoli jest ozdobiony kryształami Swarovskiego, waży 12 ton i ma długość 15 metrów. A żeby było więcej tego „naj”, to w środku meczetu wyłożony jest dywan o powierzchni 5600 m2. Jednak wciąż jesteśmy w miejscu kultu i należy odpowiednio się zachowywać, a także ubrać, nawet w 40-stopniowym upale. W meczecie zbudowano także mauzoleum Szejka Zayeda. Złożenie jego ciała na terenie meczetu było pierwszą uroczystością, jaka odbyła się w tym miejscu po zakończeniu budowy.


Abu Dhabi - atrakcje dla dzieci i rozrywki dla całej rodziny 

Będąc w emiracie, miłośnicy sportu z pewnością pierwsze kroki skierują do parku rozrywki Ferrari World. Oprócz wielu atrakcji Abu Dhabi związanych z Formułą 1 możemy skorzystać z największej na świecie kolejki górskiej Formula Rossa. Ma ona długość 2 km, a w szczytowym momencie rozpędza się do 240 km/h. Przy tym czas przejazdu to zaledwie 1,5 minuty. Ponadto na terenie parku możemy odwiedzić także muzeum F1, wsiąść do jednego z symulatorów bolidu czy obejrzeć silnik pojazdów wyścigowych od środka. W sąsiedztwie Ferrari World jest inny bardzo ciekawy park rozrywki w Abu Dhabi – Warner Bros World Abu Dhabi. Jak sama nazwa wskazuje, główną atrakcją parku będzie spotkanie z bohaterami kreskówek Warner Bros. Nie jest to jednak tania rozrywka, bilet dla osoby dorosłej kosztuje ponad   300 zł.

W Abu Dhabi warto także przejechać się kolejką gondolową Marina Eye, skąd możemy podziwiać panoramę miasta. Kolejny taras widokowy znajduje się w Etihat Towers. Na 75 piętro wjedziemy panoramiczną windą. A na tarasie wypijemy kawę, przy okazji rozkoszując się widokami, które zdecydowanie warto zobaczyć w Abu Dhabi.

Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich najlepiej wybrać się wczesną wiosną, kiedy temperatura jest dosyć znośna i wynosi ok. 20 st. Celsjusza. Jednak należy się wtedy liczyć z dużym obłożeniem w hotelach.