Napisz wiadomość | Support SOB-CZW 10:00 - 21:00   PT 10:00 - 22:00

Czy wiesz że...

Nie musisz czekać! Jeśli zależy Ci na szybkiej odpowiedzi,
zadzwoń lub pozostaw swój numer na który Oddzwonimy!

EXIMtours biuro podróży

Rezerwuj:
801 44 30 30
32 349 27 35
Nasza infolinia dostępna:
SOB-CZW 10:00 - 21:00 PT 10:00 - 22:00
Wyślij zapytanie

KLM | Nasi przewoźnicyPowrót do Listy przewoźników

Znak firmowySymbol przewoźnikaBagaż główny /os.Bagaż podręczny /os.
KL23 kg12 kg

Historia
KLM to holenderskie linie lotnicze wchodzące w skład holdingu Air France-KLM. Są to bardzo dobrze prosperujące i najstarsze linie lotnicze, latające nieprzerwanie od 1919 roku. Należą do aliansu lotniczego SkyTeam. Głównym portem linii jest Amsterdam-Schiphol. 
 

Flota
Przewoźnik posiada flotę składającą się ze 170 samolotów, w skład której wchodzą takie maszyny jak: Airbus 330, Boeing 737 we wszystkich wersjach, Boeing 747, Boeing 777.
 

Najważniejsze opłaty dodatkowe
Dodatkowy bagaż (walizka lub sprzęt sportowy):  €100 w jedną stronę
Trasa  Warszawa - Amsterdam - Meksyk: dodatkowa sztuka bagażu ( max do 23 kg wagi ) to koszt 100 EUR ( podczas odprawy przez internet, możliwej na 24 h przed wylotem, dodatkową sztukę można dokupić ze zniżką 20% )
Trasa   Meksyk - Amsterdam - Warszawa : dodatkowa sztuka bagażu ( max do 23 kg wagi ) to koszt 100 USD ( podczas odprawy przez internet, możliwej na 24 h przed wylotem, dodatkową sztukę można dokupić ze zniżką 20% ) 

Informacje dotyczące przewozu niepełnosprawnych
Przewoźnik zobowiązuje się do zapewnienia Pasażerom specjalnej troski pomocy ze strony personelu pokładowego podczas trwania przelotu. Również na lotniskach znajduje się personel służący pomocą. Linie oferują możliwość bezpłatnego przewozu wózka inwalidzkiego.

Informacje dotyczące przewozu dzieci oraz kobiet w ciąży
Dzieciom poniżej 2 lat, nie mającym miejsca siedzącego w samolocie, bezpłatnie przysługuje 1 bagaż dodatkowy o wadze do 10 kg, 1 składany wózek oraz 1 fotelik samochodowy. Dzieci poniżej 2 i 12 lat, które maja własne miejsce, są traktowane na tych samych zasadach, jak dorośli + dodatkowo przysługuje im 1 składany wózek oraz 1 fotelik samochodowy.Linie nie wymagają, aby kobiety w ciąży miały zezwolenie na lot od lekarza. Ale zaleca się zasięgnąć opinii lekarza przed podróżą.

Informacje dotyczące przewozu zwierząt
Zwierzęta muszą być zgłaszane podczas rezerwacji, max 48h przed rejsem.  Wg zasad na pokładzie dozwolony jest tylko przewóz psów i kotów (do 6 kg), ale mogą być wyjątki.
Zwierzęta powyżej 75kg będą transportowane jako cargo
Za przewóz zwierząt obowiązuje dodatkowa opłata – 200 EUR.
 

Inne informacje
EXIM TOURS korzysta z usług KLM na niektórych rejsach do Meksyku z Warszawy z przesiadką w Amsterdamie.  Terminal w Amsterdamie składa się z części: B, C, D, E, F, G oraz M, wszystkie pod jednym dachem, intuicyjnie oznaczone i dobrze skomunikowane, jest to najprzyjaźniejszy z „HUB-ów” – wielkich terminali, na świecie.
Średni czas podróży liniami KLM z przesiadką w Amsterdamie:
Warszawa - Mexico City: 17-19 godzin
Mexico City - Warszawa: 13-18 godzin

Catering w cenie podczas przelotu
- na trasie Warszawa-Amsterdam: przekąska i napój.
- na trasie Amsterdam-Mexico City: 2 posiłki + napoje bezalkoholowe + napoje alkoholowe
Na życzenie istnieje możliwość wykupienia miejsca o podwyższonym komforcie w ramach kabiny ekonomicznej (Economy Comfort) , gdzie zapewniamy do 10 cm dodatkowej przestrzeni na nogi oraz fotele umożliwiające większe odchylenie oparcia. Koszt na trasie Amsterdam – Meksyk:  €130 w jedną stronę.
 

Dane kontaktowe
Tel.: +48 22 556 64 44
www.klm.com

Powrót na górę strony
Partnerzy:
ERVKatowice AirportPZULotnisko RzeszówLotnisko BydgoszczLotnisko Chopina WarszawaLotnisko WrocławRzetelna FirmaTransparentny TouroperatorStart ParkingMy SafetyLotnisko Warszawa-ModlinRentalcarsTATUUMR-KANTOR
Pobierz program Google earthPobierz hotele (oferta czeska)