Napisz wiadomość | Support SOB-CZW 10:00 - 21:00   PT 10:00 - 22:00

Czy wiesz że...

Nie musisz czekać! Jeśli zależy Ci na szybkiej odpowiedzi,
zadzwoń lub pozostaw swój numer na który Oddzwonimy!

EXIMtours biuro podróży

Rezerwuj:
801 44 30 30
32 349 27 35
Nasza infolinia dostępna:
SOB-CZW 10:00 - 21:00 PT 10:00 - 22:00
Wyślij zapytanie

Maroko - Cesarskie Miasta

 • CESARSKIE MIASTA (8/15 DNI)
   


  TRASA WYCIECZKI: AGADIR - ESSAOUIRA - SAFI - CASABLANCA - RABAT - MEKNES - FEZ - MARRAKESZ

  1 DZIEŃ Polska-Agadir
  Zbiórka na lotnisku na 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-celna. Przylot do Agadiru, transfer do hotelu w Agadirze. Czas wolny, obiadokolacja i nocleg.

  2 DZIEŃ Agadir-Essaouira-Safi
  Po śniadaniu przejazd do Essaouiri, do niedawna nazywanej Mogador. Miasto zaprojektowane przez europejskiego inżyniera, założone zostało w XVIII w., jako wolny port dla Europejczyków. Charakteryzuje się szerszymi i bardziej regularnymi ulicami niż inne marokańskie mediny. Miasto piratów, festiwali muzycznych, dawna mekka hipisów i miejsce natchnienia pisarzy, słynie również z rzeźbiarstwa w korzeniu tui i w drzewie cedru. Essaouira to raj dla windsurferów, rozciągają się tutaj jedne z najpiękniejszych plaż Maroka. W programie znajduje się zwiedzanie wałów obronnych zwanych Scala, na których ustawiony jest szpaler masywnych dział z XVIII i XIX wieku oraz spacer po medinie. Następnie przejedziemy wzdłuż wybrzeża w kierunku Safi – miasta ceramiki marokańskiej, od wieków wyrabianej w tradycyjny sposób i wg określonych wzorów.  Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Safi.

  3 DZIEŃ El-Jadida-Casablanca-Rabat
  Śniadanie, wyjazd do El-Jadida, kurortu wypoczynkowego nad brzegiem oceanu. Wybudowany został przez Portugalczyków na styl kultury europejskiej i arabskiej, z brukowanymi uliczkami i portugalską architekturą tworzy niepowtarzalną atmosferę. W programie zwiedzanie podziemnej cysterny z XVI w (miejsca ekranizacji scen do „Otella” Orsona Welles`a). Następnie przejazd do Casablanki (Casa Blanca - Biały Dom) – jednej z najszybciej rozwijających się metropolii z ekskluzywnymi sklepami i nowoczesnymi biurowcami. Zwiedzanie meczetu Hassana II, który jest prawdziwym cudem architektury. Budowla otoczona jest z trzech stron oceanem, po Mekce i Medynie jest trzecim największym meczetem świata. Przejazd do Rabatu – stolicy Maroka. Zwiedzanie starożytnego miasta rzymskiego – Sala Colonia i nekropolii Chellah, gdzie znajdują się grobowce Merynidów oraz wieży Hassana, najwspanialszego zabytku islamu w północnej Afryce. Kolacja i nocleg w Rabacie, lub w okolicach Rabatu.

  4 DZIEŃ Meknes-Fez
  Śniadanie, przejazd do Meknes (wzgórza wokół miasta są głównym ośrodkiem marokańskiego przemysłu winiarskiego), zwiedzanie mauzoleum w Meknes, będącego grobowcem Mulaja Ismailia. W opinii wiernych miejsce to posiada magiczną moc. Następnie zwiedzanie starożytnego miasta Volubilis. Odnaleziono tu ślady osadnictwa neolitycznego, jednak okres prosperity miasta przypada na panowanie Rzymian w okresie od I do III w n.e. Jest ono również uważane za stolicę berberyjskiego królestwa Mauretanii. O nieodkrytym do końca bogactwie i historii miasta świadczą trwające tu do dziś prace wykopaliskowe, finansowane przez rząd marokański. Kolacja i nocleg w okolicach Fezu.

  5 DZIEŃ Fez
  Śniadanie, zwiedzanie Fezu – najstarszego miasta i religijnego centrum Maroka, znanego m.in. z Festiwalu Światowej Muzyki Sakralnej skupiającego międzynarodowe sławy śpiewaków wielu wyznań. W programie zwiedzania: medresa (szkoła koraniczna), fontanny Nejjarryne, warsztaty rzemiosła marokańskiego oraz spacer po dzielnicy żydowskiej – Mallah. Podczas wizyty w farbiarni skór zapoznamy się z tradycyjną metodą oprawiania skór, będzie także możliwość zakupienia unikalnych i oryginalnych wyrobów. Panorama rozciągająca się z punktu widokowego ukazuje złożoność, egzotykę i piękno średniowiecznego miasta arabskiego. Po południu czas wolny. Dla chętnych po kolacji możliwość wyjazdu na wieczorek folklorystyczny, gdzie można będzie obejrzeć tańce berberyjskie, taniec brzucha oraz posłuchać muzyki dawnych niewolników - gnawa. Kolacja i nocleg w hotelu.

  6 DZIEŃ Marrakesz
  Śniadanie, podróż przez region Atlasu Średniego w stronę Czerwonego Miasta – Marrakeszu. Pasmo gór Atlasu Średniego, rozciągające się między Atlasem Wysokim, a Rifem, to krajobraz bogaty w wyżynne pastwiska, ukryte rzeki i jeziora, miejsce życia rdzennych mieszkańców Maroka – Berberów. Malownicza trasa biegnie przez porosłe lasami cedrowymi wzgórza oraz uprawne pola. Bogaty w kolory i zmienny krajobraz Atlasu Średniego jest inspiracją dla wzorów ręcznie tkanych kilimów i dywanów berberyjskich. Na trasie przewidziana jest przerwa. Kolacja i nocleg w okolicach Marrakeszu

  7 DZIEŃ Marrakesz
  O poranku lub po południu możliwość skorzystania z wycieczki do Doliny Ouriki (ok. 24 EUR). Wycieczka ma charakter poznawczo – krajobrazowy. Przejazd wijącymi się serpentynami wśród gór Atlasu Wysokiego. Podczas licznych postojów będzie możliwość sfotografowania pięknych krajobrazów, wzgórz porośniętych zielonymi lasami, na zboczach, których znajdują się niewielkie wioski, a w tle rysują się ośnieżone szczyty. W osadach Berberów można zapoznać się z tradycyjnym życiem rdzennych mieszkańców Maroka. W dalszej części programu zwiedzanie Marrakeszu, który jest geograficznym środkiem kraju, miejscem styku kultury arabskiej i afrykańskiej, bazą dla karawan przemierzających Saharę, miastem międzynarodowych konferencji i imprez kulturalnych, jak również jednym z ulubionych miejsc twórców filmowych (Sahara, Królestwo niebieskie). Czerwone Miasto – otoczone ośnieżonym zimą Atlasem, jest zadziwiającym tyglem, gdzie współczesność przenika się z tradycją, historia miesza się z legendą, a zabawa i muzyka z głosem muezina nawołującego do modlitwy. W programie zwiedzania znajduje się wiele zabytków m.in.: ruiny pałacu El Badi z czasów dynastii Saadytów (XVI w.), pałacu Bahia, ogrodów Majorelle, meczetu Kutubia z XII w. (z zewnątrz), mediny i suku. Gwoździem programu będzie wizyta na placu Dżemaa el-Fna, który jest miejscem kuglarzy, zaklinaczy węży, jasnowidzów, fakirów, tu wspólnie z mieszkańcami można spróbować lokalnej kuchni, przygotowywanej na rozstawianych pod wieczór grillach lub wypić sok ze świeżo wyciśniętych owoców, zakupić figi, daktyle i orzechy. Kolacja i nocleg w hotelu w Marrakeszu lub w Agadirze w zależności od dostępności hoteli, realizacji programu i godzin wylotu do Polski dnia następnego.

  8-14 DZIEŃ
  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Agadirze i wylot do Polski lub kontynuacja części pobytowej w wybranym hotelu.

  15 DZIEŃ
  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu do godziny 12:00, transfer na lotnisko i powrót do Polski.

  CENA WYCIECZKI ZAWIERA:
  - przelot na trasie: Polska – Agadir – Polska
  - podczas części objazdowej zakwaterowanie w hotelach 3*/HB (pokój standardowy)
  - podczas części pobytowej zakwaterowanie w wybranym hotelu
  - przejazdy klimatyzowanym autokarem
  - polskojęzycznego pilota i rezydenta
  - obowiązkowe ubezpieczenie (KL i NW, BAGAŻU, ubezpieczenia od chorób przewlekłych Europaische Reiseversicherung AG)
  - opłaty lotniskowe i paliwowe

  DODATKOWO PŁATNE OBOWIĄZKOWO:
  - przewodnicy lokalni ok. 32 Euro
  - bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 32 Euro.
  - napiwki ok. 16 Euro.
  - wszystkie opłaty płatne na miejscu u pilota wycieczki

  DODATKOWO PŁATNE FAKULTATYWNIE:
  - napoje do posiłków, dodatkowe imprezy fakultatywne proponowane przez pilota

  UWAGI
  Wycieczka objazdowa przeznaczona dla osób powyżej 12 roku życia. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.

Powrót na górę strony
Partnerzy:
ERVKatowice AirportPZULotnisko RzeszówLotnisko BydgoszczLotnisko Chopina WarszawaLotnisko WrocławRzetelna FirmaTransparentny TouroperatorStart ParkingMy SafetyLotnisko Warszawa-ModlinRentalcarsTATUUMR-KANTOR
Pobierz program Google earthPobierz hotele (oferta czeska)